janqa410 janqa410 komentáře u knih

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

(SPOILER) Další díl a já si ho zase užila. Svižné, poutavě napsané, a ty vtipné debaty a hlášky, kdy jsem se opravdu řehtala, jako astmatický kůň, ty byly boží, dlouho jsem se u knihy tak upřímně nepobavila. Ryan, chudák s malým sebevědomím co se vztahů týká, mě okouzlil a Emily vlastně také. Patřili k sobě, od prvního setkání, jak taky jinak. Babička tomu zase dávala ten správný šmrnc, stejně tak jako ostatní, včetně nevrlé Lilith, kdykoli se v průběhu objevili a těší mě, že to všechno zase dobře dopadlo. Tvorbu Bloom mám moc ráda a už se těším na další kousky.

02.05.2021 4 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

(SPOILER) Tak tohle byla jízda! Neskutečné jsem si druhý díl užila, možná i proto, že dílky do skládačky začaly více zapadat. Znovu se setkáváme se stejnou bandou magorů, včetně oprsklé Madison, ale mě tohle pokračovaní prostě hrozbě bavilo. Zápletka se rozvíjí stále dál, nenávidí se někdy víc, někdy míň, ale asi se všichni i uctívají a milují. Nejspíš, nějakým svým, zvráceným způsobem. Občas tvrdý perverzní sex, někde sem tam stříkne krev. Docela mě teda zarazilo, jak Madison relativně lehce přešla to, že spí s vrahem, ale ocitla se v tak šíleném světě, že ji to vlastně ani nepřišlo překvapivé. Nicméně jak má člověk ke konci knihy pocit, že skládačka je už skoro celá, přijde někdo/něco, co ji totálně rozhází a můžete začít znovu od začátku, bomba. Normálně by mě to neuvěřitelné naštvalo, ale tady to miluju a moc se těším na další díl, který zase určitě zhltnu jako malinu, protože já prostě musím vědět, jak to skončí a to tak, že hned!

27.04.2021 5 z 5

Ostrov kamélií Ostrov kamélií Tabea Bach (p)

Knihu jsem si vlastně koupila úplně náhodou a teď jsem ji přečetla. Jsem spokojená, zápletka trošku předvídatelná, ani trochu mě Sylviin manžel nesedl a jen jsem čekala, co vymastí. Jsem asi horká hlava a rozhodně bych se v jeho případě zachovala jinak, ten by se divil.
Knihas je napsaná velmi příjemně, děj pěkně utíká, čte se sama a určitě budete jako já, chtít vědět co nejdříve, jak to dopadne a já jsem ráda, že to Sylvie tak náramně zvládla. Bretaň i okolí bylo tak krásně vykreslené, že jsem si to dokázala krásně a živě představit. Přesto, že se ke knize již nevrátím, protože v knihovně netrpělivě čekají další stovky neřečtených knih, jsem ráda že tuto jsem přečetla a těším se na další díly. Příjemná oddechovka.

10.02.2021 3 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

(SPOILER) Z počátku se mi do knihy nechtělo, protože jsem si nějak neuměla představit, co všechno mě čeká. Jasně, bude o moru, říkala jsem si. Jak já se mýlila! Byla především o Lucii a její opravdu strasti plné cestě životem a to již od jeho počátku. Měla jsem radost, že měla to štěstí, že opravdu neskončila někde utopena nebo pohozena, což se zřejmě dělo častěji než bych čekala. Nicméně doba to byla bezesporu zlá a ne každý měl to štěstí, že se ho ujala vlivná rodina. Al Shifa byla skvělá, hned jsem si ji zamilovala, ale v rodině Speyerů, něco ošklivě smrdělo. A opravdu, pěkně se vybarvili, tajtrlíci. Lucie, přesto, že žila jako na houpačce, měla kliku, že ta je vždy jednou dole, ale hlavně i nahoře. Jasně, mor, to byl hnus, ale láska ke Clemensovi, krása. Zlo vyvážené dobrem. Jakmile nastal pogrom, byla jsem opravdu zvědavá, co bude dál, protože jsem automaticky čekala konec příběhu - v půlce knihy, já bláhová. No nic, čtu dál a jen koukám, z děvečky a vlastně "čarodějnice" najednou šlechtična? To jsem nečekala, a i konec mě překvapil. Mohu tedy říct, že kniha je opravdu plná zvratů, dobře se čte, ikdyž některé zdlouhavější pasáže bych si klidně odpustila, a plní svůj účel, oddechové četby.

