Jeninas Jeninas komentáře u knih

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Pokud vás odrazuje název, zapomeňte na něj. Mně osobně připadá úplně mimo - čekala jsem něco jako Turbulence, proto srážím hvězdu. Je to ovšem milá svižná romance o zklamaném rozvodovém právníkovi, který konečně potká tu pravou. Emerie je sice jakožto nebetyčná naivka zamilovaná do svého kamaráda, ale ten vedle Drewa nemá šanci. Příběh ozvláštňuje nevlastní syn, kterého Drew odmítá přestat mít rád navzdory tomu, co říkají genetické testy. Když jsem ve stresu, takovéhle knihy mi zachraňují život. Čtu je ale poslední dobou nějak často :(

31.05.2020 4 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

S takovou hromadou sexu jsem se snad ještě nesetkala. Přitom to z nějakého důvodu nepůsobilo přehnaně. Dokonce to bylo návykové. Nejvíce děje najdete překvapivě v poslední třetině knihy. Jake byl hodně divný a hulvátský chlap. Komplikovaný. Nesnažila bych se ho poznat, poslala bych ho do háje. Ale když ho Gillian vedla do jeho apartmá, mohla jsem se uchechtat - zamilovala jsem si Jakův humor a některé jeho pasáže čtu jen tak. Všimněte si např., že na začátku ona byla pilotka a on autor bestsellerů. Postupně si mě tedy chladně uvažující, zlomený protiva a notorická porušovatelka pravidel přispívající na nezáživný blog získali a přemýšlím o koupi do osobní knihovny. Bylo to jiné... A příště bez výpustek!

27.04.2020 5 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

"Chci tě tak, až mě to bolí..."
Začátek mě moc nebavil. Čekala jsem, že mě Dean nezaujme, přece spí s holkama v obýváku a celkově se chová jako vůl. Ale vyklubal se z něj milý kluk, který prostě jen upřímně miluje sex na všemožné způsoby. Když potká holku, se kterou ho to baví opakovaně, je překvapený, ale bere, co mu život nachystá. Allie je typ na vážný vztah, ale po rozchodu se Seanem se rozhodne přestat přemýšlet - a ejhle, ono to funguje a plíživě se z toho stává něco víc. Je to takový nekonvenční díl, který asi ledaskomu rozšíří obzory ;-)

27.02.2020 4 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Je pravda, že jsem se při četbě často smála, ovšem na mě je Blake prostě moc dětinský, takže jsem četla víceméně jen kvůli Wesovi a Jamiemu, od kterých se mi odchází jen s těžkým srdcem. Jess mi lezla na nervy už tím, že na svatbu pozvala 300 lidí, což mi nesedělo. Nad wagskami jsem obracela oči v sloup, ale z nemnoha vlastních zkušeností vyvozuji, že jsou přesně takové. Od půlky to překvapivě bylo fajn a knihu jsem dočetla na jeden zátah. Blake si mě získal hloubkou své lásky. Ocenila jsem Shakespearovo: "Co orálem zvou, i zváno jinak udělá tě úplně stejně." :-D Taky Wesova reakce u výtahu byla k zulíbání, protože svědčí o tom, že Canningovy přijal za své :) V porovnání s Him sérií však víc než průměr dát nemůžu.

14.12.2019 3 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Viděla jsem trailer na film a říkala si: co to proboha je? Ten trailer se totiž hodí víc ke knize než k tomu filmu. Celou dobu jsem se sama sebe ptala, o co tomu Hardinovi vlastně jde (a zpočátku četla dál, jen abych to zjistila, protože jinak mě Tessa moc nebrala) a na konci jsem koukala jak husa do flašky. Kdybych nemohla hned začít číst druhý díl, tak se asi zblázním. Je to jediná kniha, kterou jsem četla pod peřinou do dvou do rána a pak dvě hodiny přemýšlela, jak moc se lidé dokáží na emocionální úrovni vzájemně týrat. Na druhou stranu jsem se v pozdějších dílech naučila mít Hardina ráda a scény mezi ním a Tessou mi značně zlepšily dovolenou a sexuální život celkově. Taky jsem přestala koukat skrz prsty na potetované lidi, což je asi pozitivní. Čtyři hvězdy dávám, protože občas je to vážně utahané a vlastně se nic moc neděje, popř. stále dokola to samé, ale jinak doporučuji všem, kteří si občas rádi šlehnou nějakou tu emocionální bouři.

