jendah97 jendah97 komentáře u knih

Star Wars - Rogue One: Kniha s modelem a zajímavostmi Star Wars - Rogue One: Kniha s modelem a zajímavostmi Katrina Pallant

Především se jedná o pěkný dárek pro fandy světa Star Wars a modeláře zároveň. V kraťoučké příručce čtenář nalezne kromě návodu, jak sestavit model, také jednoduchý, ale povedený přehled různých strojů povstalců i impéria, zvláště pak ty, které se vyskytují ve filmu Rogue One.

24.12.2020 5 z 5

Hadí soutěska Hadí soutěska Hergé (p)

Tento díl se mi z celé série líbil nejvíc. Hergé opět prokazuje svůj um a hlavně smysl pro vzdělávání svých dětských čtenářů, kdy je s humorem a vtipem seznamuje s kulturními, geografickými, společenskými a dalšími aspekty míst, které jeho hrdinové navštěvují.

V tomto příběhu se celá rodina Legrandových vypraví do Indie, kde na žádost maharadži organizuje jejich tatínek stavbu most. A to se samozřejmě ne každému líbí, a tak čeká celou rodinu nejedno nebezpečí...

21.11.2020 5 z 5

Star Wars - Pašerákova zkouška Star Wars - Pašerákova zkouška Greg Rucka

Velice pěkná a akční oddechovka! Příjemný styl vyprávění a humoru.

20.11.2020 5 z 5

L’homme qui plantait des arbres / Muž, který sázel stromy (dvojjazyčná kniha) L’homme qui plantait des arbres / Muž, který sázel stromy (dvojjazyčná kniha) Jean Giono

Pokud hledáte důvod, proč žít, přečtěte si dvě krátké povídky: Muž, který sázel stromy a Krásné srdce (z povídkové knížky Bruna Ferrera – Balzám pro duši). V nich je vše (nebo alespoň mnohé :-) ): poznávej člověka a Boha, buduj svůj život na věcech, které přesahují práh věčnosti a buď “obyčejným hrdinou”, který den za dnem rozsévá zrnka pravdy, lásky, dobra.

S ohledem na kontext knihy se určitě dá ještě dodat: Rovněž spravuj dobře zemi, do níž Tě Bůh stvořil a kterou Ti svěřil k opatrování – zajímej se o ni, pečuj o ni, zkoumej ji, nakládej s ní, co nejlépe, aby nesla hojný užitek! Na konci svého života pak odevzdej Ti svěřené, v lepším stavu, než v jakém jsi to přijal.

29.10.2020 5 z 5

Válečníci - 3D encyklopedie Válečníci - 3D encyklopedie Barnabás Kész

Pěkná encyklopedie. Jediné, co bych vytkl, je, že jsou si některé skupiny válečníků až příliš podobné svým charakterem (zvláště stepní kočovníci - jsou tam v knížce ve dvou kapitolách + ještě v podstatě Maďaři a Mongolové) a čtenář tak o těchto skupinách čte de facto pořád ty samé informace dokola. Výběr tak mohl být možná občas víc různorodější. Ale jinak moc povedené.

23.04.2020 4 z 5

Romové: tradice a současnost Romové: tradice a současnost Petr Šuleř

Knížka pojednává o historii a kultuře Romů na území České a Slovenské republiky. Přehledné dílo, po kterém je vhodné sáhnout, pokud chcete více porozumět romské menšině na našem území.

21.12.2019 4 z 5

Asterix v Hispánii Asterix v Hispánii René Goscinny

Jedna hláška za všechny:

Hospodský: Mám muže, kterého potřebujete. Rodilý horal. Zná všechny zdejší hřebeny. Převede vás.
Obelix: Já nevěděl, že se do Hispanie musíte zvlášť česat.

25.10.2019 5 z 5

Asterix v Itálii Asterix v Itálii Jean-Yves Ferri

Příjemná projížďka napříč Itálií, při které navštívíte nejrůznější etnika obývající Apeninský poloostrov.

22.02.2020 4 z 5

Ave, Caesar! Ave, Caesar! Timothy Knapman

Pěkná encyklopedie pro děti ztvárněná v netradičním stylu ("napodobenina gamebooku"). Kdyby bylo více různých možností, ze kterých by se odvíjely různé příběhové linie, tak by to bylo zajímavější než jen výběr mezi správnou a špatnou odpovědí a tedy jen jedna navazující lineární cesta. Ale i tak myslím, že by mohla příjemně zaujmout, pokud děti neztratí příliš rychle pozornost.

09.02.2020 3 z 5

Manitoba neodpovídá - Záhadný paprsek - 1. část Manitoba neodpovídá - Záhadný paprsek - 1. část Hergé (p)

Připadá mi to ještě trochu naivnější než předchozí díly. Nebo spíš je to takové dětské scifi ve stylu Jula Verna. Dobrodružství obsahuje piráty, únos, šíleného profesora toužícího ovládnout svět, spoustu vynálezů, podmořskou základna zloduchů, lidožrouty. Prostě taková všehochuť. Ale jako oddychovka je to fajn.

09.02.2020 3 z 5

Směr New York - Stratoplán H22 - 2. část Směr New York - Stratoplán H22 - 2. část Hergé (p)

Dle mého názoru lepší než první díl Závěť pana Pumpa. V prvním díle se neustále točí dokola sabotáže, druhý je zajímavější exotickou krajinou a rovněž napínavější díky neúprosně vyprchávajícímu času na uskutečnění rekordního přeletu a získání vysněného ocenění.

23.01.2020 4 z 5

Rytíři Rytíři Wolfgang Tarnowski

Moc pěkná encyklopedie spíše pro starší děti. Dle mého názoru (student historie) je docela přesná a výstižná - jednoduše vystihuje důležité rysy středověkého světa.

19.01.2020 5 z 5

Vlak Vlak Pavel Čech

V knize se pojí příběh o jedné myšlence s unikátním pojetím obrazu. Jediné barvy zde tvoří kontrast a zároveň mísení černé a bílé, dvou protipólů, z nichž vyvstává pestrá paleta odstínů šedi. Mnohem více než příběh čtenáře upoutá právě tato - pro autora poněkud netypická - technika, se kterou si ovšem pohrává s hravostí a touhou po poznání a objevování nových věcí, jež je mu vlastní. Přesto myšlenka, jež se knihou vine jako jemný měsíční paprsek, není vůbec malicherná, ba naopak je blízká svým způsobem každému člověku a snad pro každého snový přízrak probleskoucí někdy během bdělého stavu naší mysli zůstává tajemstvím. Tajemstvím, jež je nad naše chápání.

Pokud někdy na tuto knihu narazíte, rozhodně doporučuji prolistovat alespoň pár stran. A pak už vám nezbude nic jiného než ji přečíst celou, neboť vás zcela pohltí.

05.10.2019 5 z 5