Janča1532 Janča1532 komentáře u knih

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Velmi pěkná kniha.Dobře se četla. Byla napínavá až do konce. Vrah byl překvapení. Ke konci sem se o Eriku bála,ale vše skončilo dobře.

13.03.2024 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Kniha,do které sem se začetla od první stránky.Velmi poutavé čtení rodinného klanu.

26.12.2020 5 z 5

Ve stínu Ve stínu Dominik Dán

Kniha zase byla jedna velká jízda.Bavila mě,dobře se četla.

02.04.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Pěkná romantika ve vánočním čase.

20.01.2024 5 z 5

Kniha plná dojemných chvil,uvědomujeme si,jak je život krátký.

21.12.2022 4 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Knihu sem zhltla za dva večery.Kapitoly byly krátké,ale hned pochopitelné.U prostřed knihy sem věděla jak to dopadne a bohužel sem se nemýlila.

09.10.2021 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Zase další poutavé čtení,co se dělo za zvěrstva a čemu všichni museli denodenně čelit.Těchto knih už sem přečetla povícero.Helen sem od začátku fandila,a v duchu si přála aby to dobře dopadlo,bohužel nedopadlo.Jak moje exkurze do Osvětimi,tak knihy tohoto žánru zanechávají na mě velmi silné emoce.

09.02.2021 5 z 5

Básník Básník Dominik Dán

Pěkně napsané. až do konce napínavé. Musíme si dávat i komu v dětství ublížíme.Někdo si to nese po další roky a pak udeří. Ta nenávist je tak silná,že i vraždí.

26.12.2023 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Kniha se četla od začátku úplně sama.Dozvěděla sem se o historii Španělska,o které sem neměla ani potuchy. Nakonec vše skončilo hapyendem.

30.07.2023 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

velmi krásný a dojemný příběh.Juana Salvadora sem si hned zamilovala,jako všichni lidi okolo něj.

04.03.2023 5 z 5

Babičky Babičky Petr Šabach

Pěkná kniha.Vypráví o tom jak to všechno bylo. Babičky každá s rozdílnými názory,ale nevnucovali si je.Matěj,který měl obě babičky rád,každé toleroval ten její názor.To se my hrozně líbilo.

24.01.2023 5 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Krásně napsaná kniha. Bavili mě všechny postavy.Každej někde jinde,ale přitom sou spjati s domovem a lidmi který znají,nebo během války poznali.Statečná Luisa nakonec taky dostane svou rodinu.Už se těším na další pokračování,který mám připravený.

12.06.2023 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Moc pěkná kniha,četla sem jedním dechem.Tragédie,která dopadala na plno nevinných lidí,který v tý době byli dětmi.Odhalení pro mě bylo šokující.

21.02.2023 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Kniha se krásně četla od začátku do konce.Hltala sem ji jako by my bylo nějakých dvanáct.Můžu jen doporučit.

24.10.2020 5 z 5

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Kniha,která se četla na jeden zátah.Plná emocí,napětí,kde nechyběli drogy,násilí a prostituce.Ale taky láska.

16.07.2020

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Jako povinná četba my kniha moc neříkala.Nyní jako žena ve zralém věku, sem se do knihy začetla a moc se my líbila.V dnešní době hodně poučná,

10.12.2023 5 z 5

Zavátá sněhem Zavátá sněhem Martin Stručovský

Kniha se my velmi dobře četla.Ještě k tomu když jako Hradečačka,znám všechny ty ulice a zákoutí.Při čtení sem si to všechno představovala.Kniha byla zajímavá od začátku do konce.Rozuzlení bylo překvapivé.

28.01.2022 5 z 5

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Báječná kniha,nemohla sem se od ní odtrhnout.Edie otec nakonec dostal,to co si zasloužil, Edie a Trentovi sem moc fandila,velmi mě bavili.Nejdřív jak kočka s myší a pak to propuklo v lásku.Malou Lunu sem si zamilovala,jako ona hned přirostla k srdci Edie,a tím dostala i Trenta.Knihu všem doporučuji.Akorát věkový rozdíl,ale ten v lásce nemůže bránit.

18.09.2021 5 z 5

Máme na vybranou Máme na vybranou Edith Eva Eger

Velmi krásně napsaná kniha,četla sem ji jednim dechem.Paní Edith nám ukázala,že vždycky za každou cenu i když si myslíme,že se nedá nic dělat prostě vstát a jít dopředu i když bude překážka za překážkou.

11.02.2021 5 z 5

Žila jsem příliš krátce Žila jsem příliš krátce Monika Czernin

Moc pěkná a poučná kniha.Nora Kinská,ač vychovávaná jako šlechtična si jde za svým snem a cílem.I když se to rodině nelíbí.Dokázala nemnoho.Na cestě bylo plno překážek,ale ona šla dál,jako velká bojovnice.Bylo my líto její smrti.Tenkrát při porodu to tak asi bývalo.Smekám před její odvahou a bojovností.

09.12.2023 5 z 5