jatoprectu jatoprectu komentáře u knih

Ofenziva českých zemí Ofenziva českých zemí Jan Kotouč

Jan Kotouč se už pomalu stává synonymem pro českou alternativní historii. Celá tahle série je skvělá, nadprůměrně napsaná a s výborně vykresleným světem.

Říše Říše Roman Bureš

Roman Bureš umí, to se musí nechat. Myslím, že brzo zkusím další jeho knihy.

12.04.2021 4 z 5

Čokoláda pro wehrmacht Čokoláda pro wehrmacht Přemysl Krejčík

Na povrchu další akční alternativní historie z druhé světové, pod povrchem témata jako je nesmyslnost kolektivní viny a podobné. Oceňuji i ty nenápadné šachové a biblické motivy, které v metaforické podobě prostupují celou knihou.

Muž z vysokého zámku Muž z vysokého zámku Philip K. Dick

Klasika nad klasiky. Člověk nad ní musí chvilku přemýšlet, jinak může mít pocit, že se tam prostě nic nestalo.

Otčina Otčina Robert Harris

Parádní alternativní historie - děsivá, silná. Takhle to mám rád.

12.04.2021 5 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Četl jsem po přečtení Stalingradu, který mě nezaujal. Prvoplánový sex a násilí zůstávají, nicméně v téhle knize to funguje. Asi proto, že se netváří, jako něco víc než nabízí. Jako oddechovka splnila účel, ale tímto mi Kotleta asi stačil.

12.04.2021 3 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Autor zbytečně tlačí na násilí, sex a hlášky, které jsou jedna jako druhá, pro příběh pak už nezbývá místo. Nejspíš nejsem jeho cílovka, jeho humor mi připadá skoro až primitivní.

12.04.2021 2 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Prostě síla.

Pérák Pérák Petr Stančík

Stančík je blázen. A mně se to líbí!

Zabila jsem naše kočky, drahá Zabila jsem naše kočky, drahá Dorota Masłowska

Úplně jiná Maslowská, než jakou jsem četl před tím. Náhodou, je to moc dobrý, takový nenápadný příspěvek k současné polské postmoderně.

Malej NY Malej NY Přemysl Krejčík

Kdo zažil, ví. Kdo ne, možná tomu ani nebude věřit. Myslím, že tohle je kniha pro (bývalé) hip hopery ale zároveň i pro ty, kteří o rapu neví vůbec nic, ale nebojí se o něm trochu zjistit.

Královnina šavle Královnina šavle Dorota Masłowska

Šílenost napsaná pseudorapovým jazykem, ve výborném překladu. Text (to, jak je napsaný) je spíš chaotický punk, ale to je možná jen můj pohled. Celkově velmi originální kniha, těžce čitelná, ale velmi zajímavá.

12.04.2021 4 z 5

Hip Hop a smuteční marš Hip Hop a smuteční marš Jaromír Konečný

Čekal jsem víc hip hopu. No, nejsem správná cílová skupina, tak nehodnotím. Ale myslím, že pro ty, kdo tuhle knihu nebudou hodnotit ovlivněni příliš moc předchozím očekáváním, ti spokojeni budou.

12.04.2021

Bomba★Funk Bomba★Funk Karel Veselý

Groteskní, ale v podhoubí svým způsobem mrazivé.