jengibre jengibre komentáře u knih

Kruhy v písku Kruhy v písku Gillian Bradshaw

Výborně napsaná kniha! Trvalo mi, než jsem se k ní dostala, protože jsem se bála náročnosti, kterou jsem vzhledem k tématu očekávala. Po začtení jsem však zjistila, že strach nebyl na místě – vše je psané přehledným a velmi čtivým způsobem. Zaujala mě nejen milostná zápletka, ale současně jsem se těšila, jak se bude vyvíjet dějová linka týkající se Archimedových vynálezů. Zároveň se mi líbilo, že autorka dala dostatek prostoru vedlejším postavám, jejichž příběhy byly také velmi poutavé. Knihu mohu rozhodně doporučit.

09.05.2018 5 z 5

Agnes a sedmý host Agnes a sedmý host Kati Närhi

Od knížky jsem očekávala strašně moc a možná právě proto přišlo takové zklamání. Kresba je naprosto senzační a komiks má příjemnou atmosféru a potenciál, ale něco tomu chybí. Celý příběh mi připadal tak zvláštně naivní a nedotažený.

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Za závěrečný díl ságy tleskám! Děj konečně dostal spát, Bella se začala chovat v rámci možností dospěle a zodpovědně a konec je skvělý. Nejsympatičtější postavou byl pro mě Jacob. Jediné, co mě trochu „zaskočilo“ byl otisk, který by se dal označit možná až za trochu nechutný, ale proti gustu... Dokonce i filmové zpracování bylo tentokrát perfektní.

09.05.2018 4 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Průměrné stejně jako předchozí dva díly – nenadchne ani neurazí. Jsem zvědavá, s čím autorka přijde na závěr.

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Druhý díl je asi nejslabší z celé série. Hlavní hrdinka je se svými emocionálními výlevy naprosto nesnesitelná. Příjemným zpestřením byla dějová linka s vlkodlaky.

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Nenáročná a odpočinková literatura. Příběhy jednotlivých postav jsou hezky propojené. Některé osudy mě zaujaly více a byla jsem zvědavá, jak dopadnou, ale byly tam i takové, které mě nezajímaly vůbec – asi tak půl na půl. To je důvod, proč nedokážu dát více než 3* a zároveň mě překvapuje, že se zrovna z této knihy stal bestseller.

09.05.2018 3 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Dojemný příběh plný zajímavých myšlenek a existenciálních otázek podaný s takovou jednoduchostí a lehkostí, s jakou to umí jen Jostein Gaarder. Mé druhé a určitě ne poslední setkání s tímto autorem.

09.05.2018 3 z 5

Vztahy duší - Nová setkání Vztahy duší - Nová setkání Michael Newton

Není úplně snadné takovouto knihu hodnotit. Některé části mi připadaly naprosto jasné a vnitřně jsem s nimi rezonovala. Jiné působily, jako by si je autor vypůjčil s nějakého fantasy příběhu. Čímž nekritizuji. Jde spíš o to, že tyto věci nemusí být vždy jednoduché uchopit a porozumět jim. Další knihy ze série jsem zatím nečetla, ale myslím, že se k nim časem dostanu.

17.11.2020 3 z 5

Psí hvězda Psí hvězda Linda Coggin

Knížka, kterou jsem bezprostředně po dočtení nedokázala úplně docenit. Dívala jsem se na ni pouze jako na hezký příběh pro děti, plný naděje. Až s odstupem času mi došlo, jak strašně hluboké myšlenky v sobě vlastně má. Doporučuji ji přečíst nejen cílové skupině, ale i dospělým :-)

17.11.2020 5 z 5

Rytec kamejí Rytec kamejí Ivan Fíla

Jsem z knihy lehce na rozpacích. Čekala jsem strašně moc a nejsem si úplně jistá, jestli se mi to dostalo... Hlavní myšlenka je nádherná. Obdivuji také, jak přesvědčivě dokázal autor popsat lidskou zlobu a hloupost. I slza dojetí ukápla. Ale pro mě osobně by byl asi příběh o něco atraktivnější, kdyby autor tolik netlačil na pilu a ubral pár fantaskních prvků. Na můj vkus jich zde bylo až přespříliš. A to je co říct, protože to je něco, co mám obvykle velmi ráda. I přes to nemohu hodnotit negativně. Podobnou knihu jsem v ruce nedržela, takže za originalitu a osobitost nelze dát méně než 4* a vůbec není vyloučeno, že to časem přehodnotím na 5.