17.12.2020 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Je zbytečné sem zaškrtávat "spoiler", protože tuto knihu téměr všichni znají a když ne knihu, tak určitě film. Do knihy jsem se pustila s odhodláním, že ikdyž to bude sebehorší, přečtu ji a to se stalo a musím říct, že mě se líbila. Filmy jsem viděla všechny a první na mě udělal dojem asi nejmenší, přesto mě knižní podání příběhu bavilo. Ve spoustě situacích se mi před očima přímo film i odehrával, ale narazila jsem i na takové, které ve filmu nebyly a ty pěkně celý příběh ještě rozvinuly. Christian mě připadá v knize více přistupnější, přece jen Aně více ustupuje a jde ji vstříc, přeseto mě zároveň připadá daleko více komplikovaný. Docela se těším na díl druhý.

13.10.2020 3 z 5

Chci jen dítě Chci jen dítě Susan Elizabeth Phillips

(SPOILER) Velice milé dílko. Z počátku jsem si říkala, co to asi bude, ale jakmile jsem se seznámila s Jane a Calvinem, hned jsem věděla, že jejich příběh mě pobaví. Líbily se mi jejich slovní přestřelky, ikdyž na sebe dokázali být teda pěkně hnusní. Ale ono se říká, že od lásky k nenávisti je to jen krůček, a zřejmě to funguje i v opačném směru. Rozuměla jsem Jane ve všem, tedy kromě jejího zápalu pro fyziku, ale její postoje i reakce mě byly velmi blízké, sama jsem typ, co se nedá jen tak zastrašit a umí a především se nebojí oponovat a jen tak se nedá. A tim si mě Jane opravdu získala a moc jsem fandila nejen jí, ale i jejímu vztahu s hulvátským, ale vlastně správným chlapem Calem. Jejich vztah byl od počátku a téměř celou dobu spíš setkáním oleje s vodou a já už se obávala, jestli to alespoň jeden z nich ve zdraví přežije, ale nakonec to zvládli a i přes komplikace, nakonec Jane nedostala jen své vysněné miminko, ale i milujícího manžela, který je zbožňoval.

07.10.2020 4 z 5

Kde je můj hrdina? Kde je můj hrdina? Julia Quinn

(SPOILER) První povídka od Lisy Kleypas-nemam jí co vytknout, Lisu miluju a její tvorbu také a to bezvýhradně, takže jsem v tomto případě zcela zaujatá. Doktora Kinley si pamatuji že Záhadné krásky a tak jsem ráda, že si nakonec taky našel tu svou lásku a to v nikom jiném než v dceři Sáry a Dereka Cravenových. Líbil se mi spád povídky, nepostrádá vtip ani romantiku. Jen škoda že je to jen povídka, tento pár by si dle mě zasloužil vlastní knihu.

Druhá povídka o druhořadém rytíři Simonovi, o chudém nevlastním bratrovi excelentního bojovníka Strydera. A o Kenně, urozené dědičce a příbuzné samotného skotského krále. Příběh byl velice příjemný, ikdyž mě opravdu zaujal až v druhé polovině, to když na scénu nastoupila i Kenna. Simon s ní tvořil skvělý pár, ale ani na chvíli jsem nevěřila, že by to měli tak jednoduché, jak se na první pohled zdálo. Souboj mezi Stryderem, který sice nestál o ženu, která milovala jeho přítele, ale šlo mu o jeho neporazitelnost a Simonem, který by pro tutéž ženu bez váhání zemřel, byl velmi napínavý a až do konce jsem věřila, že Simon přežije. Naštěstí to dobře dopadlo, a rozhodnutí krále Malcolma mě překvapilo. Dobře udělal.

Třetí povídka o překrásném Modroočkovi Nedovi a sestrách Lydii a Charlottě. V té době nebyla svatba z rozumu a kvůli majetku asi nic neobvyklého, přesto mě potěšilo, když Ned v lese potkal pochroumanou Charlottu. Hned jsem věděla, že TO JE ONA! Útěk Lydie v předvečer svatby jsem vnímala jako pěknou podpásovku a Ned mě pobavil, když jí vlastně vyhodil z jejího domu, no přece už tehdy věděl, že chce Charlottu a Lydie mu dala příležitost, se z takové prekérní situace dostat se ctí a ještě ve výhodě. Trochu jsem čekala, že se Lydie vrátí domů jako zprákaný pes s tím, že básník selhal a vykašlal se na ni, ale nakonec se všichni měli rádi a Ned se zachoval jako správňák.

