janii0943 janii0943 komentáře u knih

Napravená Napravená Lucia Sasková

Ani druhá kniha mě nepřesvědčila bohuzel.

24.08.2018 3 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Knížku jsem přečetla asi za tři dny.
Čte se velmi pěkně.
Některé pasáže mi přišly jako ze Zmizelé, ale jinak velmi podařené dílo.

Doporučuji

24.08.2018 4 z 5

Kruh Kruh Dave Eggers

Modernější verze 1984

V dnešní době, kdy lidé pomalu mají telefon přirostlý k ruce, velmi zajímavý námět.
Pokud někdo má rád serial Black Mirror, určitě ani tato knížka ho nezklame.

Představa světa, kdy všichni musí být online, jsme hodnocení podle hvězdiček, smajlíků. Sdílet všechno a nepřetržitě.

14.05.2018 4 z 5

Mŕtve dievča neklame Mŕtve dievča neklame Jay Asher

Přemýšlím jak začít. Viděla jsem jak seriál, tak právě dočetla knížku.
Kniha je velmi pěkně psaná, ač už ji vypraví "dva hlavní hrdinové" orientujete se velmi snadno.
Knihu bych též doporučila jako povinnou četbu.
Za mě osobně, stále víc a víc aktualní téma - šikana na škole. Z mého pohledu, je to výborně napsané, pokud jste někdo šikanu zažil, najdete se v té knížce velmi snadno.
Příběh, který Vás chytí a i po přečtení Vám stále zůstává v hlavě.

04.05.2018 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Oproti prvnímu dílu mi přijde, že píše o úplně jiné Luise... Luisa byla veselá, nosila bláznivé oblečení, neznala nenávist.... V této knižce to byl úplně někdo jiný
Knihu jsem dočetla, ale první díl nepřekoná.

22.06.2017 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Tuto knížku by si měl přečíst každý. Poutavý příběh kdy pravda a soud nebyli pro černochy na jejich straně.
Krásné vyprávění očima malé Čipery a jejího bratra.

Autor za tuto knihu získal Pulitzerovu cenu a to právem

12.12.2016 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Tuto knížku si budu muset přečíst znovu, protože jsem ji přečetla, jak se říká jedním dechem a bohužel jsem nepochopila pointu knížky

12.12.2016 3 z 5

Tajná láska Tajná láska Lenka Lanczová

Za mě jedna z nejlepších knih od autorky :)
Tajnou lásku si určitě prožila každá z nás, volba partnera, tajemství, boj o své místo mezi sourozenci, nadržování od rodičů - zde konkréktně od babičky :)
doporučuji všem, kdo si chtějí znovu prožít tu svoji tajnou lásku

12.12.2016 5 z 5

Potížistka Potížistka Lenka Lanczová

Jedna z těch novějších knížek od Lenky.

Ať už jste, nebo nejste jejím příznivcem knížka si vás získá. Příběh Šárky je jiný než klasické autorčiny romány a díky tomu je jedinečný.
Zápletka i konec mě překvapil a čekala jsem v pokračování v podobě druhého dílu, ....ale asi to tak má být :)

12.12.2016 3 z 5

Všechno bude fajn Všechno bude fajn Lenka Lanczová

Autorka patří mezi mé favoritky, i nyní v roce 2016 (skoro 10let ) od vydání si velmi ráda přečtu romány od ní.
Ráda se s ní vracím do Bakova a připomínám si nejoblíbenější hrdiny Radka, (podej mi ruku radko), Lukáš (Lucky Luk) a další

03.10.2016

Trest smrti v dějinách lidstva Trest smrti v dějinách lidstva Hermann Schreiber

Velice zajímavé čtení, ohledně způsobu trestu smrti.

Způsoby smrti od starého Egypta po současnost. Přehled státu, kde trest stále vykonávají spolu s čísly - počet exekucí za rok.
Uvítala bych aktuální vydání. Zajímalo by mě, jak se po roce 2000 kdy byla kniha vydaná čísla změnila.

29.08.2022 5 z 5

Holka z gymplu Holka z gymplu Jana Smetanová

Asi nejhorší co jsem z "Dívčích románů" četla.
Zmatečný děj, tak nějak o ničem. Hlavní hrdinka mi byla nesympaticka od začátků až po závěr knihy, který nevím přišlo mi, jako kdyby autorka to chtěla mít co nejdříve za sebou a já vlastně taky.

21.05.2022 1 z 5

Padesát odstínů růžové Padesát odstínů růžové Šárka Zmátlíková

Nevím co bylo horší, než popis hloupé ženy co všechny kritizovala.
Dost vulgárních slov a to, že se sama přizná hned k několika nevěrám? Toto má být kniha napsaná pro její děti?

Šárko, prosím už nepište. .....

31.07.2018 odpad!

Unesená Unesená Lesley Pearse

Bohužel, jak už bylo několikrát napsáno - naivní hrdinka, zachránce který se do ní zamiloval a všichni to věděli, bohužel jako mýdlová bublina dobrý

07.10.2016

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Za mě nejlepší kniha za rok 2015 i samotný film mě neuvěřitelně překvapil!
Poutavé čtení, plné zvratů, kdy tušíte a najednou se stane něco zásadního a pak zase a zase.
Autorka dokáže své čtenáře udržet napnuté až do konce.

07.10.2016

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Přečetla jsem prvních pár kapitol a jsem nadšená - zajímavé propojení obou hlavních postav. Dnes doufám, že to dokončím "na jeden nádech"

07.10.2016 4 z 5