jarka2222 jarka2222 komentáře u knih

(M)Učednice (M)Učednice Ali Land

Jo, jo, jo. Psychothriller jak se patří. Hrůzné konání matky očima dcery. Kdo by po tom všem, co prožil, ještě zůstal normální... Výborná knížka.

29.07.2020 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Co k tomu dodat? Jiná slova než těžké, kruté, hrůzné, odporné, děsivé, nelidské, mě bohužel po přečtení této knihy nenapadají. Přečtěte si ji všichni jako memento před jakýmkoliv jiným extremismem a nenávisti plné psychopaty schovávající se za různou víru a poslání. Nesmíme zapomínat.

14.08.2017 5 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Tak se mi podařilo najít detektivku, která by napětím a dějovými zvraty mohla soutěžit s knížkami Chrise Cartera. Skvělé, skvělé, skvělé!!!!! Objevila jsem spisovatelku, jejíž knížky budu určitě netrpělivě vyhledávat. Pošlete mi zprávu Vy, kterým se při čtení posledních cca 40 stránek nezrychlil tep:-))))

26.11.2016 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Carterovy knihy mne zatím nikdy nezklamaly. Zloba je ale na rozdíl od ostatních knih jiná. Chladnokrevný vrah je postaven intelektuálně na úroveň schopného nadprůměrného detektiva a nutí nás přemýšlet nad jeho činy. "Geniální" psychopat se čtenáři dostane pod kůži, až jde z toho strach. Na mne to byla silná káva a záměrně jsem si při čtení knížky dělala přestávky, abych ji mohla přečíst zdánlivě v klidu. Myslela jsem si, že Carterovu knížku "Jeden za druhým" hned tak něco nepřekoná.... Budu si muset přečíst nějakou pohádku, aby se mi uklidnily nervy. Výborná knížka, doporučuji k přečtení.

25.04.2016 5 z 5

Pláč Pláč Helen FitzGerald

Tak musím říci, že jsem si četbu užila. Bavilo mě psychologické vykreslování duší postav a jejich chování po klíčové události. Zajímavá knížka, která chytne, nepustí a navíc v čtenáři vyvolá zájem a momenty přemýšlení. Stojí za přečtení.

03.09.2021 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Už jsem si zvykla na to, že mě knížky Chrise Cartera vždycky zvednou ze židle. Další skvělá detektivka. Proti srsti mi tentokrát bylo popisování jednotlivých soch, které jsem si neuměla a ani nechtěla představit. Musím říct, že i pro mně to je zatím jeho nejslabší knížka z celé série detektiva Huntera. Presto vážně stojí za přečtení.

20.07.2017 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Velmi dobrá kriminálka. Napínavá až do konce. Nechci tu vyzvonit konec, ale malinko už se to pohybovalo na hraně uvěřitelnosti, ale to je asi dobře. Jinak bych se určitě bála, aby nikdo nezjistil moje fóbie.Za mě maximum hvězdiček.

30.09.2015 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Skvěle napsaná detektivka, určitě doporučuji k přečtení. Nemohla jsem se odtrhnout, přečetla jsem ji za dva dny.

07.08.2015 5 z 5

Úkryt Úkryt Lisa Gardner

Temný thriller, těžké téma, což je po každé, když jsou oběti bezbranné a nevinné děti. Napínavý příběh, který se dobře čte. Ale přeci jen, vzhledem k vysokému hodnocení čtenářů, musím říci, že už jsem četla lepší.

03.09.2021 4 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

No páni, tohle byla jízda. Dokonce se mi při čtení knížky dvakrát stalo, že se mi nervozitou klepala noha:-))) Opravdu velmi chytlavý děj. Pro mne se některé detaily popisující provádění pitev, a množství mstících se psychopatů, pohybovaly "za hranou". Proto za sebe, i když výborné čtení, které milovníkům detektivek doporučuju, nemůžu knížku doporučit na knížku roku 2015.

22.02.2016 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Super. Těžký námět vražd dětí napsán kupodivu citlivě (jestli to vůbec jde) a čtenář se nemusí bát, že by kvůli tomu knížku musel odložit. Nadchlo mne vykreslení jednotlivých osob, krátké kapitoly, kdy byla téměř každá věnována jinému ději a jiné osobě. Knížka tak nabírala nejen kvůli zajímavému ději, výbornému překladu do češtiny, rychlý spád. Výborně se četla a těším se na další knížky od tohoto autora. DOPORUČUJU všem, co mají rádi hodně dobré detektivky.

