Jana2424 Jana2424 komentáře u knih

Evangelium podle Jidáše Evangelium podle Jidáše Simon Mawer

Pro mě nejtěžší Mawerovka. Z ostatních knih jsem u Mawera zvyklá, že má knížka spád, čte se jedním dechem. Tady byla v některých částech docela zdlouhavá, hlavně co se týká částí o svitku a o křesťanské víře. Neřadím jí určitě mezi špatné knihy, ale z Mawerovek určitě nejslabší.

09.01.2017 3 z 5

Bertík a čmuchadlo Bertík a čmuchadlo Petra Soukupová

Nevím, jak to ta Petra Soukupová dělá, ale zase napsala bezvadnou a krásnou knížku. Četla jsem od ní již několikátou knížku a říkala jsem si, jaké to asi bude, když bude pro děti. Jaké? Opět skvělé. V jednoduchém příběhu opět člověk dokáže vycítit pocity hlavní postavy - devítiletého Bertíka. I když - knížka pro děti? Myslím, že je to knížka určitě i pro dospělé. Já jí zatím svým dětem zatím číst nebudu, mám pocit, že věcmi jako je rozvod atd. jim zatím hlavu zatěžovat nechci, ale určitě budu ráda, když si jí jednou přečtou.

13.05.2016 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Tahle kniha mě chytla. Původně jsem od ní zase až tolik neočekávala. Do té doby, než jsem jí četla, jsem si jednou přečetla článek v Elle, který mi přišel takový nijaký. Knížka byla fajn. Jak psal někdo níže, jednalo se hodně o všeobecně opakující se úvahy, ale podle mého názoru byly vtipně, zajímavě a laskavě podány. V některých z nich jsem se našla. Z knížky je cítit, že jí psala žena, která už má nějaké zkušenosti a moc dobře ví, že nic není černobílé. Herečku jsem nikdy nijak moc nezbožňovala, ale touhle knihou si u mě udělala docela jedno velké plus.

Knížka se mi líbila i po vizuální stránce - hravé, ženské ilustrace naprosto korespondují s obsahem.

06.05.2016 5 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Moje třetí knížka od Simona Mawera a opět - super knížka. Dobře se četla, úplně mě vtáhla do děje. Skvělý popis hlavní hrdinky. Knížka měla spád, byla bez zbytečných složitostí, psaná přímočaře. Po třech knížkách od tohoto spisovatele můžu říct, že patří k mým oblíbeným autorům a už se těším na nějakou další.

18.04.2016 5 z 5

Chtěla jsem si doma udělat pořádný úklid, tak mi knížka padla do oka. Přečetla jsem si samé pochvalné komentáře a řekla jsem si, že knížku prostě musím mít. Knížku jsem přečetla (kupodivu) celou. Pořád jsem tak nějak doufala, že objevím "to něco" proč je knížka tak oblíbená, proč má tolik pozitivních komentářů...No, nekonalo se. Prostě mě to nebavilo. Knížka je psaná suchým, nezajímavým stylem, autorka se několikrát opakuje.... Za mě prostě ne-e.

14.04.2016 1 z 5

STOP - Světové tažení ochmelky Poláčka z Prahy do Ohňové země STOP - Světové tažení ochmelky Poláčka z Prahy do Ohňové země Tomáš Poláček

Jedná se o velice poutavou knížku Tomáše Poláčka. Jeho články jsem ráda četla už v MF, jeho styl se mi moc líbí. To, že přespoupil do Reportéra je pro mě novinka - milý bonus knížky, alespoň vím, kde hledat zajímavé články. Od knížky je těžké se odtrhnou, adrenalinový cestopis je občas protnut zajímavostmi z Tomášova života, které tak nějak celý cestopis doplňují.

27.01.2016 5 z 5

Zaříkávač nemocí Zaříkávač nemocí Jan Hnízdil

Zajímavá knížka, která mě na mnoha místech donutila k zamyšlení. V částech, kde se autor věěnoval nemocem, medicíně atd. mě knížka bavila moc, ale na druhou stranu v částech o politice mě přímo nudila. Knížka mi přišla "šitá horkou jehlou" některé pasáže se v podstatě opakovaly.

