jarka2222 jarka2222 komentáře u knih

Náhradní dcera Náhradní dcera Lisa Gardner

Velmi, velmi slibný začátek, který od středu do konce polevoval. Měla jsem docela pocit, jako by konec byl podle hry Járy Cimrmana. Jako bych slyšela podobné věty......Já nejsem tvá matka, jsem tvůj bratr............. Je to za mě škoda, ten námět si zasloužil víc. Takhle to byla průměrná detektivka, dobře se četla, byla napínavá, ale její přečtení mně stálo více "sil", než u jiných mých oblíbených autorů...

20.07.2017

Himmlerova kuchařka Himmlerova kuchařka Franz-Olivier Giesbert

Musím se přiznat, že jsem si tuhle knížku náležitě užila. Je to napsaný formou vyprávění staré dámy tak skvěle, že vlastně do teď nevím, jestliže je to dokonalá fabulace, nebo byly pro napsání knížky použity skutečně prožité příběhy. Věřila jsem tomu do 3/4 knížky, pak už jsem chápala,že všeho je trochu moc. Ale za mě určitě skvělé čtení. Co oceňuji, že mne knížka nutila přemýšlet. Doporučuji k přečtení, stojí to za to.

06.04.2016 5 z 5

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Po Bílých kostech jsem cítila zklamání. Musím říct, se vší úctou k autorovi, že jsem chvílemi přemýšlela, jestli je větší cvok ten, co zvěrstva v knížce dělá, nebo samotný autor, když o nich je schopný takto psát. Navíc se mi zdálo, že snaha napsat mega thriller byla až moc viditelná. Do další knížky od tohoto autora zatím nemám chuť.

30.03.2016 4 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

V knížce je na mě moc zápletek, a osobně si myslím, že všeho moc škodí. Konec jedné dějové linky mi přišel tak děsuplný, až nepravděpodobný, s tím, že vlastně ani nevím, kdo to ten Titus vlastně byl.... Romantický konec po tolika letech? Pro mne taky málo pravděpodobné. Z této knížky cítím trochu zklamání, už jsem od HC četla lepší. Ale na druhou stranu - četla se dobře, nechybělo napětí, tak ubírám jen jednu hvězdičku.

03.02.2016 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Tak moc slibný námět, tak moc mrazivá atmosféra a tak moc přitažený za vlasy. Navíc, jak už tady zaznělo, chvílemi se mi to zdálo opsaný od Mlčení jehňátek i Purpurových řek....... Škoda. Na druhou stranu se to četlo dobře, nechybělo napětí...

25.01.2016 4 z 5

Přistižen Přistižen Harlan Coben

Tohle pro mne byla milá změna, po detektivkách plných psychopatů, je tu zápletka bez krve se zajímavým rozuzlením. Četlo se mi to hodně dobře, hlavní hrdinka byla ve svých úvahách vždy krok přede mnou, což mne bavilo.Určitě mne autor nadchnul a těsím se na další jeho knížky.

11.11.2015 5 z 5

Vír Vír Frode Granhus

Musím se přidat ke komentáři, který tu už zazněl. Méně je někdy více. Dovedu si představit, že by se z tohohle materiálu daly napsat minimálně dvě dobrý detektivky. Docela mne překvapilo, že kriminalista, který ví, kdo je pachatel, ho nechá dál na svobodě (naštěstí díky autorovi nikoho dalšího už nezabil), a jede v dřevákách pátrat po jeho minulosti....Asi jsem čekala, že knížku přečtu jedním dechem a nadšením, což se mi bohužel nepovedlo. Proto za mne jen tři hvězdičky.

06.11.2015 3 z 5

Vyvolená k smrti Vyvolená k smrti Lisa Jackson

Tento díl se mi líbil víc než první. Četlo se to velmi dobře, klasika od L.J., která prostě nezklame. Jen mě z těch věčných sněhových bouří byla chvílema zima:-))))))), číst knížku v letošním horkém létě by byl určitě ještě větší zážitek:-)). Za mne super počteníčko. Čtyři hvězdičky dávám jen za to, že už jsem četla od Lisy lepší.

21.09.2015 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásný, silný a dojemný příběh. Škoda, že nemůžu dát ještě víc hvězdiček. Tahle knížka by si to zasloužila. Nepřečíst si tuhle knížku, by byla velká chyba.