Kniha je příjemná, povídky jsou čtivé, ikdyž styl autorek se dle mě dost liší, líbí se mi všechny. Ale favoritkou je a zůstává milovaná LK.

05.10.2020 4 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

(SPOILER) Mé pocity z knihy jsou značně různorodé. První a větší část, kdy se děj točil kolem Christiny a Edmonda, mě bavila moc. Avšak ve chvíli, kdy skokově vyrostl jejich syn Sebastian, mě to už na jednu knihu přišlo příliš překombinované, mám raději rovnici "jedná kniha-jeden osudový příběh ústřední dvojice". A zde se těch osudových příběhů odehrálo tolik. Možná je to ale tak správně, tímto způsobem je kniha vlastně jiná a jen já na to pohlížíme jinak, protože na to nejsem zvyklá. Co se týká postav, tak Christinu jsem zbožňovala od začátku, Edmonda také, vlastně všechny De Braie, kromě Eugénie, ta mě lezla krkem a jako prohnaná mrcha mě připadala od začátku. Naštěstí však rukou osudu dostal Sebastian za ženu tu pravou, Laura se k němu dokonale hodila. Každý bouřlivák potřebuje něžnou, ale ve skutečnosti pevnou ruku, Sebastian i jeho otec, toho byli důkazem. Kniha je napsána čtivé, nedalo by se říct, že bych se někde nudila, avšak některé pasáže byly více roztahané a konec naopak příliš useknutý. Nicméně i tak se těším na další díly této šestidílné ságy.

23.09.2020 3 z 5

Napravit hříšníka Napravit hříšníka Nicole Jordan

(SPOILER) Po delší době a pěti přečtených knihách od Jordan v řadě, můžu říct, že tahle byla nejlepší. Líbily se mi neustále slovní potyčky a prověrky důvtipu mezi Damonem a Ellou, ale také zápletka s princem Lazzarou a útoky na jeho osobu. I když musím říct, že jeho příbuzného jsem podezírala téměř okamžitě. Děj knihy byl napsán čtivé a poutavě, a vzhledem k tomu, že ne každý se umí vyrovnat s bolestnou ztrátou, musím říct, že byl podán i citlivě a opatrně. Moc příjemná kniha a jsem ráda, že to Elle s Damonem nakonec vyšlo.

18.08.2020 4 z 5

Milenec Milenec Nicole Jordan

Příběh nezkrotného svůdníka a miláčka všech sukní Niella a plaché nenápadné Sabriny. Od prvopočátku bylo jasné, jak to všechno dopadne, ale od románu přece nic jiného ani nečekáme, že. Líbilo se mi, jak to mezi nimi fungovalo, jak se neustále škádlili. Jen on to trochu pokazil, když to znovu zkusil s milenkou přesto, že mu vlastně i tento jeho nefér počin, vlastně pomohl uvědomit si, jak Sab miluje a potřebuje. I tak si to pěkně rozlil, a líbilo se mi, jak mu to Sabrina nakonec nedala tak lehce, pěkně ho potrápila, ale jak jinak si ověřit slova, kterými neplýtval. Největší radost mě však udělala samotná Sabrina, protože se z plaché a bojácné dívky a tiché nenápadné myšky proměnila v neohroženou a odvážnou ženu, to se k ní hodilo dle mě daleko víc.

14.08.2020 3 z 5

Sezdány válkou Sezdány válkou Soraya M. Lane

(SPOILER) Ačkoli si čtu většinou komentáře, dřív než knihu koupím a zrovna u této nebyly příliš pozitivní, musím říct, že jsem ráda, že jsem dala na mou knihomolskou intuici, knihu koupila a přečetla. A musím říct, že mě se líbila a to tak, že hodně. Téma války mě vždycky bavilo, především tedy ve filmovém zpracování a toto byla moje knižní premiéra, co se světové války týká. A fakt bomba! Obdivovala jsem odvahu ústřední trojice sestřiček, všechny jsem si hrozně moc oblíbila, Scarlet jsem Jamese přála hned zpočátku, ale chápala jsem její smysl pro povinnost splnit slib, který dala. Však časem zjistila, že to přece jen měla přehodnotit. A ve chvíli, kdy sejmuli Lucy, jsem měla opravdu nervy, jestli to holka zvládne. I když s odřenýma ušima, naštěstí to dala. Vše nakonec dobře dopadlo, ne pro však pro všechny, ale holky byly nakonec šťastné a to je dobře. Kniha je čtivá, děj svižný, pořád se něco děje a i přesto, že je tam dost chyb, co se týká textu, odpouštím to a knihu doporučuji. Zanechala ve mě pocit vděku vůči všem, kteří měli kuráž do války jít dobrovolně a nezištně pomáhat všem, co to potřebovali.

