jan7113 jan7113 komentáře u knih

F-Station F-Station Georges Jean Arnaud

Tak jsem objevil další sérii brakové sci-fi, která se (jak jinak v této kategorii) výborně čte. Nevím, jak dlouho u ní vydržím, ale určitě mě zajímá, jak se bude souboj se Společností a její Bezpečností dál vyvíjet. Jdu se poohlédnout po dalších dílech :-)

30.11.2023 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Není to úplně marné dílko, dobře se čte, ale ten konec to dost zazdil. Víc k tomu asi nemám co dodat.

26.11.2023 3 z 5

Zajatec černých mnichů Zajatec černých mnichů Jean-Pierre Garen (p)

Tradiční, typická stoneovka. Tradiční snad ve všech ohledech. V dobrém i zlém. Bavila. Co víc si přát?

10.11.2023 4 z 5

Akta Julián Akta Julián Gregg Loomis

Jako u spousty jiných knižních sérií, tak i zde čtu knihy v jiném pořadí (prostě podle toho, jak se mi dostanou do ruky). První a třetí díl mám už delší dobu přečtené, tak je pro mě tato kniha bohužel posledním setkáním s Langem Reillym. Jedná se opět o nenáročný, ale čtivý thriller s poměrně přímočarým dějem. Tak jako ve zbylých dvou knihách, pokud se Lang dostane do sebehlubších potíží, dokáže se z nich velmi jednoduše dostat ještě v téže kapitole. Není to sice moc uvěřitelné, zato je to zábavné. Lang Reilly je prostě neohrožený hrdina s téměř neomezenými možnostmi a schopnostmi.
Pobavilo. 100 %.
Jen pár poznámek pro překladatele:
1. Pojem "zbraně masové destrukce" se v češtině opravdu nepoužívá.
2. "Tašky" a "došky" zdaleka nejsou totéž.

06.11.2023 5 z 5

Pojídači masa Pojídači masa Jean-Pierre Garen (p)

Tak tentokrát to šlo hodně rychle. Byť se jedná o příběhy podle jedné šablony, čte se to dobře. Sakra dobře! A protože nechybí nic (napětí, akce, fantazie, sex, whisky...), je to skvělé odreagování od všech těch vážně míněných "seriózních" thrillerů.
Za mě tedy plný počet!

10.09.2023 5 z 5

Dolmen Dolmen Nicole Jamet

Teda, to zas jednou byla dávka nesympatických postav! Dlouho se mi nedařilo se začíst, snad i kvůli velkému počtu postav a jejich vzájemným vztahům. To se postupně srovnalo, postavy navíc začaly ubývat. A z knihy se nakonec vyklubala celkem obstojná detektivka se zajímavým rozuzlením. Na plný počet bodů to ale nevidím.

07.08.2023 4 z 5

Střet myslí Střet myslí Martha Wells

Škoda, že se autorka nedržela osvědčeného schématu. Všechny předchozí díly působily svěžím dojmem, dobře se četly, byly prostě tak akorát. Zato tady se to táhne, místy se člověk do čtení nutí.

16.06.2023 3 z 5

Zločin ve stratosféře Zločin ve stratosféře Harry W. Harmattan (p)

Inspektor Digby Paragon ze Scotland Yardu řeší zapeklitý případ vraždy a průmyslové špionáže. První polovina knihy připomíná spíše verneovku, neboť popisuje přípravy na let balónem do stratosféry. Čistá detektivka se rozjíždí až po náhlém úmrtí iniciátora letu profesora Brentwooda krátce po návratu na zem.
Celkem příjemná oddechová záležitost.

10.03.2023 4 z 5

Nejskrytější tajemství Nejskrytější tajemství Lynn Sholes

Celkem dobrý thriller. Ale bohužel JEN dobrý. Konec mi přišel až příliš přitažený za vlasy. Možná je dobře, že další díly v češtině nevyšly, neboť v nejlepším se má přestat.

25.02.2023 3 z 5

Vyznavači Kaala Vyznavači Kaala Jean-Pierre Garen (p)

V tomto díle je kapitán Stone (s Rayem a Oliverem) vyslán zasahovat rovnou na dvě různé planety, aby zachránil majetky nejbohatších magnátů. Vše pochopitelně dobře dopadne a zlouni jsou zaslouženě potrestáni.
Jako vždy je knížka čtivá, rychle to odsýpá. Jako vždy je příběh plný sexu (a tentokrát opravdu plný!) A jako vždy mě pobavily protesty vesmírného piráta, když se napadená loď začne bránit - situace jako vystřižená z dnešního světa...