06.09.2015 5 z 5

Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami Art Spiegelman

Před přečtením této knížky jsem dala na zdejší čtenáře . Abych řekla pravdu, měla jsem jí na stole týden, než jsem se do ní pustila. Moc se mi nechtělo, komiks, smutné téma, ne zrovna hezké obrázky, navíc černobílé (hlubší význam samozřejmě chápu), místo lidí myší a prasata....... Ale pak jsem si řekla, čtenáři ti vždycky dobře poradili a pustila jsem se do ní a teď jsem za to ráda. Už plánuji přečíst druhý díl. Všem zdejším knihomilům děkuji za její doporučení.

14.08.2015 4 z 5

Nechtěj nic vědět Nechtěj nic vědět Lisa Jackson

Byla jsem z této knížky docela zklamaná. Od začátku má autorka pocit, že musí čtenáře upozorňovat, že není něco v pořádku. Snaha autorky zřejmě gradovat napětí tímto způsobem se u mně minula účinkem. Děj byl zdlouhavý, zbytečně zamotaný a chvílemi až neuvěřitelný. Jedná dějová linka se mi zdála nadbytečná. Líza umí napsat lepší knížky.

30.03.2017 4 z 5

Zemři se mnou, sestřičko Zemři se mnou, sestřičko Karen Sander (p)

Neotřelý námět, který se dobře četl. Ale.....Ale.... V dějových linkách jsem se chvíli ztrácela. Akčních zápletek bylo pro mě moc, co autora napadlo, to tam napsal. Na konci jsem ještě čekala, že dorazí Fantomas, ale to se nestalo. :-) Proč děj v sanitce byl tak okrajový, že jsem pořád čekala vysvětlení. Název knížky je zajímavým marketinkovým tahem, pro čtenáře detektivky ale velkým zklamáním. Za mě moc ALE.

11.10.2016 4 z 5

Případy pro poručíka Slídila Případy pro poručíka Slídila Marcel Deli

Určitě nečekejte závratnou detektivku, ale smutné vyprávění ze smutné doby. Jen doufám, že kriminalistické metody se od té doby posunuly k lepšímu a u kriminálky pracují sofistikovanější pracanti než Vomáčka se Slídilem. Já se při čtení bavila a byla jsem ráda, že ty doby jsou už pryč.

01.04.2016 3 z 5

Poupata odkvétají v máji Poupata odkvétají v máji Herbert Ernest Bates

Do třetiny knížky jsem se bavila, knížka je milá, poetická, s příjemným humorem. Pak jsem se začala nudit a čekala jsem nějakou kvalitnější zápletku, která se ne a ne dostavit. Čekala jsem víc.

16.03.2016 3 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Velmi temný thriller. Podle mě je hodnocení čtenářů nižší, než by si knížka zasloužila. V hodnocení, na které samozřejmě máme všichni právo a každý má jiný knižní vkus, jsem však narazila na kritiku jazyka a mluvy. Abych řekla pravdu, tohle jsem vůbec nepostřehla, protože děj byl tak napínavý, že jsem knížku doslova lhtala. Doporučuji k přečtení a těším se na Rozbité anděly, které už mám nachystané.

14.03.2016 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Nevím, co říct. Těžko komentovat. Tentokrát místo komentáře jen poznatek. Ne vždy se mi bude líbit, co ostatní čtenáři doporučují.

08.02.2016 3 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Kvalitní detektivka, výborně se čte. Nemám co vytknout, snad jen to, že už jsem četla lepší. Proto jenom čtyři hvězdičky, ale jinak doporučuji k přečtení.

06.09.2015 4 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Velké zklamání. Knížku jsem dočetla jen proto, že jsem se na ní tolik těšila. Už se k ní určitě vracet nebudu.

28.08.2015 2 z 5

Zrádkyně Zrádkyně Lisa Jackson

Tak tohle se mi líbilo, knížka se dobře četla, konec je až moc růžový, ale po detektivkách Lisy J. je to milé rozptýlení. Doporučuji všem, co chtějí trochu víc romantiky.

12.08.2015 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Jonathan Kellerman

Trochu jiná detektivka, méně akce - více psychologie. Četla se poměrně dobře, ale čekala jsem víc, v souvislosti s dějem si pořád říkám proč........Nicméně určitě zkusím zase něco jiného od tohoto autora.

12.08.2015 3 z 5