Janet11 Janet11 komentáře u knih

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Myslím, že pokud někdo sáhne po téhle knize, nemůže čekat originalitu ani hlubokomyslné úvahy. Prostě další upíří love story, jakých už bylo napsáno nespočet. Nicméně pokud hledáte lehkou oddechovou četbu, u které nemusíte přemýšlet, pak doporučuju.

07.04.2016 3 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Mám dojem, že mě Geralt začaroval nějakým znamením - nebýt běžných povinností, od knihy se snad ani neodtrhnu. Opět skvěle napsané a plné možných i nemožných dobrodružství od začátku až do konce. Dlouho jsem se u knihy tak nebavila.

04.04.2016 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Skvěle napsané, bavila jsem se od začátku až do konce a knihu přečetla jedním dechem. Hned se pouštím do dalšího dílu. Za mě plný počet.

01.04.2016 5 z 5

Zamrzlá evoluce Zamrzlá evoluce Jaroslav Flegr

Knihu jsem si vybrala pro Čtenářskou výzvu a určitě tohoto výběru nelituji. Pravda, místy jsem jakožto laik a "evoluční začátečník" opravdu tápala a už vůbec nemůžu říct, že bych ji přečetla jedním dechem, ale je plná nových a hlavně zajímavých informací, takže pro mě určitě splnila svůj účel.

28.03.2016 4 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Krásný, dnes jistě pro všechny známý, příběh, jen popisy krajiny byly místy trošku rozvleklé (na můj vkus, někdo to má rád). Každopádně se vrhám na soupeření Dvou věží :)

28.03.2016 4 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Klasické dílo, které by si měl každý milovník knih povinně přečíst. Sáhla jsem po starším vydání, takže jsem trochu "louskala" dlouhé popisy krajin a některých situací, ale příběh jako takový mi přijde skvělý. Nevím, jestli to byl záměr, ale hlavní hrdina Viktor mi byl svým chováním krajně nesympatický, protože původně stvořil cítící bytost toužící po přijetí a lásce, a teprve po odvržení samotným stvořitelem se z něj stalo ono monstrum, za jakého ho všichni považovali.
Místy mi to navozovalo pocit "stanfordského experimentu", aneb jak se z rozumně uvažujícího člověka (v tomto případě monstra) stane v krutých podmínkách tvor zlý a nepředvídatelný.

14.03.2016 4 z 5

Povídky toaletní Povídky toaletní Oliver Burian

Tak jak už to u povídkových knih bývá, některá byla lepší, jiná mě moc nenadchla. Celkově dobře napsané, nicméně trochu mi ta neseděly ty zdrobněliny u převážně mužských rozhovorů typu "Skočím pro pivečko, počkej u stolečku" atd. Místy trochu červená knihovna, ale jako oddechové čtení fajn.

10.03.2016 4 z 5

Neviditelná zranění Neviditelná zranění Věra Fojtová

Silný a poutavý příběh dvou lidí, jejichž osudy se na krátkou dobu spojily. Při představě, kolik takových lidí prožilo utrpení, ať už fyzické jako Rút nebo psychické jako Ervín, spojené s válkou a koncentračními tábory, mi běhá mráz po zádech. Kniha se četla jedním dechem.

08.03.2016 5 z 5

Lord Mord Lord Mord Miloš Urban

Asi jsem od knihy čekala něco trochu jiného. Příběh jako takový se mi líbil, stejně tak pěkně vylíčené pražské prostředí a rozuzlení příběhu. Nicméně jsem měla trochu problém se stylem psaní a mnou neoblíbenými vleklými popisy všeho možného i nemožného, což můj dojem z tohoto dílka trochu srazilo.

26.02.2016 3 z 5

Sweeney Todd: Šňůra perel Sweeney Todd: Šňůra perel Thomas Peckett Prest

Mě příběh bohužel docela zklamal. Kniha jako taková je čtivě napsaná, ale už od začátku je téměř jasné, kam že zákazníci onoho holičství mizí, takže žádné překvapení na závěr...

