jarkaska jarkaska komentáře u knih

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Poslední kniha, která mi od Shari Lapeny chyběla přečíst. A musím říct, že i nejrychleji přečtena. Krátké kapitoly, takže jsem si říkala ještě jednu a ještě jednu, až jsem byla u konce. Nedalo se přestat číst a najít vraha. Takže teď už jen čekat na další novou knihu, která u nás vyjde.

28.01.2024 5 z 5

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Krásná oddechovka. Přečtena během dvou dnů, protože se nedalo přestat číst. Tuto knihu mám doma od jejího vydání. Mám ji i s věnováním Martiny Málkové, která pochází kousek od mého bydliště a je sestrou mého bývalého spolupracovníka.

30.05.2023 5 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Jelikož kniha je v naší knihovně xkrát zamluvena, tak jsem si ji zatím půjčila jako audioknihu. Byl to pěkný poslech v podání Terezky Kostkové, Martiny Viktorie Kopecké i Marka Polaneckého. Jistě se vrátím k přečtení knižního vydání.

16.02.2022 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Díky čtenářské výzvě se vrátím ke knihám školních let.

12.02.2021 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

K některým knihám se dostávám díky svým čtenářům. Tato je jednou z nich. Pěkná detektivka z švédského venkova. Četla se pěkně, žádná velká brutalita. Už mám zamluvený další díl, tak se těším na setkání s hlavními postavami.

20.03.2024 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Pěkná vzpomínka na školní léta. Přečetla jsem jako e-knihu.

17.10.2023 5 z 5

Jak vytrhnout velrybě stoličku Jak vytrhnout velrybě stoličku Marie Poledňáková

Tuto knihu jsme našla v naší knihobudce. I když film mám možnost vidět díky televizi, která ho vysílá několikrát během roku, knihu jsem si vzala. Při čtení jsem se nasmála jako při sledování filmu. Bylo to jako bych sledovala film s titulky.

10.07.2023 5 z 5

Střemhlavý pád Střemhlavý pád Sandra Brown

Zpočátku jsem se do knihy nemohla začíst, ale postupem jsem ji zase nedokázala odložit.
Konec mě po všech těch cestách celkem překvapil. Kniha stojí za přečtení.

19.05.2022 4 z 5

Poslední kniha, která mi chyběla do ČV letošního roku. Byla to taková nenáročná četba, detektivní případy byly jednoduché. Je zde popsán život na africkém kontinentu, který je pro nás některé neznámý.

24.12.2022 3 z 5

Hon na Cassandru Hon na Cassandru Lisa Kleypas

Pěkná odpočinková četba, kde nechyběla romantika. Cassandra Ravenelová, poslední ze sester, našla také toho pravého.

14.08.2022 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Opět čtivá kniha, Překvapil mě vrah staré paní, typovala jsem jinak.

17.08.2023 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Knihu jsem vlastně sehnala pro čtenáře do knihovny. A že jsem byla naladěna na
ty vraždy, zkusila jsem tuto knihu. Opět po dlouhé době kniha, která mě vtáhla do děje. A ten konec, no překvapil. Ale teď už si dám pěknou oddechovku.

02.02.2024 5 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Moc pěkná kniha i když se smutným koncem. Příběh dvou 17náctiletých studentů, Landona, který se postupem času zamiluje do Jamie, která onemocní leukémií. A oběma to změní život. Četla jsem ji doslova jedním dechem.

03.04.2022 5 z 5

Reportér Reportér Sandra Brown

Další pěkná kniha od Sandry. První polovina knihy mi poměrně trvala delší čas, ale zato ta druhá práce ne práce jen jsem četla. To co jsem od začátku tušila, se mi na konci potvrdilo.
A tak zase na další knihu.

19.03.2022 5 z 5

Divá Bára Divá Bára Božena Němcová

Kniha se mi líbí, stejně jako filmové zpracování s Vlastou Fialovou v hlavní roli.
Díky čtenářské výzvě se vracím ke knihám ze školních let.

03.03.2021 4 z 5

Matika a další pohromy Matika a další pohromy Thomas Brezina

Takže jsem si zase zhltla další příběh Tinky a Lissi. Na rozdíl od Lissi mě matika dost bavila. Už jsem do naší knihovny sehnala všechny díly série. Tak budu doporučovat mladším slečnám, ale přečtu i sama. A bude se mi hodit do ČV 2023.

26.12.2022 4 z 5

Jezero naděje Jezero naděje Dorothy Garlock

Autorka se mi hodila do ČV, a tak jsem sáhla po této knize, kterou jsem ještě nečetla.
Kniha se mi líbila, a dobře se mi četla. Byl to pěkný příběh.

06.11.2022 5 z 5

O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku Božena Němcová

Další z krásných pohádek Boženy Němcové, která byla předlohou filmové pohádky Princ a Večernice režiséra Václava Vorlíčka.

08.01.2022 5 z 5

Říkadla Říkadla Josef Lada

Nádherná říkadla, pěkná ilustrace Josefa Lady. Dnes jsme četly s vnoučaty, ty starší už některá umí ze školky. Tato kniha nikdy nezestárne, je stále aktuální.

31.08.2023 5 z 5

Duch Vánoc Duch Vánoc Debbie Macomber

Tuto knihu jsem dostala na vánoce. Teď, když jsem si uklízela nové knihy, upoutala mě tato. Je to krásný vánoční příběh, který babička vypráví svým dvěma malým vnoučatům.
Moc se mi kniha líbila. Těm, kdo má rád příběhy se šťastným konce, doporučuji.

16.06.2023 5 z 5