Januli Januli komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Moc pěkně napsaná kniha, která chytí za srdce. Jedno neštěstí a jak to zamává osudy lidí... Je to dost náročná literatura aspoň pro mě tedy, ale přečtená jedním dechem. Žiju v Ostravě a vůbec jsem o historii našeho kraje nevěděla.

05.04.2023 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Humus. Ono se tomu ani nechce věřit, že takové svinarny se staly podstatě nedávno a chvíli po tom, co lidstvo zažilo hrůzu během druhé světové války. A kde se v lidech bere taková krutost proti bezmocným a v tomto případě dětech. Mrtví nemluví, ano nemluví a to je obrovská škoda, protože tohle by měli slyšet všichni a být za to potrestáni.

02.03.2024 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Jsem ráda, že už jsem knihu dočetla. Ne že by se mi nelíbila, to vůbec, dílo je bravurně napsáno, jen je to těžké čtení. Čtení o tom, co se tady dělo a co museli prostí lidé zažívat...jsem hrozně vděčná, v jaké době žiju a co vše máme. Vazme si toho!! A doufám, že už se nic z toho, co jsem si přečetla, nebude opakovat. Paní Lednická, smekam před vámi.

20.04.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knihu tak čtivou, napínavou, smutnou a velmi nabitou emocemi jsem dlouho nečetla. I když od začátku víme, jak Hana dopadne, tak stejně jsem se od knihy nemohla odtrhnout. To čím si Hana musela projít za svůj zatím krátký život, je šílené a žít s výčitkami, které ji den co den pronásledují je hrozné. Kniha mě už na začátku dostala tím, že 8-mi leté holčičce umře celá rodina, kromě podivínské tety Hany. Pak se vracíme zpět do minulosti kdy Hana vypráví svůj příběh. Další co mě dostalo, Rosi se podaří schovat a přežít válku a za dalších pár let, šup jeden zákusek a je konec. Opakuji se, ale opravdu žit s pocitem, kdy jsem ze své vlastní sobeckosti možná hlouposti dopustila transport své rodiny do koncentračních táborů, kde zemřeli, během pobytu "zařídila" (neúmyslně) smrt jiných, tak Hana byla opravdu silná. Jiní by se rozběhli k plotu již dávno. Největší šok či překvapení bylo, kdo vlastně věnečky donesl. A mnozí říkají, že kniha má happy end? Má? (asi jste knihy s happyendem nečetli) Já musím říct, že mi se závěr "líbil". Knihu bych klidně zařadila mezi povinnou četbu. Nevím, zda se k Haně ještě někdy vrátím, ale rozhodně bude mít čestné místo v naší knihovničce.

13.11.2018 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

(SPOILER) Jiný styl psaní, spíše vyprávění, ale zvykla jsem si.... hodně hodně zla a těžkosti a jednu osobu, která se s tím tak poprala, že nezbývá nic než jen tleskat a smekat. A závěr, že chybí. Otevřené konce nejsou mým favoritem, ale ja si ten konec "vymyslela" po svém a věřím, že tak jak Zuzana měla šťastně dětství tak potom i ten život po...

24.07.2022 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Silný příběh psaný napříč generacemi. Těžké osudy a těžká doba. V dnešní době bereme vše jako samozřejmost, že není na škodu se trošku zamyslet. Třeba někomu tato kniha pomůže a uvědomí si, co museli naší předkové zazivat.

26.09.2020 5 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

(SPOILER) Od začátku jsem byla vytočená, že si sakra rodiče nevšimli, že jejich dcera vlastně vůbec na párty není. Když už si myslíme, že jsme něčemu na stopě , vždy se v knize objevil buď nový podezřelý nebo nějaký nový důkaz směřující zase jiným směrem. Většinou mi to nevadí, ale tady mi to už trošku lezlo na nervy. Mám pár.nevyjasněných poznatků, jak to tedy bylo s malou Jessicou... ve finále dostal každý, co si zasloužil i když ne třeba přímo. Mrzí mě, že nebyl popsán přímo únos jak probíhal. Ale dávám hvězdu navíc za šťastný konec.

30.04.2021 4 z 5

Nenalezená Nenalezená Remigiusz Mróz

Vůbec nevím, jak knihu ohodnotit a okomentovat. Jak mě postavy neuvěřitelně štvaly.... nezlobte se, ale nechat se tak mlátit a navíc jak on ji opravdu bil to ji muselo snad zabít nebo nechat následky. A jak sr dozvěděla Kassandra o minulosti a intimních informacích o Ewe a Damianovi? Závěr se mi nelíbil a celkově kniha nedomyšlená, spousta nevysvětlitelných věcí. Obrovské zklamání....

25.01.2019 2 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

(SPOILER) Kniha pro mě jako matku dvou malých kluků byla náročná... nutno říct, že ale byla dobrá. Možná mi chybělo trošku toho dobrého konce...