15.06.2019 4 z 5

S láskou o dětském spánku S láskou o dětském spánku Lenka Medvecová Tinková

Přečetla jsem hromadu milostných románů, ale v žádném z nich jsem nenašla tolik lásky jako v téhle knize. Začala jsem během šestinedělí a později se k ní vracela. Zamyšlení nad první částí doporučuji všem, kteří tvrdí, že není nic špatného na vyřvávací metodě. Dozvíte se zde, jaké mívá dle autorčiných zkušeností ignorace potřeb dítěte následky a třeba se konečně zastydíte a omluvíte svým dětem za to, co jste pravděpodobně napáchali na jejich sebevědomí či schopnosti navazovat trvalé a zdravé vztahy. Další dvě části doporučuji kontaktním mámám, které hodně kojí, tráví s miminkem klidně i 100 % svého času a okolí je za to odsuzuje. Antropoložka Lenka vás uklidní a vysvětlí, že děláte to nejlepší, co můžete.

25.02.2023 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

"Jídlo je na celém životě jedna z nejlepších věcí."
Addie se raději nechá proklít, než aby prožila průměrný neživot s vdovcem a třemi dětmi. A tak začne žít vztahy na jednu noc... Chodí světem a hledá umění a umělce, jenže nikdo si její existenci nepamatuje. Zejména zpočátku se budí zoufalá z toho, co ji dnes proboha čeká. I ve chvílích, kdy si svůj neživot užívá, vy se spolu s ní spíše nudíte. A pak vstoupí na scénu Henry - fešný knihkupec, jehož retrospektivně vyprávěný příběh mě už po odhalení zápletky nezajímal, a tak se druhá půlka knihy celkem táhla. Ani temný mi nepřipadal dostatečně temný, nepochytila jsem jeho údajnou jiskru. Na druhou stranu Addiein neviditelný život zabral 300 let a kdyby kniha byla kratší, nejspíš by nám unikalo, jak neúnosně dlouhá doba to je. Zachraňovaly to krátké kapitoly a řemeslně výborně odvedená práce.

27.10.2022 4 z 5

Když jsme se skrývali Když jsme se skrývali Sarina Bowen

Nečekala jsem, že se mi tato kniha bude tolik líbit. Okamžitě jsem sympatizovala s oběma postavami, které tolik zklamaly jejich rodiny. Oba mají tajemství, a proto si rozumí. Vztah mezi Scarlett a Bridgerem se vyvíjí pomalu a něžně. Některé pasáže bych klidně rozepsala a strávila tak s oběma víc času. Jen bych oželela Scarletino závěrečné zjištění o jejích rodičích - to mi zavánělo až zbytečnou touhou po idyle.

21.07.2021 5 z 5

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

"Panebože, to nemůžeš být prostě jenom gay? Musí z tebe být ještě 'akademik'? Ty mi snad chceš zlomit srdce."
"Má vůbec smysl bojovat o někoho, kdo vás nechce milovat?"
Top Secret jsem už před rokem slupla v angličtině. Tehdy mě nebavilo prostředí prachatých pařmenů, taky bych potřebovala jinak rozložit děj, zejména prodloužit 'Dny krůtího sendviče'. V češtině lépe vyniká klučičí atmosféra a Lukův osobitý přístup k diametrálním rozdílům jeho a Keatonova života. Styl autorek je svižný a hravý, scéna po 'volbě' prezidenta opravdu TOP, takových mohlo být klidně víc. Líbil se mi Keatův zápal pro vědu a soucítila jsem s Lukem, když si uvědomil, že nechal svoji rodinu zničit mu vztah s jediným člověkem, který mu kdy projevil lásku. Přesto si mě hlavní hrdinové tak úplně nezískali. Na plný počet hvězdiček bych je oba potřebovala víc... řekněme všední. I tak knihu doporučuji a vkládám na poličku, protože tuším, že tam bude zrát jako víno.

28.03.2021 4 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Klasicky fajnové čtení, ale Brenna byla tak sebevědomá, až mě nebavila. Jack... to samé. Když vyšplhal po okapu, trochu si to u mě vylepšil. Ale nezískali si mě tolik jako Summer s Fitzym. Nejvíc mě dojala pouhá zmínka o Ryanu Wesleym v 38. kapitole, což o něčem svědčí... Zato Rupi a Hollis váleli ;) Do příběhu je zakomponována diskriminace žen ve sportu, takže série je asi zaměřena mírně feministicky, ale je to opět velmi přirozené.

