JáŠárka JáŠárka komentáře u knih

Za zvířátky do hor Za zvířátky do hor Zuzana Kovaříková

Příjemné a zábavné čtení o zvířatech pro děti. Nenásilnou (humornou) formou poznávají jednotlivé živočichy.

25.06.2021 4 z 5

Vánoce po francouzsku Vánoce po francouzsku Fiona Valpy

Knihu jsem si vybrala podle názvu a očekávala oddechovku na letní teplé večery. Bohužel se mi dostalo depresivní čtení o vypořádávání se s minulostí a tíživými okamžiky, které hrdiny provází i v budoucnu. I "happyend" mi přišel lehce depresivní.... Jako kniha k zamyšlení je to zajímavé čtení, raději ale v hezké letní dny než v depresivní podzim či zimu.

25.06.2021 2 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Jsem tak trochu v rozpacích, co napsat. Kniha byla drsnější, než bych čekala. Něco na způsob Her o trůny, kde žádná postava není dobrá nebo zlá a není jisté, jak dlouho bude naživu. Styl psaní mi nevadil, poznámky pod čarou mě hodně bavili, ale celkově byl děj nudný. Teda cca prvních 300 stran. Dalších cca 100 už bylo o poznání lepší a posledních 100 stran už to byl dějem nadupaný hukot. Takže za mě lepší trojka, druhý díl si určitě přečtu, jen ne hned.

03.05.2021 3 z 5

Dcera čarodějnice Dcera čarodějnice Paula Brackston

Nemohla jsem se vůbec začíst, trvalo mi dlouho, než jsem knihu přečetla. Podruhé už po této knize nesáhnu a druhý díl si rozmyslím.

26.04.2021 3 z 5

Oddechovka s upíří tématikou. Nechybí ani romantická linka a spousta rozervaných těl. Děj je jednodušší, hrdinka má až neskutečné štěstí, ale postavy jsou hezky vykreslené a kniha se četla velmi dobře. Skoky do minulosti mi nevadily, občas byly i zajímavé.

21.03.2021 4 z 5

Krtek a raketa Krtek a raketa Zdeněk Miler

Oblíbená kniha synů. Zaujala je víc než jiné krtkovy příběhy.

03.01.2021 5 z 5

Popel půlnoci Popel půlnoci Lara Adrian (p)

Další díl o dalším starém "bojovníkovi" a jedné vyvolené. Musím říct, že ostatní díly mě chytli mnohem více. Tady jsem se nemohla začíst, nudila se... Ke konci to konečně začínalo mít grády a najednou poslední tečka. Škoda, že se nedozvíme víc z dějové linky (v češtině). K přečtení to bylo, ale za mě rozhodně nejslabší díl.

01.01.2021 3 z 5

Co se skrývá v lesích Co se skrývá v lesích Katya De Becerra

Zajímavá knížka, fantasy s trochou tajemna až mírný nádech hororu. Dobře se četla, ale u některých pasáží jsem si říkala, proč jedná hlavní hrdinka zrovna takhle? Konec byl oproti zbytku knihy rychle ukončený a místo odpovědi nechal jen spoustu otázek. Jako celek je to dobrá oddychovka na víkendové podzimní/zimní čtení.

20.12.2020 4 z 5