jarin58 Online jarin58 komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Orwell v tomto románu vynikajícím způsobem popsal fungování všech totalitních režímů včetně toho který byl i u nás.Neřekl bych že kniha je nadčasová,jen se zde popisuje fungování systému který tu byl dávno před námi a bude i po nás.

22.03.2021 5 z 5

Knihu jsem si přečetl opět po padesáti letech a zase bavila.Jen mi tehdá uniklo že Robinson kozla nemaje,přesto se mu stádečko rozrůstalo.

24.06.2022 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

V této knize máme čarodějnické procesy jak na dlani.Při čtení není možné neprojevit soucit s tolika nevinnými oběťmi.Tahle kniha je dokonalé dílo.

04.06.2018 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Skvělá česká detektivka s nijak zvlášť zamotaným příběhem.

01.09.2021 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Musím uznat že pan Boček opět posunul laťku vtipnosti o dost výše.Opravdu jsem se pobavil.

05.01.2022 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Popis prostředí,téma,napětí a trocha ochrany přírody.Bezvadné počtení.

23.11.2020 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

No teda,atmosféra hor v zimě,psychiatrická léčebna se svými nekalými praktikami a dávno opuštěný dětský tábor pro nemajetné.K tomu mrtvola koně a další mrtví lidé.Opět vynikající kniha z pera tohoto mistra thrillerů.

03.01.2022 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Hunter s Garciou opět ve formě.Skvělý,brutální thriller.

14.09.2021 5 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Tak jsem si říkal,Bussi,sakra kdo to je?Moje první kniha od něho a hned jsem byl nadšen.Musím pokračovat dál.

29.05.2021 5 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Detektivka se odehrává v ne tak pro romány obvyklém prostředí.Poměrně krátké kapitoly dávají ději šmrnc.Falk a Race jsou borci.

16.06.2020 5 z 5

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Z nostalgie dávám plné hodnocení,ale z dnešního pohledu se zde odehrává plno nesmyslů.Co ti chlapíci dokázali,s němi by se mohl směle měřit i McGyver.Nějak mi uniklo co stalo s věrným psem Topem a nebo na něho autor zapomněl?

01.10.2021 2 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Knížku jsem nikdy nečetl,až teď když ji čtu vnučce před spaním.Renče se moc líbí a popravdě i mě s babičkou.

01.10.2020

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Moc příjemné vyprávění.

02.05.2020 5 z 5

Volání odnikud Volání odnikud Jaroslav Velinský

Opět plné hodnocení.Tady se se projevují autorovy vynikající vypravěčské schopnosti.Snad nejlepší co jsem od pana Velinského četl.

12.04.2020 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Žádné dlouhé okecávání,akce hned od začátku.

15.09.2016 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Ze začátku byl příběh takový rozvláčný,pak jsem se začal ve jménech lépe orientovat a závěr byl že jsem si řekl:tak takhle to tedy všechno bylo.

23.04.2022 4 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Výborný thriller z atraktivního prostředí,možná spíše téma pro ženy,ale nadchne i muže.

31.10.2021 5 z 5

Opět parádní příběh,na konci bylo všechno vysvětleno a nejasnosti pochopeny.Jen mi trochu vadilo jak byl král vyobrazen v tak negativním světle.

27.10.2021 5 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Někdo napíše že kniha byla jen dobrá,ale mě připadala vynikající.Opět jsem se nechal nachytat dějovou zápletkou a sedl autorovi na lep.A opět bylo všechno jinak.

06.06.2021 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Do třetice všeho nejlepšího.Zajímavě vytvořený děj s velkým překvapením.

01.03.2021 5 z 5