janastok janastok komentáře u knih

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Další povedená detektivka. Tentokrát sledujeme hned tři linie, hlavní z historií opředeného Quebec City. Pro mne netušená a zajímavá historická i současná fakta. Jen těch pocitů viny je trochu moc.

30.07.2021 4 z 5

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

Nadprůměrná, neodložitelná detektivka. Ti Amišové nejsou zas tak moc bohabojní, vraždí se o stošest, konce série se jich mnoho nedožije. V závěru se mi chtělo zavolat na Kate jako dítěti v divadle "Nelez tam sama, dostaneš zas nabančíno!" Ale neposlechla! Knihu jsem četla teď po řádění tornáda na Moravě, tak mě z toho trochu mrazilo.

11.07.2021 4 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Návyková série. Opět podle stejného scénáře, ale tak čtivé a napínavé, že nelze odložit. A chtěla bych mít stovku za každý Katein výrok " nic mi není"!

10.07.2021 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Super čtení. Dala jsem si v sérii pauzu a dobře jsem udělala.Psaní podle šablony mi už vůbec nevadilo.Infarktový závěr, trochu neuvěřitelný, hlavně Katčina nesmrtelnost, ale není to žádný dokument, že. Jen trochu mi kazí požitek, kolik prostoru je věnováno hrdinčiným pochybám a úvahám ohledně jejího vztahu, samé mám ho ráda, nemám ho ráda, chci s ním žít nebo nechci a vrchol je panická ataka z rozpoznání zamilovanosti!! Ale už držím další díl.

10.07.2021 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Opět skvělé. Stala jsem se regulérní závislačkou na této sérii. Vím, že je to účelově brutální, stavba příběhů stále stejná, často překombinované, ale neskutečně mě to baví. Začínám řešit kardinální otázku: co budu proboha číst, až sérii dokončím?

15.07.2020 5 z 5

Jména mrtvých dívek Jména mrtvých dívek Eric Rickstad

Již trochu překombinované, nicméně napínavé a velmi čtivé. Trochu mě zarazil sériový vrah propuštěný za dobré chování a vadilo mě nelogické chování Rachel. Ale těším se na další díly, jak autor slibuje v poznámce.

04.01.2020 4 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Po mnoha severských detektivek jsem na doporučení dala tuto českou a jsem překvapena, že u nás to taky jde. Navíc zde nestříká krev a nehromadí se mrtvoly. A je to velmi vtipné. Věděli jste, že se dopravákům říká "žampioni"?

04.09.2019 4 z 5

Odpočívej v pokoji Odpočívej v pokoji Sofie Sarenbrant

Byla jsem zvědava na tuto autorku, která se přirovnává (hlavně ona sama) k mé oblíbené Camilla Läckberg, ale ani trocha podobné čtivosti. Nesympatická, lehce natvrdlá hlavní hrdinka, vlekoucí se, místy nudné vyprávění a náhle přehnaně akční konec.

15.07.2019 2 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Moc mě baví příběhy s Erikou Fosterovou. Klasický detektivní příběh. Žádné gejzíry krve, žádné mrtvoly na každém rohu a hlavně žádný nesmrtelný padouch táhnoucí se všemi díly jako červená nit. Vraha jsem sice uhádla asi v půlce knihy, ale neubralo to nic z toho, jak moc se mi kniha líbila. Už se těším na další díl, ještěže pan Bryndza píše rychle.

26.03.2019 5 z 5

Hlava plná strachu Hlava plná strachu Rob Ashman

Dobrá krimi, čtivá, příběh vyprávěný z pohledu policie a vraha, kterému nelze nefandit, jen konec mi přišel malinko odbytý.

26.12.2023 4 z 5

Panenka Panenka Yrsa Sigurðardóttir

Mám ráda knihy této autorky, ale zde se děj příliš táhne, žádné napětí, mnoho vysvětlování na konci, postav jak na orloji a ta islandská jména mě asi zabijou.

11.11.2023 3 z 5

Úkryt Úkryt Lisa Gardner

Velmi dobrý thriller s adrenalinovým koncem, o pátrání po vrahovi malých dívek, vyprávěný z pohledu detektivů a jedné sympatické ztracené duše.

13.08.2023 5 z 5

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

Poklidná, líně se vlekoucí detektivka z reálných míst krásné Bretaně. O tomto kusu Francie jsem toho moc nevěděla ( vlastně nic), takže čtenářský zážitek je obohacen zajímavými informacemi, ještě že máme strýčka Googla!

20.03.2023 4 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Cormoran je moje srdcovka, proto knize odpustím přílišnou popisnost, rozvláčnost a nudnou astrologickou linku. Dvojice detektivů zraje jak víno, hlavně Robin už je skoro hlavní postava. Konec překvapivý, moje tipy vyšly tentokrát naprázdno.

09.10.2022 4 z 5

Druhý život pana Roose Druhý život pana Roose Håkan Nesser

Sama nevím, proč se mi knihy tohoto autora tak líbí. Pomalé tempo, do poloviny se celkem nic neděje, ale skvěle vypracovaná charakteristika postav a humor to vše vyvažuje.

12.08.2022 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Další dobrý díl série. Detektivka má spád, je napínavá, audiokniha skvěle načtena Honzou Šťastným. Trochu mi vadí Avino věčné nípání se ve svých pocitech a taky ta recyklovaná postava.

21.05.2022 4 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Tato série je má oblíbená, ale tentokrát jsem se nějak nemohla začíst. Ty sáhodlouhé promluvy s mnichy týkající se víry, podobenství a viny se mi zdály zdlouhavé. Prostředí kláštera zajímavé, dozvěděla jsem se pár nových informací. Ale hodně, hodně mi chyběla vesnička Tři borovice a její obyvatelé. Doufám, že se do ní v příštím díle zase vrátíme.

07.03.2022 3 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Přestože se mě první díl moc nelíbil, dala jsem Josii ještě jednu šanci, ale dopadlo to stejně. Kdyby jen v knize byla jedna nosná linie, ale tady jich bylo hned několik. Mafiáni, nepoctiví podnikatelé, jeden únos, druhý únos, sériový vrah, druhý sériový vrah s pochybný motivem, zapletená genetika. Byl to chaos a zmatek, ještě že hrdinka byla trochu snesitelnější než v první knize. Další díl již nedám.

26.02.2022 2 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Jak zabít dobrou detektivní sérii?
Protahuj děj co možná nejvíc. Vytvoř superpadoucha, a i když ho zlikviduješ, stále se k němu vracej nebo vytvoř následovníky. Nech hrdinu neustále se nípat ve svých citech a vinách. Hromaď co nejbizarněji zabité mrtvoly. Přidej ožehavé sociální téma, trochu sterilního sexu a co nejvíce postav s nezapamatovatelnými jmény. A na závěr si pořádně zamoralizuj. Nicméně Servaz je moje srdcovka, i kdyby vyšetřoval krádež v sámošce, tak mu zůstanu věrná. A bodík navíc Jiřímu Schwarzovi za skvěle načetlou audioknihu.

05.10.2021 3 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Skvělý začátek série. Forenzní psycholožka a agent FBI pátrají po vrahovi několika dívek. Je to čtivé, napínavé i místy vtipné. A konec nás láká na nový díl.

16.09.2021 5 z 5