JanaTaJemná JanaTaJemná komentáře u knih

Jiný T.G.M Jiný T.G.M Pavel Kosatík

Ach jo, v knize jsou takové objevy jakože Masaryk měl v mládí antisemitské myšlenky a tak dále. No... tohle jsme se učili stěně jako další "netušené souvislosti" už na gymplu, kde jsme měli Hovory s TGM jako povinnou četbu. Vypadá to, jako kdy by si je pan Kosatík přečetl teprve při psaní knihy. Historik jak poleno tedy. Pardon.

20.12.2021 1 z 5

Pražský chodec Pražský chodec Vítězslav Nezval

Vteřinová setkání s čímkoliv... Jsou tam geniální postřehy o lásce, o svobodě, o touze, o Praze. A kupodivu se to nečte lehce, vůbec ne. Ale o to je radost délší.

18.12.2021 5 z 5

Pohlavní styky Pohlavní styky Ondřej Horák

To se fakt nedá, kdyby to bylo vtipnější, tak by šlo vydržet o pár set stran víc. Takhle jsem to vršení pro pejskaře asi i roztomilých historek zvládala přesně do strany 216. A nechtějte vědět, kolik jich to má :)

18.12.2021 3 z 5

Winterbergova poslední cesta Winterbergova poslední cesta Jaroslav Rudiš

Čte se to dobře, ale připadá mi to i se vší tou obrovitou reklamou trochu vykalkulované. Jako by si autor říkal na každé třetí stránce o nějakou cenu... nebo spíš víc cen. Ale to není podstatné, důležitější mi přijde, že to vlastně není jazykově žádná slast. Na to tu jsou o koňskou délku lepší velmistři jazyka. Tři a půl nejde, tak čtyři, abych nebyla nespravedlivá.

15.12.2021 4 z 5

Lagom - tajemství spokojeného života Lagom - tajemství spokojeného života Niki Brantmark

Zajímavé, i graficky, jen nevím, jestli se tohle jde nějak naučit. Člověk buď takový je, nebo není. Bez ohledu na to, jestli si tuhle knížku přečte, nebo ne.

15.12.2021 4 z 5

Montaillou, okcitánská vesnice v letech 1294–1324 Montaillou, okcitánská vesnice v letech 1294–1324 Emmanuel Le Roy Ladurie

To je tak dobré! Historickou literaturu nečtu, ale tady máte všechno, na co se ohledně středověku chcete zeptat. Je to až neuvěřitelné, co všechno se o životě těch lidí zachovalo.

Mytologie Mytologie Roland Barthes

Uznávám, že dnes to není kdoví jak úžasné, ale vzhledem k době...

Žert Žert Milan Kundera

V šestnácti mě to naprosto odrovnalo. A dvaceti znovu...

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Příliš mnoho slov :) Ne, s tím pánem bych nechtěla chodit. Natož ho dočíst.

06.12.2021 1 z 5

O jabloňce O jabloňce Eduard Petiška

Nejkrásnější knížka, formovala mě asi od dvou let.

29.11.2021 5 z 5