26.09.2023 3 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Prvně jsem četla Ty chladné oči, a bylo mi řečeno, že je lepší než Až uvidíš moře, tak se mi do no moc nechtělo, ale líbila se mi moc. Téma, o kterém jsem nic nevěděla, takže dost poučné a zajímavé. Plus navíc za to, že sama pocházím z Poruby, takže jsem si to vše pěkně mohla představit podle skutečnosti. Jsem ráda, že kniha a její hrdinové dopadli většinou dobře, což mě potěšilo a byla to taková náplast za to, co se odehrávalo dříve...

13.12.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Tři ženy, tři osudy... výborně napsaný příběh, kdy si každá žena, která žila v jiné době se opravdu šikovně poprala s tím, co jí přišlo do cesty. Každá doba obsahovala vždy nějaké úskalí ( a snad už je svět poučen a nebude se opakovat minulost) , pro nás až třeba nepředstavitelné. Nebudu knihu srovnávat s Hanou jen snad v tom, že obě ve mě nechali nesmazatelnou stopu.

07.12.2018 5 z 5

(SPOILER) Jsem moc ráda za takový konec, protože mám doma dvě malé děti a prožívala jsem muka s hlavní hrdinkou. Jinak kniha byla zajímavá, emoční, dramatická, "nasírací"... Doporučuji.

12.03.2024 4 z 5

Oko Oko Bernard Minier

(SPOILER) Celkem hodně postav, ve kterých jsem se trochu ztrácela. Kniha dost naplněna brutalitou. Tím, že se opět na závěr objeví Hittman, no proč ne, ale není to tím, že už dochází autorovi nápady a budeme se točit v kruhu. Kniha byla čtivá, téma zajímavé, chvílemi jsem se v tom motala, takže bohužel za mě průměr. Ale určitě ve čtení budu pokračovat, jen z tohoto díla nejsem odvarena jak na začátku série.

27.02.2024 3 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Za mě určitě čtivé, i když trošku přetažené za vlasy. Není to taková topka jako se Samém Porterem, ale rozhodně knihu doporučím dál a ve své knihovně ji ponechám.

10.02.2023 4 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Fajn detektivka odlehčená humorem. Byla celkem krátká, takže dej nějakým způsobem odsypal. Sympatické postavy jsou dalším plusem a snad tajemství vyřešíme v dalším pokračování;-)

25.05.2022 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

(SPOILER) Ještě před koupí knihy jsem slyšela názory, že kniha je jiná než jsme zvyklí... vubec nesouhlasim. Je stejne dobra jako díla předcházející. Opět výborné popsáno vše. Opět prožíváme osudy lidí, kteří to neměli vůbec lehké a díky, ze my žijeme v jinem režimu, za který snad ani nejsme vděční... knihy pani Mornštajnové by se měli stát povinnou četbou a každý by si je měl přečíst a zamyslet se. ( možná jen dvě menší výtky- udivilo mě, že si malá holčička vůbec nic nepamatuje před nástupem do ozdravovny a ještě by mě zajímalo co se stalo se Zbyskem a Klarkou. ) je to pro mě celkem náročná literatura na psychiku, (ale vyborna) tak hurá na nějakou oddechovku. :-)

03.05.2021 4 z 5

Nebezpečná podoba Nebezpečná podoba Sandra Brown

Líbilo se mi, že opravdové rozuzlení přijde až opravdu na závěr a čtenář vlastně vůbec netuší (možná tuší, ale neví) četla se mi kniha dobře a odpustim i ten happy end, ale to u S.B. prostě bývá :-)

11.04.2021 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Jedná z mála chyb, kterou knížka má, je že mi ležela ví e jak rok v knihovně a já její čtení odkladala. Taková chyba ... kniha byla super, i když závěr a odhalení mě nepřekvapilo (asi už mám podobných knih přečtení mraky) ale i přesto super. Hodně mi pripominala případy Kim S. Od Angely Marsons. Určitě se vrhnu na pokracovani.

30.03.2021 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Závěr knihy jsem ani trošku netušila, takže pro mě byl příjemným překvapením a vyzdvihl knihu o hvězdičku výše. Možná bych malinko uvítala nějaký epilog, ale tak zapojil fantazii a domyslim si. Jo fajn poctenicko.

01.09.2020 4 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Když jsme dočetla Galerii mrtvých, nemohla jsem se dočkat dalšího dílu, protože Zloba je moje nejoblíbenější a pokračování s Lucienem už aby vyšlo. No vyšlo a už dočteno a já zcela spokojená. Opět Carter jak jsme zvyklí, nestačím se divit, kde autor chodí na způsoby vražd, přijdou mi stále více drsnější co je hlavní, neopakují se. Možná bych přidala na závěr ještě asi tak 2-3 kapitolky, ale nic to nemění na plný počet.

18.10.2019 5 z 5