jankor jankor komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Velmi, velmi čtivé, jen ten konec je nějaký rychlý a zajímal by mě ještě děj od záchrany po opětovné setkání hrdinky s přítelem......

16.01.2020 5 z 5

Ovoce a zelenina Ovoce a zelenina Christian Teubner

Krásná a reprezentativní kniha.......

15.01.2020 5 z 5

Codex gigas - Ďáblova bible: tajemství největší knihy světa Codex gigas - Ďáblova bible: tajemství největší knihy světa Kamil Boldan

Srdeční záležitost, ne každý ví, že byla napsána tady u nás - v podlažickém klášteře. Na jeho místě dnes stojí později postavený kostel.. Replika je vystavená v muzeu Chrast u Chrudimi.

13.01.2020

Robinsoni z And Robinsoni z And Václav Šolc

Když jsem ji kdysi přečetla jako dítě, našla jsem ji ve sběru a byla jsem unešená, dokonce jsem v prváku na gymplu námět obšlohla pro kompozici a modlila se, aby to profesor neznal.... dopadlo to skvěle, dostala jsem jedničku. Jo slohy, to bylo moje. Ale knížka je dobrá, i když starší.

11.01.2020 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Byla jsem podle recenzí zvědavá......četlo se docela hezky. Ve fázi, kdy dojdete k tomu, že holčička bude asi fakt reálná, kladete si otázku, jak přeci jen mohla v té kruté zimě přežívat v lese - i když měla kde složit hlavu? Kromě sbírání lesních plodů do košíčku si ji při některých věcech neumím nějak představit. Já jsem si ji totiž představovala jako křehnkou pětiletou blondýnku. A asi je opravdu lepší číst v lednu než v červenci. Ale jo.

06.01.2020 4 z 5

Profesoři Profesoři Ota Dub

Mám ráda knížky Oty Duba...je to takové pohlazení.

06.01.2020 5 z 5

Holub a Mašukulumbové Holub a Mašukulumbové Jiří Baum

Přínosné, i když nevelké dílo co do rozměrů. Doporučuji také muzeum v Holicích v Čechách.

06.01.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvělá kniha, čte se nádherně, jste u ní zvědaví a nemůžete se odtrhnout- A pak nenápadně přijde nečekaná pecka, u které se musíte zastavit a vydechnout. Krásná skládačka osudů, tu neprodám.

05.01.2020 5 z 5

Naše kuchařka Naše kuchařka Marie Hrubá

Pamětnická, ale skvělááááá!

03.01.2020 5 z 5

Tak tady čtu ty skvělé recenze a byla jsem velmi zvědavá. Můj dojem je nakonec takovýto:
Slušný začátek, nejlepší pasáže o Alanově otci, kdy jsem se taky smála nahlas a předčítala manželovi některé pasáže a potom po prvním mrtvém to pro mě začalo stagnovat. Současná dějová rovina mě moc nebavila a ve světové politice jsem se začala ztrácet ne snad z neznalosti, ale nějaké nahuštěnosti. Ke konci jsem se nutila knihu dočíst. Za mě to 5 hvězd není, lituji. :)

30.12.2019 3 z 5

Vyvolení Vyvolení Chaim Potok

Přečetla jsem se zvědavostí knihu i recenze zde. Tato tématika mě vždycky zajímala a taky jsem se obohatila o některé pojmy. Některé popisy ze života ortodoxních Židů jsou pro mě zarážející, rozhodně se s ní plně neztotožňuji, ale to je má věc. Za pro mě méně čtivá místa považuji začátek - pro mě zbytečně rozvleklý vznik přátelství a pak část týkající se vzniku Izraele (při obojím jsem přeskakovala). Jinak lze obdivovat oba hlavní hrdiny a vlastně pro mě je hrdinství žít v ortodoxní komunitě.

23.12.2019 4 z 5

Anekdoty z dávných dob Anekdoty z dávných dob Václav Holub

Anekdoty lidové Francie Anekdoty lidové Francie Ľudovít Šulc

Anekdoty Velké Británie Anekdoty Velké Británie Ferdinand Klimeš

Anekdoty s Adolfem Bornem Anekdoty s Adolfem Bornem Milan Albich

prošla jsem, ale můj šálek kávy to asi není...

20.12.2019 3 z 5

Rodokmen a soukromí TGM Rodokmen a soukromí TGM Michaela Košťálová

Kniha se četla dobře a zdá se, že to všechno do sebe zapadá, tak si říkáte - kdo ví?

Dejiny ženy I. Dejiny ženy I. Stanislav Kostka Neumann

FENOMENÁLNÍ dílo ! Od S. K. Neumanna, kdo by to čekal.....Autor musel zpracovat obrovské množství informací a materiálu, aby vytvořil tuto mimořádnou čtyřdílnou studii. Pět hvězd nestačí.

10.12.2019 5 z 5

Jak to bylo s Atlantidou : Nový pohled na starou záhadu Jak to bylo s Atlantidou : Nový pohled na starou záhadu Jiří Svoboda

Snad nejlepší kniha, jakou jsem o Atlantidě četla. Po přečtení uvěříte tomu co jste právě dočetli, i když jinde najdete i něco jiného..... všechno do sebe tak zapadá. Pro mně to byla po prvním přečtení bomba.

02.12.2019 5 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

naprosto skvělé čtení, 100% doporučuji!

14.11.2019 5 z 5

Portnoyův komplex Portnoyův komplex Philip Roth

Na začátku zvědavost. Před 30 lety by to byl šok, nyní si tak říkám, že je to vlastně stejné mezi rodiči a dětmi i v nežidovských rodinách (více či méně). Ke konci to ztrácí dech a konec je "zvláštní".

08.11.2019 5 z 5