JaNuBe JaNuBe komentáře u knih

Pohodové čtení k zasmání i zamyšlení. Kapitoly krátké, možné číst téměř všude ;)

30.06.2019 4 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Poslední díl letopisů Narnie ve mně zanechal více otázek než odpovědí. Ještě ho budu chvíli vstřebávat a třeba se k němu někdy vrátím...

28.05.2019 4 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Přiznám se, že mi chvíli trvalo, jakožto úplnému nováčkovi, se v prostoru Zeměplochy a jejich postav zorientovat. Jelikož mám ještě k tomu špatnou paměť na jména, trvalo to o to déle. Když jsem si však na postavy zvykla, moc mě to s nima bavilo. Humor a fantasie pana Pratchetta nezná mezí. Jako třešinku přidávám, že jsem se jednou začetla natolik, že jsem málem zapomněla vystoupit z vlaku :) Doporučuji všem, kteří se rádi vydávají do fantazijních světů anebo se chtějí v tomto umu zdokonalit. O zábavu je zde postaráno.

23.04.2019 4 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Možná to není kniha pro každého...a možná naopak by se měl každý o téhle tématice dovědět a alespoň částečně připustit, že i takové věci se dějí. Jsou možné a pravdivé. A je jedno kdo v co věří...a je příliš jednoduché jen nad tím vším mávnout rukou a zařadit mezi "ezokecy" a dál si žít své vyjeté koleje, které už dávno vedou jiným směrem, než jsme si přáli. Za mě je to kniha psaná s obrovským respektem ke každému jedinci a ke společnosti jako celku. Našla jsem v ní spoustu inspirace a "aha" momentů, které byly popsány jednoduše a s láskou. Tak jednoduché věci, až je nevidíme a v běžném žvotě na ně zapomínáme. Třeba že se nemusíme za ničím nahánět a pořád se o něco snažit. Že to podstatné je dělat věci s radostí. A taky, že lásku nemusíme hledat kolem nás, že je v nás a tam jedině ji doopravdy najdeme...a je to naše pravá podstata.

10.04.2019 4 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Já jsem se nad knížkou vcelku pobavila, oddechla, zasmála i zamyslela. Některé příhody a okolnosti byly tak paradoxní a neuvěřitelné, až mi přišly skutečné. Vulgarismy mě nijak nepobouřily, byly voleny na místa, kde se hodily ;) Uznávám však, že některé pasáže mi přišly zdlouhavé a opakující se. Nicméně, přesto se mi kniha četla dobře.

10.04.2019 4 z 5

Život bez hranic Život bez hranic Nick Vujicic

Tato kniha mi byla velkou inspirací. Nick je skvělý řečník a jeho životní příběh může být světýlkem v tunelu pro spoustu lidí. Jsou v něm silné pasáže k zamyšlení, ale i spousta humoru a příhod pro zasmání. A je jedno, jestli jste "veřící" nebo ne, určitě si najdete to své...

05.04.2019 4 z 5

Smrt pana fotografa Smrt pana fotografa Dana Kovaľová

Ke knize jsem se vrátila už podruhé:) Strávila jsem u ní příjemný, úsměvný čas. Specifický humor se mi zamlouvá, ač pro mě v některých pasážích znamenal číst odstavec opakovaně:) Mám dojem, že autorce by sedl jiný žánr. Nicméně tohoto dílka si velmi cením, protože je s věnováním od samotné autorky, kterou jsem měla tu čest alespoň trošku poznat :) Takže děkuji a těším se na další kousek..

27.12.2017 4 z 5