31.01.2020 4 z 5

Dívka s havraními křídly Dívka s havraními křídly Tereza Kramerová

Milý a povznášející duchovní příběh. Možná nebude pro každého, protože jsou zde určité pojmy, které nemusí být úplně snadné uchopit. Pokud však máte alespoň trochu otevřenou mysl, jděte do toho :-)

10.01.2020 4 z 5

Deník: Leden - Duben 1943 Deník: Leden - Duben 1943 Ruth Laskier

Knížka, která se z literárního hlediska těžko hodnotí... Oproti tomu, historický význam je, jako u každého svědectví z této doby, jistě obrovský. Kvůli srovnání s Annou Frankovou jsem ale asi čekala něco trochu jiného. Každopádně jsem ráda, že se mi kniha dostala do ruky. Pro tentokrát ale zůstanu pouze u komentáře, bez hvězdiček...

09.01.2020

Život zn.: Hygge Život zn.: Hygge Rosie Blake

Skvělá odpočinková knížka, která se čte úplně sama. Na pět hvězdiček to není, to zas neee, ale rozhodně má co nabídnout. Čekala jsem klasickou červenou knihovnu, která ničím nenadchne a kdyby v názvu nebylo slovo Hygge, pravděpodobně by se mi ani nikdy nedostala do ruky. Po začtení jsem však byla velice mile překvapena. Kláru jsem si naprosto zamilovala. Během čtení na mě přenášela úžasně pozitivní náladu a energii, díky které jsem dostala obrovskou chuť vrhnout se do ještě většího zútulnění mého domova. A právě za to dám knize s čistým svědomím 4*.

02.07.2019 4 z 5

Žaloba Žaloba Bandi

Soubor krátkých, smutných příběhů, působících jako by byly z jiného světa nebo jiné doby. Některé z nich ve mně doznívají ještě teď. Knihu bych doporučila každému, kdo si stále není schopen uvědomit, jak moc nebezpečný může být jakýkoliv totalitní režim.

02.07.2019 3 z 5

Duše nezná mezí Duše nezná mezí Reinhold Messner

Na úvod si nemohu odpustit poznámku, že kniha má trochu zavádějící název. Nevěděla jsem do čeho jdu a čekala jsem od ní něco úplně jiného. To je ale můj problém :-) Jinak se jedná o celkem příjemné a inspirativní čtení, díky kterému nahlédneme do života cestovatele a dobrodruha Reinholda Messnera. Horolezce, který zdolal všechny osmitisícovky a jako první provedl sólový výstup na Mount Everest. Člověka o jehož existenci jsem před objevením knihy neměla tušení. Nelituji, že jsem se ke knize dostala, i když to bylo nedopatřením.

13.05.2019 3 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Asi to není úplně špatné. Jen prostě mnohem slabší, než ostatní knihy, které jsem od mého oblíbence Paula Coelha četla. To je asi vše...tak nějak mě nenapadá, co víc bych řekla.

13.05.2019 2 z 5

Cesty: Diář 2019 Cesty: Diář 2019 Paulo Coelho

Diáře od Paula Coelha jsou krásná záležitost. Sleduji je již několik let, ale teprve letos jsem se dostala k tomu, abych si konečně pořídila ten na příští rok. Je originální, pozitivní a plný hezkých kreseb i citátů - rozhodně jsem neprohloupila :-)

08.10.2018 5 z 5

Our Love Challenges – Kniha pro zamilované Our Love Challenges – Kniha pro zamilované Vít Libovický

Knížka, která vlastně není knížkou v pravém slova smyslu, ale výčtem nápadů jak spolu mohou dva lidé kvalitně trávit společný čas. Moc hezký nápad. Některé výzvy jsou opravdu vydařené a inspirativní.

29.09.2018

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Slušné pokračování úžasného prvního dílu. Na plné hodnocení to už sice není, ale i tak se mi kniha četla velmi dobře a „jedničce“ rozhodně ostudu neudělala.

28.09.2018 4 z 5

Krkavčí matka? Krkavčí matka? Veronika Hájek Hurdová

Skvělá knížka o alternativním způsobu výchovy dětí, která ukazuje, že nemusíme dělat vše, tak jak to máme okoukané a držet se zkostnatělých názorů starších generací. S mnoha prvky souhlasím a myslím, že k nim budu v budoucnu směřovat. Doporučuji k přečtení jak ženám, které již jsou matkami, tak i těm, které zatím nejsou.

22.05.2018 3 z 5