jaskr jaskr komentáře u knih

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

7/10. Par postrehu. Stylem Pratchett, nametem Gaiman. Tri hlavni motivy - andele, Adam a Oni, lovci caodejnic. Z meho pohledu nevyrovnane. (Padly) andele Arizafal a Crowley me bavili nejvic. Lovci carodejnic byli o neco horsi, ale porad dobri. Vlastne poradne nevim, proc tento motiv v knize byl (resp. proc mu bylo venovano tolik prostoru). Adam a Oni byl , pro me, nejmene zajimavy motiv. Ptatchettuv humor i vyhovuje, takze jsem se bavil i pres nektere slabsi momenty.

30.06.2017 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Par postrehu. Ctiva, zabavna knizka, u niz jsem se nenudil. Krome uvah o osudu tesne pred koncem. Trochu schematicke - cesta tunelem, stanice, problem, zachrana deus ex machina, cesta tunelem... Bohuzel naprosto nevyuzity napad. Autor nevytvoril funkcni svet. Spis je to seznam ideologii naroubovany na stanice metra.

16.05.2017 3 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Byt mi 12 a necist(nevidet), zadne sci-fi, byl bych mozna nadsen.Tyto podminky nesplnuji, a tak jsem bohuzel dostal jen prumernou sci-fi plnou klise, napsanou velice jednoduchym (mozna proto ctivym) stylem.

24.06.2019 1 z 5

Černá nenávist Černá nenávist Dennis Lehane

Noirová detektivka/thiller se všemy klady i zápory, které k žánru patří. Více či méně drsní, cyničtí a hláškující, ale morální, detektivové, zapletení do zdánlivě jednoduchého případu, který se změní v něco "závažnějšího". Autor do knížky nacpal tolik problémů (zkorumpovaní politici, válka gangů, pedofilie, rasismus, násilí na dětech) až mi to vadilo, resp. přišlo zbytečné. 5/10

14.04.2017 3 z 5

Osm chutí Asie Osm chutí Asie Shahaf Shabtay

Pokud hledáte knihu o Vietnamské komunitě, Sasazu, barevnými obrázky, s pár recepty, je to kniha přesně pro vás. Pokud hledáte kuchařku/knihu o vaření, tzn. knihu s recepty, popisem surovin, proč a kdy použít, tak hledejte dál. Recepty v knize jsou dobré.

25.01.2023 3 z 5

Imagika II. Imagika II. Clive Barker

Hodnotím oba díly. Subjektivně strašně dlouhé. Skoro bych řekl, že autor byl placen od stránky. Něco vse smyslu, už bych to mohl ukončit, ale hodím postavám ještě pár klacků pod nohy, ať mám víc stránek. Když už se děj začal konečně rozjíždět a bavit mě, tak ho autor utnul, aby se věnoval jiné postavě. Opět trvalo cca 100 stran než se začalo dít něco zajímavého, aby to opět utnul a začal se věnovat něčěmu jinému. Občas se postavy chovají hodně nesmyslně. Místy si autor přizpůsoboval pravidla tak, aby se mu hodily do děje a vysvětloval to stylem "protože kouzlo".

31.01.2018 2 z 5

Chilli kuchařka pro labužníky Chilli kuchařka pro labužníky Jan Pavlas

Recepty dobré, zvlášť na chilli omáčky. Celková spokojenost, jen dvě drobné výtky. Na konci je několik stran receptů na přípravu hmyzu. Jako zajímavost dobré, ale myslím, že v našich podmínkách to moc lidí nevyužije a raději bych tam měl víc receptů z běžnějších surovin. V části knihy jsou recepty na hlavní jídla. Bohužel většina z nich počítá a s tím, že jste si připravili omáčky z první části knihy. Tzn. pokud chcete vařit podle receptu a nemáte omáčku, musíte si ji buď připravit nebo improvizovat. Uvítal bych více receptů bez použití chilli omáček. Ale pokud máte rádi ostrá jídla, mohu tuto kuchařku doporučit, nejdete v ní vše od mírně pikantních po extrémní pálivost. A nic podobného se mi v češtině nepovedlo najít.

16.01.2018 4 z 5

Sběratel polibků Sběratel polibků James Patterson

Dobře se to četlo, ale jinak průměrná detektivka. Taková "jednohubka", přečíst a zapomenout.Běžně vystavěný thriller se střídáním pohledu vyšetřovatele, pachatele a oběti, několikanásobným koncem. Místy Alex Cross jako jedinný odhaloval věci, které jsou v jiných detektivkách běžnou policejní prací. 5/10

28.02.2017 3 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Překombinované. Motivace pachatele mi přišla dost nesmyslná. Jinak klasický Deaver.

13.01.2017 3 z 5