Janis97 Janis97 komentáře u knih

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Kniha na první pohled krásná, ale jak je zde již zmíněno, pro jinou věkovou kategorii. Začátek mě ještě bavil, ale ke konci už jsem se musela nutit.

02.08.2017 3 z 5

Zvěrolékař a spol. Zvěrolékař a spol. Luke Gamble

Jelikož jsem po střední veterině, tak to bylo suprové osvěžení některých znalostí. Přečteno jedním dechem :) Vtipné, místy napínavé historky z ordinace i z terénu, které pobaví. Na druhou stranu chápu, že kdo se v této oblasti vůbec nepohybuje, nemusel úplně všemu rozumět.

02.08.2017 5 z 5

Astrid Lindgrenová - Válečné deníky 1939-1945 Astrid Lindgrenová - Válečné deníky 1939-1945 Astrid Lindgren

Strašně jsem se těšila až se do ní pustím, ale nakonec trochu zklamání, zároveň jsem se bála co se dočtu, jelikož z tohoto období mám poněkud deprese, hlavně co se týče holocaustu. Hodně stránek s fotografiemi, s výstřižky z novin, které ale nejsou přeložené :-/ Kniha je hezky zpracovaná, ale samotný text mě nezaujal.

02.08.2017 4 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Kniha na jedno odpoledne, ani ne. Krásně ilustrovaná, ale jinak asi nejdivnější příběh, jestli se tomu tak dá vůbec říkat, jaký jsem četla. Ale proč ne :) P.S. takový problém s nespavostí bych chtěla jednou zažít. :D

02.08.2017 2 z 5

Návrat z nicoty Návrat z nicoty Martin Pistorius

Velice dojemný příběh, místy jsem měla slzy na krajíčku. Doporučuji přečíst všem, člověk si pak uvědomí hodnotu svého života. Martina obdivuji, je to velice silný člověk.

14.07.2017 5 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Knížka o nedostatečné komunikaci, která skončí tragédií. Ne každá rodinka, která se tak zdá je šťastná. Co jsem si z knihy odnesla je naslouchat ostatním lidem, ne jenom dětem, naslouchat jejich přáním, snům a respektovat je. Četlo se jedním dechem. Lydii lituji, nadruhou stranu se matce mohla postavit, nebo alespoň vyjádřit své názory a sny, přestože se obávala ztráty. Pro mě veliký přínos do budoucnosti.

12.07.2017 5 z 5

Láska po francouzsku Láska po francouzsku Fiona Valpy

Nenáročná romanťárna :-) láska, víno.. člověk by se tam úplně viděl. Bavilo mě to,ale znovu bych nečetla. Je to taková oddechovka ideálně se skleničkou vína. Od začátku mi bylo jasné jak to dopadne, nadruhou stranu se člověk dozví něco o sklizni i výrobě vína :-)

12.07.2017 3 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Za mě jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla. Určitě se k ní jednou vrátím. Nemohla jsem se odtrhnout, je čtivá, krásně napsaná. Po přečtení jsem neměla vůbec chuť pouštět se do další knihy. Zanechala ve mě něco co snad ani nemůžu popsat. :)

10.07.2017 5 z 5