18.02.2021 3 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Dost mě mrzelo, jak Daniel nedokázal vzdorovat svému otci. S Cristianem jim to skvěle fungovalo a ten chlap to rozdupal stejně jako předtím Marek. Ale nakonec to bylo třeba, aby se Dani konečně sebral a začal řídit svůj osud (přiznejme si, že dosud působil dost ufňukaně). Zapojení dalších postav bylo osvěžující - když už nemáte sílu vzdorovat, je dobré mít kolem sebe pár lidí, kteří vás dostrkají ke štěstí. Ovšem stýskalo se mi po veselém Kitovi, tak strašně moc! Přitom tušil, jak to je a kdo v tom má prsty. Když prohlásil, že mu ujede vlak, měla jsem chuť obejmout ho a rozbrečet se úlevou. Je obdivuhodné, jak Theo Addair dokáže vyjádřit lásku i s minimem intimností a smutek z odloučení, aniž by hrdinové zároveň nehleděli vpřed. Bonusem je jemný inteligentní humor. Těším se na další díl a jsem ráda, že bude o jiných hlavních postavách, protože Danimu a Kitovi přeju, aby byli už jen spokojení a hlavně spolu!

10.01.2021 5 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Znovu se na něj podíval tím zvláštním pohledem, který jako by říkal: "Nevěřím ti a možná tě chci zabít."
Výborně vykreslená atmosféra a prostředí, vtáhne to do děje. Bylo osvěžující, že hlavní hrdina nebyl žádný klaďas, naopak uměl nahnat strach, a nakonec možná ani nebyl hlavním hrdinou? Sofie byla sympaťačka, na konci neuvěřitelně statečná (nebo pitomá). Pořád jsem čekala, kdy mi ten mafiánský příběh začne připadat přitažený za vlasy, ale to se nestalo. Knihu bych postavila na roveň Papírové princezně, byla ovšem o maličko zajímavější díky italskému prvku ;-)

20.09.2020 5 z 5

Toto všechno ti dám Toto všechno ti dám Dolores Redondo

"Pro psaní bylo potřeba prožít nesmírný smutek." - To je pravda jak hrom. V knize je hodně takových pravd a vykreslení pocitů, ve kterých jsem se našla. Užívala jsem si, možná až morbidně, všechnu tu syrovost, ztrátu a melancholii. Álvaro byl obdivuhodný a bezprostřední, Manuel zase hodně přemýšlivý a uzavřený. Bylo mi líto, že si společný život nedokázali užít naplno a fakt jsem doufala, že existuje nějaké nebe, kde Álvaro svého manžela obejme a sdělí mu, že všechno tajil z lásky, i když to bylo pitomý. Gardénie to možná celou dobu říkaly za něj, a tak jsem se u posledního odstavce, který je naprosto dokonalý, rozbulela. Vraha jsem neuhodla. Podívám-li se na knihu z pohledu většinového čtenáře, četla by se lépe, kdyby byla o čtvrtinu seškrtána. Sem tam se vyskytla nějaká chybka - např.: je možné, aby španělskému bulváru unikl sňatek slavného spisovatele a šlechtice?! Detektivky ovšem vůbec nečtu a snad proto se mi to tolik líbilo.

31.08.2020 5 z 5

Kontrakt 2 Kontrakt 2 Melanie Moreland

Pokračování Kontraktu si fanoušky jistě najde, ale na mě je to moc velká slaďárna. Je přecpaná nemoderními klišé (manžel pracuje, manželka se stará o děti, ty jsou zahrnované hromadou darů). Řešení krizí ústřední dvojici fakt nejde. Katyn postoj v nemocnici (vůči dětem) nebyl v pořádku. Celý příběh by působil atraktivněji, kdyby pro Richarda nedopadl tak pohádkově. Takhle byl strašně předvídatelný a tím pádem nudný. I když je pravda, že kdybych znala postavy z ostatních knih, asi by to bylo lepší (jenže je nepoznám, tu růžovou atmosféru fakt nedávám). Kupodivu se mi líbil epilog - když už nic jiného, přečtěte si tamní postelovou scénu. A Richardovy spermie jsou fakt borky :'-D

31.07.2020 3 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

(SPOILER) Charlotte a Reed jsou zklamaní láskou, ale přistupují k tomu rozdílně: ona optimisticky hledí vpřed, on se uzavřel a štěká na všechny kolem sebe. Je to hezké "slow burn", pokud k tomu přistupujete jako k oddechovce, na kterou si po pár dnech už nevzpomenete, i když řeší poměrně závažné téma. Autorky několikrát zapředly minizápletku, ale ihned ji rozmotaly, což zabíjelo pocit napětí. Reed se choval podivně - nechtěl ji a zároveň s ní trávil volný čas. Charlotte za ním musela dolézat, což není tak úplně sexy. A štvala mě Iris - tyhle moudré ženy, které ví všechno nejlíp, já moc nemusím.