16.12.2015 5 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Nebylo to špatné, ale ne podle mého gusta. Poslední třetina knížky měla spád pro mě dobré detektivky. Jsem ráda, že jsem se prokousala začátkem, a dočetla knížku do konce.

21.08.2019 3 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Umění šťastného života je přece jen těžší čtení. Pravda v každém slovu čtenáře učí pochopení sebe sama a druhých. Nicméně, po měsíci od přečtení knihy ve mně nic nezůstalo. Jak říkám, složité, ale zase se k téhle knize moudrosti za čas vrátím.

07.10.2018 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Patrik Hartl je na smotávání a rozmotávání vztahových klubek opravdový machr. Obě části, jak Jáchym, tak i Veronika, byly plné děje a vztahových zvratů. Já jsem začala číst nejdřív Veroniku a určitě jsem jako ženská udělala dobře. Bála jsem se toho, že se budou události opakovat a nebude mne to bavit, ale opak byl pravdou. Co dodat. ........... Patriku, jen tak dál, jen tak dál.

15.06.2018

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Od začátku jsem litovala, že jsem viděla film.... Hlavní zápletku jsem nemusela odhalovat, znala jsem jí dopředu. Přesto musím říci, že mne knížka dostala. Neotřelý způsob vyprávění formou deníku způsobil "přelévání" mojich sympatií od Amy na začátku knížky k Nickovi v prostřed knížky. Na konci jsem ztratila sympatie i k Nickovi.... Určitě by mne zajímalo pokračování tohoto zvláštního vztahu. Opravdu pozoruhodná kniha, doporučuji její přečtení.

16.02.2016 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Tak tomu říkám skvělá detektivka. Při zjištění, kdo je vrah, mi padla brada.... Nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Fakt doporučuji.

30.08.2015 5 z 5

Na prahu smrti Na prahu smrti Lisa Jackson

Už si připadám jako věčný "rypák", který pořád hledá chyby. Taky čekám, že už mi někdo poví, abych si zkusila psát knížky sama, když jsem tak "chytrá". Ale zase si to neodpustím. Nedívám se většinou na hodnocení od jiných čtenářů v průběhu čtení, ale tady jsem musela. I jsem si kontrolovala, jestli to napsala skutečně moje oblíbená LJ. Jedna čtenářka napsala, že knížka má skvělý závěr, jen se k němu více než polovinou prokousat. A já s tím souhlasím. Pokud Vás tedy neodradí slabší polovina, dočkáte se překvapivého rozuzlení. Pro mě průměrná detektivka.

03.08.2017 3 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Tak tohle byla fakt skvělá kriminálka. Blumová mi už od začátku nebyla sympatická, a moji přízeň si nezískala ani v průběhu knihy. Přesto jsem jí rozumněla. Chápala jsem, že po všem, čím si prošla, jaké hrůzy od mala zažívala, se rychle ztotožnila s útrapami Dunji a se rozhodla vzít spravedlnost do svých rukou. Mstila se i za sebe... Ne, že bych s tímto jednáním souhlasila, ale neodsoudila jsem jí a bylo mi jí i líto.
Výborně napsané, výborný styl psaní. Líbil se mi ten kontrast, kdy popisované až hrůzné "morbidní" scény byly střídány vzpomínkami a událostmi plnými něhy a pochopení.
Moje první knížka od tohoto autora a určitě budu netrpělivě vyčkávat vydání jeho nových neméně dobrých knih, i když laťku si autor nastavil hodně vysoko. DOPORUČUJI.

14.10.2016 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Velká spokojenost, pět hvězdiček určitě knížce patří. Četla se hodně dobře, že i já, která nemá o geocashingu ani páru, jsem tomu rozumněla. I mne tato hra začala zajímat, jen musím zapomenout nejdřív na děj a obsahy schránek. Teď by mně to strach nedovolil, tak je to dobrá detektivka. Těším se na další od této autorky. TFTB.

21.11.2015 5 z 5

Hrobař Hrobař Lisa Jackson

Chvílemi drsné počteníčko, čte se jedním dechem. Lisa prostě umí, opět nezklamala.

12.08.2015 5 z 5