30.06.2020 4 z 5

Předvečerní láska Předvečerní láska Lisa Kleypas

Tak na Beatrix jsem se opravdu těšila. Ze všech Hathawayových mě přišla nejvíce zajímavá, bezpochyby pro nekonvenční přístup a lásku ke všem zvířatům. Děj hezký plyne, chvíli jsem očekávala i nějakou zradu že strany Prudence, ono jen to jméno ..., ale to se naštěstí nekonalo a ústřední pár se dal dohromady až nečekaně rychle a bez potíží. Ale vlastně taky změna, v Beyině rodině rozhodně. Moc fajn čtení a završení série Hathawayových.

18.06.2020 5 z 5

Tenkrát ve Skotsku Tenkrát ve Skotsku Grace Burrowes

Přesto, že se nedá ani jedna z knih zařadit mezi výjimečné, jsou spíše průměrné, stále jde o nenáročnou, odpočinkovou četbu. Ke které se však již nebudu vracet. Druhý díl byl přece jen o chlup lepší, ale ani ne tak yorkšírska, jako spíše ruslíka, tedy opravdu o malý, malinkatý chloupeček. Příběh Hester a Tyee mě takový kostrbatý. Z počátku nenávist, pak zalíbení, vzplanutí a pak zase nenávist a usmíření. Přišlo mi,že Tye věděl co chce, ale byl nucen to obětovat, zatímco Hester byla tedy dost zmatená. Naštěstí to občas pozvedla malá Fiona, která do toho vstupovala právě včas. Od autorky první dvě knihy, průměrné, ale kdo ví, třeba to chce čas a píli a paní Burrowes se vyšvihne.

07.06.2020 2 z 5

Hrabě z Balfouru Hrabě z Balfouru Grace Burrowes

Tato kniha byla na řadě, tak jsem se do ní dala. Příběh je zajímavý, ale také velice předvídatelný a začal zajímat mě až za větší polovinou. Ian i Augusta si to dle mě komplikovali až příliš a zbytečně, na druhou stranu, v té době se asi kolem všeho chodilo po špičkách, jen aby náhodou někoho neurazili. Ale musím říct, že naivita a slepá důvěra Augusty, mě celkem popuzovala. Na jednu stranu tak inteligentní a přitom úplně hloupá? Starého barona, tak toho jsem odhadla téměř od počátku, a čím více se vybarvoval, tím více jsem doufala, že nakonec třeba on sám skončí zahrabaný někde v lese nebo že minimálně dostane pořádně do čelisti. Že z toho vyvázl tak lehce, mě vlastně i trochu zklamalo. Ale příběh nakonec dopadl dobře a to pro všechny členy vyprávění. Tedy téměř, ještě uvidíme, jak se vybarví Hester v druhém díle. Nicméně to není kniha, ke které bych se chtěla někdy vrátit.

03.06.2020 1 z 5

Nečekaně vévodkyní Nečekaně vévodkyní Valerie Bowman

Kniha na tři večery. Četla se velmi dobře, postavy příjemné, hlavní zápletka také. Nicméně dle mě, velmi předvídatelné, a to tak, že hodně. Již v první polovině knihy je jasné, jak dopadne ta druhá. Ale i přes to, mohu říci, že to nebylo marné a samozřejmě nechyběl pro tento žánr, typický happyend. Jsem zvědavá na další díl, nyní je na řadě Cassandra. Něco mě ale říká, že nejlepší bude třetí, věnován Jane a Garretovi, protože ti byli fajn už zde a je mi jasné, že spolu nakonec beztak skončí.

10.05.2020 3 z 5

Duhová ulice Duhová ulice Lisa Kleypas

Vánoce ve Friday Harboru, první příběh
je Maggiee a Marka, ale také Holly a Sama. První část knihy čítala pouze cca. 180 stran, takže jeden večer a je to. Četlo se mi hezky, a samotnou mě překvapilo, jak mě neustálé oťukávání Magiie s Markem bavilo. Tak, už jsem dočetla i část druhou, Duhovou ulici. No a musím říct, že i druhá část knihy, se mi líbila. Lucy a její přeměna z naivní holčiny, se krásně prolínala se Samovou proměnou z "holkaře" na monogamistu. Od prvního setkání to mezi nimi přeskočilo a všem bylo jistě hned jasné, že to prostě dřív nebo později, budou dělat. A oni to dělali a hodně. Ano, světě div se, opravdu si povídali, sbližovali se a to stylem opravdu krásně sladkým. Završením pro nebyl ani tak happyend, jako spíše scéna z letiště. Hezky se mi četlo, i když musím přiznat, že druhá část, byla slabší, ovšem jen nepatrně.