13.06.2020 3 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Knihu bych doporučila těm, kterým se líbilo "Víš, že tě miluji?". Mám z ní stejný pocit, ovšem PP je o dost kvalitněji napsaná. Je jako seriály, na které jsme koukali v pubertě - o bohatých, zpovykaných a zoufalých puberťácích. Hlavní hrdinka má jiskru, což se málokdy povede. Royalovic kluci dělají hrozné věci, ale nějak je nemůžete nemít rádi, což je fakt zvrácený... A ten konec? Jedním slovem pecka!

23.12.2019 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

"Na hvězdy, které naslouchají... Na sny, které se plní..."

Taková milá jednohubka, ve které se toho sice mohlo stát víc, ale pro Feyre a Rhysanda to bylo nepochybně podstatné. Ráda jsem to prožila s nimi! Nejvíc jsem se dojala asi při úvodním rozhovoru mezi Cassianem a Rhysem v domě jeho matky. Doporučuji všem, kteří mají rádi lyriku vztahů mezi hrdiny této série, ti ostatní by to asi uvítali spíše jako součást dalšího dílu, na který se těším jak na Vánoce!

27.10.2019 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Pořád si pamatuji, jak jsem před více než deseti lety šla deštivým městem a připadala si jako ve Forks. Strašně mě to vtáhlo, o to víc, že jsem v tom byla sama, protože film byl v kinech až za pár měsíců (na sérii mě upozornila kamarádka, která žila v USA).
Po více než deseti letech jsem zjistila, jak moc jsem se změnila. Najednou jsem strašně fandila Jacobovi, protože je duchem mladý a vtipný a hlavně... žiju s Jacobem! Najednou mi připadalo, že už toho s Bellou nemám tolik společného, že té holce vážně chybí sebevědomí a pud sebezáchovy. Ale stejně to byl moc fajn návrat do dob dospívání, který si třeba zas za deset let zopakuji.

15.06.2019 4 z 5

Pán ledové zahrady Pán ledové zahrady Jarosław Grzędowicz

Kniha o tom, jak velké problémy můžou způsobit fungující magie, hromada náboženských fanatiků a jeden sobec z planety Země. Hlavní linie sleduje putování Vuka, který má za úkol nalézt ztracené pozemské vědce. Tenhle rozvedený týpek z budoucnosti milující adrenalin a chorvatské jídlo mě moc nebral. Nesedělo mi ani střídání pohledů vypravěče: er-forma, která se záhy měnila v ich-formu. Druhá linie vyprávějící o následníkovi amitrajského trůnu mě bavila víc - skvěle doplňovala, s čím se to vlastně Vuko setkává a proč, jen jsem doufala, že se linie už zde propojí. Tohimonovo vzpomínání na Bystroušky bylo mimořádně úžasné, dlouho jsem nebyla tolik napjatá (narozdíl od Vukových bojů pomocí čítače)! Přestože odkazy na Bosche a Bruegela fakt potěšily, nejsem cílovka a neobvyklý konec mě od pokračování prozatím trochu odrazuje.

12.09.2022 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

"Vydám se tam hned zítra. Všechny starosti a strachy nechám doma, kdo by se s tím tahal. A změním svět. Možná ne celý. Možná jenom ten svůj. Ale i to bude velký úspěch."
Muffin a čaj se vyznačuje krásným slohem, který se k vážnému Danielovi skvěle hodí, přesto je díky Kitovi hravý a něžný, zpočátku i naivní. Přesně takhle nemotorně jsme se přece při prvním navazování vztahů chovali my všichni! Daniel to neměl lehké-puberta pro gaye může být peklo. Svoji první LGB knihu jsem přečetla před více než rokem a od té doby velmi citelně vnímám různé rádoby vtipné narážky svých přátel a kolegů mířené tímto směrem. Kit mi byl blízký zase sklony k oslovování "těch divných" (zrovna nedávno jsem si uvědomila, že dělám to samé, výsledkem je pak buď katastrofa, nebo celoživotní přátelství). A Teresa byla naprosto úžasná. Při čtení jsem se usmívala jak idiot a nad stranou 113 mě pálily slzy. Zkrátka to bylo moc hezké pohlazení a já jsem autorovi vděčná, že jsem to mohla prožít :)

05.01.2021 5 z 5