01.02.2023 4 z 5

Měsíční prach Měsíční prach Arthur Charles Clarke

Dvě třetiny knihy docela nuda. Ke konci se děj trochu dramatizuje, ale žádná sláva to není. Na to, že se jedná o tak opěvované (a nejčastěji vydávané) dílo slavného autora, bych asi čekal trochu víc.

20.01.2023 3 z 5

Pekelný lov Pekelný lov Jean-Pierre Garen (p)

Tentokrát pěkně akční příběh, kdy Mark Stone s Rayem zlikvidují bandu uprchlých vězňů. Nebýt těch chyb (ne překlepů, ale fakt hrubek), bylo by to ještě lepší.

23.12.2022 4 z 5

Chybný protokol Chybný protokol Martha Wells

Konečně se to rozjelo. Tento díl je totiž mnohem akčnější než ty předešlé. Opět se kniha dobře čte, "oživlý" robokat stále ujíždí na seriálech, ale tentokrát musí i bojovat. Konec je sice trochu smutný, ale další dobrodružství je na obzoru, protože náš robokat už má plán...

03.12.2022 4 z 5

Suďte spravedlivě Suďte spravedlivě Emma Riedová

Poklidně plynoucí středověké detektivní příběhy. Pravda, na úplném konci je i trochu toho vzruchu. Jednotlivé případy jsou nenásilně propojené hlavními postavami, časově na sebe navazují. Úvodní kapitola nás skutečně "uvádí" do situace - dvojice hlavních hrdinů se tu seznamuje, aby se mohla v dalších kapitolách naplno vrhnout do vyšetřování zapeklitých případů.
Píše se rok 1300 a městský písař a veřejný notář mistr Petr marně hledá schopného pomocníka...

23.11.2022 4 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Špatná kniha to není, to bych jí křivdil. Ale vyložená bomba bohužel také ne. Hororového toho v knize moc není. Spíš bych ji zařadil do románů pro ženy: Miluju ho - nemiluju ho, chci ho - nesnáším ho.
Dám šanci ještě dalšímu dílu, jen doufám, že mě nebude také tak uspávat.

16.09.2022 3 z 5

Nanos Nanos Timo Leibig

Výborně popsaný totalitní svět. Svět, ke kterému se mílovými kroky přibližujeme. Vůdce, který ovládá (vlastní) veškerou výrobu potravin, lidé s vymytými mozky, kteří udávají i členy své rodiny. Kdo se trochu vymyká, je označen za nemocného a následně odstraněn... Bohužel mi to spíš než sci-fi připomíná skutečný svět.
Příběh je čtivý, akční i napínavý. Konec je hodně otevřený, říká si to o pokračování. Já osobně bych se za něj přimlouval.

27.08.2022 5 z 5

Lodivod dunajský Lodivod dunajský Jules Verne

Další z řady Verneových putování se spoustou zeměpisných a dějepisných zajímavostí. Ale na rozdíl od Pěti neděl v balóně je zde těchto informací ideální množství, takže nepůsobí nijak rušivě a příjemně román doplňují. A hlavně příběh je skutečně dobrodružný. Zvláště ke konci jsem se od knihy nedokázal odtrhnout. Maximální spokojenost.

16.08.2022 5 z 5

Bretaňské speciality Bretaňské speciality Jean-Luc Bannalec (p)

Další díl průvodce po Bretani s kriminální zápletkou. Pro mě je to šestá z devíti vydaných knih, a bohužel nejslabší. I když pořád velmi dobrá. Jen těch popisů jídel a francouzských výrazů (jako "monsieur le commissaire") je tu fakt příliš.

31.07.2022 4 z 5

Kejklířova žena Kejklířova žena Philipp Vandenberg

Kniha je čtivá, děj plyne, stále se něco děje, ale první dvě třetiny úplně postrádají napětí. To se objevuje až se začátkem samotného pátrání po Knihách moudrosti. Pak už to jede naplno.
Dal bych 70 %, ale vzhledem k tomu, že databáze nabízí skoky po 20 %, dám radši víc, protože 60 by bylo pro velmi slušnou knihu urážející.

11.06.2022 4 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Celkem dobré, chvílemi až mrazivé čtení. Tedy až na ten přítomný čas, ve kterém je kniha psaná. A úplně nejhorší věc - tisíce nesmyslných čárek ve větách, kam čárky vůbec nepatří.
Sice jsme se nedozvěděli, co celou apokalypsu způsobilo, ale slušné hodnocení si podle mě kniha zaslouží. Třeba se něco bližšího dozvíme v druhém dílu.

18.04.2022 4 z 5