23.02.2016 3 z 5

Zlatovláska (a jiné české pohádky) Zlatovláska (a jiné české pohádky) Karel Jaromír Erben

Co dodat k Erbenovi a této nádherné sbírce pohádek. Měla jsem ji ráda už jako malá a teď ji s radostí čtu dceři před spaním. Krásné pohádky doprovázené moc povedenými ilustracemi. Milovníkům pohádek a jejich dětem určitě doporučuji.

23.02.2016 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Pro mě zajímavé a neotřelé téma, ale trochu horší zpracování. Dlouho mi trvalo než jsem se do knihy začetla, ale vzhledem k tomu, že se děj odehrává poblíž mého rodiště, byla jsem zvědavá, jak kniha dopadne. Osud žen ze Žítkové vypovídá zejména o jejich životní síle a odolnosti, nicméně také o smutku a trápení, které musely prožít. Je to dojemný příběh a určitě nelituji, že jsem se jím "prokousala" :).

23.02.2016 4 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Pro milovníky historických detektivek určitě doporučuji. Dobrá zápletka, pěkně plynoucí děj knihy a zajímavé rozuzlení . Už se vrhám na další díl této série.

23.02.2016 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Poslední dobou jsem neměla moc štěstí na výběr knih, ale to se konečně změnilo (a doufám, že ne jen pro tentokrát :)). Vypravěčku vnímám jako opravdu výbornou knihu, která vás vtáhne do děje. Bavily mě příběhy všech hlavních postav (i když z Minčina mě chvílemi mrazilo). Skvělá zápletka a styl psaní. Za mě plný počet.

17.02.2016 5 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Pěkně popsaný příběh o lásce a přátelství dvou lidí z různých generací. Je zde krásně vykreslen psychologický portrét postav, Hannina hrdost, stud, kajícnost a Michaelův vnitřní souboj s vlastním svědomím. Určitě sáhnu i po dalších dílech autora.

12.02.2016 4 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Příběh samotný se mi líbil, bohužel jsem si vybrala starší vydání psané oním mně nemilým květnatým a zdlouhavým jazykem, což mi trošku pokazilo celkový dojem. Na druhou stranu mám díky tomu v plánu sáhnout po jiném vydání a užít si čtení naplno.

23.01.2016 4 z 5

Soucit s ďáblem Soucit s ďáblem Colin Falconer (p)

Moje první kniha od Falconera a můžu pět jen samou chválu. Skvěle napsané, kdybych neměla co na práci, tak se asi od knihy ani neodtrhnu :) Líbila se mi i dějová linie, příběh byl pěkně propletený a na konci do sebe vše zapadlo. Určitě zkusím i další autorova díla.

19.01.2016 5 z 5

Řezníkova žena Řezníkova žena Li Ang

Silný příběh o postavení žen nejen v Šanghaji, ale celkově v asijských zemích. Knihu jsem přečetla v průběhu jednoho dne, i když některé popisy prostředí mi přišly moc natažené (i přesto, že kniha nemá ani 150 stran). Ale jinak se mi příběh líbil a opravdu na mě zapůsobil.

13.01.2016 4 z 5

Bellman & Black Bellman & Black Diane Setterfield

Z knihy jsem byla bohužel docela zklamaná. Četla se dobře, ale určitě nepatří k těm knihám, od kterých se nemůžete odtrhnout. Byla jsem hrozně zvědavá, co se skrývá za onou odplatou havranů, avšak závěr mě bohužel zklamal. Myslím, že si jej měla autorka trochu víc promyslet a dotáhnout do konce.

11.01.2016 2 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Bohužel nedočteno. Nejsem sice křesťanka, ale normálně mi náboženské téma nevadí, nicméně tohle na mě asi bylo trochu moc...Líbila se mi první detektivní část, ale když přišlo na první dialog s Bohem, musela jsem knihu odložit. Neměla jsem ani chuť přečíst závěr jako někteří tady...

11.01.2016 1 z 5