JáŠárka JáŠárka komentáře u knih

Zmizení Zmizení Amanda Quick (p)

Oddechovka na jedno odpoledne. Nenáročné čtení plné paranormálních stavů hlavních hrdinů. Dřívější autorčiny knihy mi seděly víc než tyto z posledních let.

23.01.2021 2 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Příběh mě bavil, byla to taková oddechovka, k bání se tam moc okamžiků nebylo, ale vzhledem k tomu, že jsem knihu poslouchala na spaní, to vůbec nevadilo. Jediné, co bych knize vytkla, byl Danielův bratranec. Bože, jak ten mi lezl na nervy..

17.01.2021 3 z 5

Loutka a jiné povídky Loutka a jiné povídky Daphne du Maurier

Moje první kniha od této autorky a určitě ne poslední. Autorka nahlíží zajímavým způsobem do myslí lidí a vykresluje je bizarním, ponurým způsobem.

06.01.2021 4 z 5

Parte Parte Čou Chao-chuej (p)

Od knihy jsem neměla žádná očekávání a mile překvapila. Jména mi dala zabrat. Jmenný seznam na začátku byl pro mě nedostačující, proto doporučuji osoby, které zde nejsou vypsány, zaznamenat na papír, abyste nemuseli v půlce knihy jako já přemýšlet, kdo že to vlastně je. Zápletka byla dobře promyšlená a těším se na další díl.

19.12.2020 4 z 5

SpongeBob & filozofie SpongeBob & filozofie Joseph J. Foy

3 hvězdičky dávám za velmi zajímavě pojatý způsob, jak popsat různé filozofické úvahy. Bohužel jsem od knihy čekala něco jiného, než jsem dostala. Což ale není nezbytně chyba knihy.

20.04.2024 3 z 5

Bleskové dezerty Bleskové dezerty kolektiv autorů

Rychlé, snadné a nenáročné recepty. K tomu i různé tipy a vychytávky k přípravě. Další povedená kniha z edice Apetit.

11.03.2023 5 z 5

Energetické kuličky Energetické kuličky kolektiv autorů

Velmi dobře zpracovaná kniha s recepty na zdravé mlsky. Recepty jsou snadné, rychlé a v knize najdeme i návod, jak si udělat i jiné chutě kuliček.

10.03.2023 5 z 5

Vražda ve Večernici Vražda ve Večernici Anthony Horowitz

Kniha byla zajímavá, zdařilé téma, ale na mě moc překombinované. Do doby knihy o Atticusi Pündovi měla pro mě kniha spád. Pak jsem se zadrhla a četlo se to dost na sílu. Změna přišla s koncem Atticuse a "návratem" Susan.

23.02.2023 4 z 5

Výlety s dětmi Výlety s dětmi Eva Obůrková

Velmi podařená kniha, spousta tipů na výlety různého zaměření.

15.02.2023 5 z 5

Garfieldův slovník naučný 1: Alotria Garfieldův slovník naučný 1: Alotria Jim Davis

Ze srdce jsem se zasmála té jeho škodolibosti:-D

11.02.2023 5 z 5

Kam za technickými památkami: Morava Kam za technickými památkami: Morava Jan Pohunek

Moc hezky zpracovaná kniha o technických památkách Moravy, nejen těch notoricky známých, ale i těch zapadlých. Ke každému typu jsou zde i informace o webových stránkách, kontaktech, cenové relaci a otevření pro veřejnost, nechybí ani další typy na výlety v okolí, zajímavosti o osobnostech spjatých s památkou. Moc hezky provedený průvodce, jen bych vytkla tiskařské chyby a pro mě nelogicky upravené jednotlivé typy, kdy z Vysočiny preskočíte až do Ostravy a pak se teprve dostanete do kraje Olomouckého, přeskočit do Zlínského kraje, až na hranice se Slovenskem a pak šups na Jižní Moravu. Je to spíše detail, ale musela jsem vice hledat na mapě, kde vlastně jsem.

12.01.2023 4 z 5

Šití sukní, sukýnek a doplňků Šití sukní, sukýnek a doplňků Blanka Bobotová

Čekala jsem, že součástí budou i střihy alespoň na postavu, na kterou se sukně ukázkově šije. Bohužel jsou jen někde míry modelky a k tomu uvedeno kolik bude spotřeba ve stylu "1 běžný metr" (nebere se v potaz šíře, která bývá různá...).

09.05.2022 3 z 5

Draculova žena Draculova žena Michaela Ella Hajduková

Zajímavě pojatý romantický fantasy příběh o Draculovi přivede čtenáře do Rumunska v dobách středověku. Kniha se četla hezky, příběh ubíhal před očima. Žádný wau efekt se nekonal, ale na konci jsem měla po přečtení příjemný pocit z dobře stráveného času.

06.01.2022 3 z 5

Fotografie smrti Fotografie smrti Amanda Quick (p)

Lehká romantika, kterou přečtete za jeden večer. Po x dílech s paranormálnem konečně něco "normálnějšího". Paranormální smysly tu sice zmíněné jsou, ale hrdinové jimi nehýří na každém kroku.

26.10.2021 4 z 5

Psychoterapie Daltonových Psychoterapie Daltonových René Goscinny

Tento díl nás bavil stejně jako všechny ostatní s Daltonovými.

17.10.2021 4 z 5

Maskované město Maskované město Genevieve Cogman

Tento díl mne bavil mnohem víc než první. Chytil mě hned od začátku a až do konce nepustil. Některé věci tam byly trochu nedořešené, ale na celkovém dojmu to nebylo znát.

27.09.2021 4 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Nejprve jsem se nemohla začíst, děj střídá přítomnost a minulost a později i pohled na daný úsek podle jednotlivých postav. Děj byl nápaditý, neotřelý a po cca 100 stranách mě začal i bavit a následně jsem se od knihy už nemohla odlepit. Jediné, co mě trochu mrzelo, byl ten otevřený konec.

12.09.2021 3 z 5

Sísa Kyselá a ušmudlaný rytíř Sísa Kyselá a ušmudlaný rytíř Martina Drijverová

Hezky a jednoduše psaná dětská knížka s nádhernými ilustracemi.

16.08.2021 3 z 5

Třetí noha a další úrazy lásky Třetí noha a další úrazy lásky Oldřich Dudek

Humorné povídky o lásce v nejrůznějších podobách. Povídky na začátku byly rozhodně lepší než ty na konci. Konec byl dost táhlý a nezáživný.

23.07.2021 2 z 5

Výlety s dětmi na jižní a východní Moravě Výlety s dětmi na jižní a východní Moravě Eva Obůrková

Hezky popsané a rozmanité nápady na výlety, od zoo přes hrady a zámky až po dětská centra.

15.07.2021 5 z 5