27.04.2020 4 z 5

Chladná krev Chladná krev Lisa Jackson

Jsem vášnivá čtenářka, nicméně musím se přiznat, tohle je poprvé, co jsem přečetla něco jiného, než román. Nedávno jsem přelouskala Lisinu trilogii Dark Jewels, což je, co si budeme povídat, červená knihovna. Ale už delší dobu jsem si říkala, že to chce rozšířit repertoár a tak jsem sáhla znovu po Lisině tvorbě, nyní thrilleru. Začítala jsem se s rozpaky, zda se mi vůbec takový žánr bude líbit. Už pro prvních stránkách jsem však přišla na to, že se mi to líbit bude. Děj knihy i velmi čtivý styl, kterým je napsaná, mě ihned vtáhl do děje a já celou dobu hltala každou další kapitolu. Příběh Ricka, Olivie i super vedlejší postavy detektiva Montoyi si mě čím dál tím více získával a omotával kolem prstu, víc a víc. Člověk už jen pak tají dech a hltá písmenka jako v písmenkové polévce. Já jsem nadšená. Jasně, činy v knize popsané byly hrozné a nešlo je číst s úsměvem na tváři, ale i tak, jsem nadšená a už vím, že si mě získal další literární žánr.

19.04.2020 4 z 5

Zrádkyně Zrádkyně Lisa Jackson

Lady Elyn mě bylo zpočátku líto, avšak tím, jak se zachovala, sobecky nejen vůči rodině, ale především vůči sestře, kterou obětovala jen kvůli tomu, aby mohla sama utéct za svojí naivní láskou k nějakému nevěrnému šmejdovi, to si mě teda opravdu vůbec nezískala. A navíc, potom ještě to obviňování Keiry? To už jsem jen čekala, kdy se její mladší sestra rozhlédne, aby našla někde stojící vědro nebo sud a sestru opravdu utopila. Nakonec však Elyn dostala šanci, vyříkávat si své hříchy až do konce svých dní. Nu, dobře jí tak, a to ještě vyvázla vlastně beztrestně. Oproti ní, mě však Keira byla sympatická ihned. Milá, srdce na dlani a jsem ráda, že se nakonec zamilovala a že i ji Kelan začal brzy nosit v srdci. Děj se postupně vyvíjel, osudy postav jsou propletené, komplikované, vše je hezky popsáno, podáno tak, že se čtenář v ději neztratí, což by se při ta složitých dějových liniích skoro nabízelo. Kniha se mi moc líbila, teprve druhá od Jackson a už se těším na další v pořadí, Pokušitelku. Morwena mě totiž taky nepřišla zrovna jako milý člověk, tak uvidíme, nechám se překvapit.

09.12.2019 4 z 5

Nevěsta větru Nevěsta větru Shannon Drake (p)

Páni, konečně nějaká knížka, která mě chytila hned od začátku a už nepustila. Děj zajímavý, strhující. Pierce a Rosa byli ideální pár a jejich počáteční nevraživost mě okouzlila, ne vždy to začíná ideálně, nicméně podstatný je konec. A taky mě hezky překvapil i to, že to byla snad první kniha, kdy si při vyznávaní citů pár prohodil role. On rozcitěný, měl toho tolik co říct a ona to brala více spoře, ale stejně vášnivě. Navíc to prostředí lodí, moře, krása. Hezky se to četlo, když byly venku ty tropy. Rozhodně doporučuju přečíst.

13.08.2019 5 z 5

Peklo a ráj Peklo a ráj Shannon Drake (p)

Z počátku mě kniha vlastně ani nezaujala, ale naštěstí se totálnímu propadáku vyhnula obloukem, když se děj začal měnit po tom, co se ti dva tvrdohlavci vzali, tedy byli nuceni se vzít.
Pak jsem se natolik začetla, že jsem ani nevnímala čas a místo toho abych s témeř roční dcerkou spala, hltala jsem slovo po slovu až do úplného konce, do dvou do rána! Kniha je trošku delší, ale nevadí, čtení plné napětí a potlačované lásky, možná zprvu i nenávisti, která zase rozhodně potlačovaná nebyla. Na pět hvězd to není, ale tři dávám s klidným srdcem :)

04.08.2019 3 z 5