19.01.2016 2 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Moje třetí knížka od Petry Soukupové a zatím pro mě tedy nejlepší. Líbí se mi realistický styl autorky. Příjde mi, že vše popisuje hodně věcně, ale přesto má člověk pocit, že přesně cítí náladu dané situace, pocity popisovaných lidí...

18.01.2016 4 z 5

Co číhá za humny Co číhá za humny Ivanka Devátá

Jedna z knih, kterou jsem po dlouhé době nedočetla... vůbec mě nechytla. Sama bych si jí nevybrala, ale dostala jsem jí jako dárek, tak jsem si řekla, že si jí přečtu, ale byl to pro mě úplný krok vedle. Humor mi přišel laciný, předvídatelný... Nechci knížku úplně odsoudit, ale je úplně pro jinou věkovou kategorii.

12.01.2016 1 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Zajímavá knížka, která nás zavede do mě neznámého a těžko představitelného života v Keni. Knížka je psaná jednoduchým stylem, přesto je velice poutavá. Film jsem neviděla, takže nemohu srovnávat.

12.01.2016 3 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Po Aristokratce trochu změna... Z počátku jsem čekala podobnou náplň knížky. Chvilkama mě trošku mrazilo, ale knížka se, díky autorově stylu, bezvadně četla. Jenom už se nemůžu dočkat pokračování. Doufám, že bude!

09.12.2015

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

´Druhá´ aristokratka je možná o kousek slabší než ´Jednička´, ale stále ještě příjemné, oddechové čtení.

09.12.2015 2 z 5

Zpátky ve hře Zpátky ve hře Michal Viewegh

Jednoduše napsaná kniha povídek. Jak už je u Viewega zvykem, žádnou složitou literaturu jsem nečekala...takže jsem nebyla nijak zklamaná. Trošku jsem se toho vzhledem k velkému množství negativních komentářů bála. Na druhou stranu ani žádné velké nadšení. Pan spisovatel již zpátky ve hře je, otázka, jakou ligu hraje.

03.12.2015 3 z 5

Jižní louka Jižní louka Astrid Lindgren

Knížku jsem koupila osmiletému synovi tak nějak bez rozmyslu, vybírala jsem čistě podle autorky. Po dětech z Bullerbynu, Pippy a Karkulínovi to byl celkem šok, ale v dobrém smyslu. Nevím proč, ale nějak jsem zase čekala vtipné příběhy o dětech... Je to krásná, melancholická, smutná knížka. Svým způsobem hodně výjimečná. Z počátku jsem trošku váhala, jestli jí synovi budu číst, ale nakonec jsem se rozhodla, že ano. Poslouchal a ani nedutal. Myslím, že knížka zaujme nejenom děti, ale i dospělé.

20.10.2015 5 z 5

Lži otců Lži otců Tom Egeland

Pro mě zajímavá, čtivá knížka. Zpočátku mi trošku trvalo, než jsem se zorientovala, kdo je kdo... ale nakonec se podařilo. Knížka je plná zajímavých zápletek a zvratů.

15.09.2015 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Naprosto bezvadná kniha na oddychové čtení na dovolené. Pokud v ní nehledáte nic hlubokého, ale chcete u čtení vypnout a pobavit se, tak je to naprosto správný výběr.

03.08.2015 3 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Opět zajímavá knížka o všední každodennosti. Kolikrát jsem v průběhu knížka žasla, jak se dá poutavě popsat několik obyčejných dní v životě. V některých věcech se člověk asi sám pozná...

14.06.2015 5 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Zajímavá povídka. Pořád jsem čekala, co z toho nakonec bude .... a ono "nic" :-). Jinak knížka je vizuálně moc pěkná, to se povedlo.

26.07.2014 5 z 5

Pád Pád Simon Mawer

Další bezvadně čtivá kniha od Simona Mawera.

09.02.2014 5 z 5

Ceny Ceny Erich Segal