Jaruš7 Jaruš7 komentáře u knih

Švábi Švábi Jo Nesbø

Dobré čtení, autorův styl se mi líbí , i když je o drsném tématu.

29.12.2016 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Opět závažné téma, když chybí morálka a láskyplné citové pouto, pak je výchova špatná a problémy jsou nasnadě.

26.12.2016 5 z 5

Dětem Dětem Josef Lada

Srdeční záležitost, hodnotu knihy poznáte podle opotřebovanosti, Tu moji by asi v bazaru ani nevzali, zato pro mě je nenahraditelná, každá skvrnka má punc stvrzenky jak jsme se nemohly se sestrou dočkat, jak si budeme na střídačku předčítat, i veršovat zpaměti podle obrázků, ještě upatlané od jídla, ještě lehce natržené listy svědčí i hádkách při sporu, která bude z paměti recitovat tu nejdelší, to aby se poznalo, kdo jich umí víc. Vlastně není se co divit, že pohled na tyto nevygumovatelné značky rozslzí oči. Vzpomínky na dětství prostřednictvím knih je to , to nejpůsobivější co vám zůstane v paměti, Díky za ně.

20.12.2016 5 z 5

Srdce potěšení Srdce potěšení Jan Čarek

Tak láskyplně odřenou knihu jste asi ještě neviděli. Tak ta je mým pokladem. Rohy jsou až na surovinových papír pěkně oblé a stránky lehounce umatlané s čokoládovými šmouhami, Naše dětství , Dnes , když ji otevírám, slzám se neubráním. Tak dojemný pohled do dětství umí jen knížka , která vás v dětství okouzlila natolik, že vám zůstala schovaná v srdci, Název je ten nejvýstižnější. V každém verši je průzračná čistota na jedinečnost přírody a lidských vztahů - prostý pohled na svět co srdce potěší. Ilustrace od Adolfa Zábranského jsou něžné a verše o to víc podmanivé.
Citace - "Strýček rmen"
" Kvete milý heřmánek,
nebo je to rmen,
máš-li radost z hádanek
podívej se jen,
heřmánek má hlavičku,
jako zlatou kuličku,
ještě stojí za zmínku,
v té hlavičce v té kuličce,
že má vždycky dutinku,
vidíš strýčku rmene vidíš,
že mne tak hned neošidíš. "
Od té doby je rozeznàm., ;-).

20.12.2016 5 z 5

Žádné stopy Žádné stopy Frederick Forsyth

Paráda, jsem prostě nadšená, ze sekce pro nevidomé ZÁŽITEk.

Křest svatého Vladimíra Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský

Nezapomenutelné verše, přečteš jednou a NĚKTERÉ se usadí nadosmrti, prostě to tak funguje a je to pravda, Obrázky Josefa Lady tomu dodávají punc historické originality,

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Pro mou dětskou duši první vtipná a k tomu zveršovaná, a tím pádem lehce zapamatovatelná pohádka - humorem sycená radost.

19.12.2016 5 z 5

Faraon Faraon Bolesław Prus (p)

Kniha - i výborně obsazený rozhlasový seriál na její motivy je skvělý .

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

Další klenot z evropské literární historie, poutavý příběh o boji v sílu víry. Je s podivem jak jen myšlenky mohou mít údernost až ničitelnou. Klasika trvalá.

18.12.2016 5 z 5

Claudius bůh a jeho žena Messalina Claudius bůh a jeho žena Messalina Robert Graves

Když jste zasaženi Claudiem tak pokračování je na místě, historie a její poodhalovaní s fantazií R.Gravese je vzrušující a zážitek skvělý.

Já, Claudius Já, Claudius Robert Graves

Od pohádek k historii, to prostě nemůžu nemilovat, můžu se vracet za jakýmkoli formátem, kniha, CD, filmy, seriály. Klenot - obdivuhodné dílo , které otevřelo pohled do časů rozkvětu i pádu Říma na polidštění všech historických aktérů té doby a dalo náměty na úžasné příběhy, které inspirovaly skvělé filmy a seriály. Itálie je pojem pro vše co stojí za to objevovat.

Příběh lvice Elsy Příběh lvice Elsy Joy Adamson

Kniha z mé dětské četby, objevila jsem kouzlo a zákony přírody , ale smířit se se smutným koncem bylo pro mě těžké. Čtenářsky jsem pak hltala každou zmínku o lvech, kvůli Bruncvíkovi a jeho lvu na Karlově mostě jsem se při spartakiádě v Praze skoro ztratila. Lvice Elza byla pro mě důležitá, byla pro mne pak i tím lvem z mého horoskopu, na což jsem patřičně hrdá. Jo, některé knížky nás dovedou ovlivnit a v dětství je to nejpůsobivější, zvláště, když pak stojíte na pražském hradě a ze standarty na vás vlaje korunovaný lev.

18.12.2016 5 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera / Dobrodružství Huckleberryho Finna Dobrodružství Toma Sawyera / Dobrodružství Huckleberryho Finna Mark Twain (p)

Vedle knihy ji mám i v klenotnici LP, film Páni kluci jsou jedním z nejmilejších filmů, takže 5*.

17.12.2016 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Škoda, usnuli na bobkových listech, po probuzení doporučuji výlet na fiktivní návštěvu k aristokratům na Cyranuv ostrov - (mládkovina jaksepatří).

17.12.2016

Kobra Kobra Frederick Forsyth

Můj obdiv, skvělé.

16.12.2016 5 z 5

Kniha - film se svérázným humorem pobaví a to je to podstatné. Vzít si na mušku osobnosti z historie a zkompletovat tak příběh ve kterém najdete poučný propletenec, tak to má grády samo o sobě.

15.12.2016 4 z 5

Humor je pro zdraví důležitý, jestliže při jeho čtení vám v těle stoupne hladina serotoninu - hormonu štěstí, pak se uzdravujete ze všech nemocí, tahle knížka je jedna jeho účinná pilulka. Na přetřes tentokrát přišla zbrojní politika. Nepochybně taktický a skvělý trik, jak projevit akční názor.

15.12.2016 5 z 5

Seznam smrti Seznam smrti Frederick Forsyth

Tak tohle mi dokonale nahradilo ztrátu pokračování bestsellerů od R. Ludluma. Perfektní, dojem, jako ze sledování skvěle sestaveného a propracovaného dokumentu , autor zůstal u nerozptylování nepodstatného, a tak ta tvrdá a drsná realita dostala správné ostří. Trik , který způsobil zvrat v ději příběhu je jednoduše geniální. Pro ZÁŽITEK doporučuji sáhnout po MP3.

13.12.2016 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Knihu jsem četla jako náctiletá a doporučila bych ji jako odpověď na otázku : Jaká je hodnota slova přátelství .

12.12.2016

Děvče na ocet Děvče na ocet Anne Tyler

Milá knížka potěší něžnou polovinu společnosti, od mistryně ironie, držitelky pulitzerovy ceny. Neotřelý pohled s nepostradatelným humorem mě příjemně překvapil, ztotožnit se s hrdinkou je zcela přirozené, protože Shakespearovo dílo - Zkrocení zlé ženy , je výstižné a aktuální v každé době.

11.12.2016 4 z 5