Jamra Jamra komentáře u knih

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

Jasné, přímočaré postavy i děj bez zbytečných zatáček a zdlouhavých nedulezitych pasáží. Pohodová detektivka nenáročná na přemýšlení kdo je kdo a kdy se děj odehrává atp. Stojí za přečtení.

24.07.2021 4 z 5

Faleš Faleš Sibel Hodge

Hodně povedené, některá místa z pohledu hlavní postavy hodně propracovaná některé naopak vůbec nepropracovaná. I tak ale dobrá zápletka, svižný děj, překvapivý konec.

22.12.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Fajn změna po předchozích tématech knih, které jsem četla. Rychle jsem se začetla, konec trochu zvláštní, do teď nejasný.

06.11.2020 4 z 5

Jak jsi mohla Jak jsi mohla Heidi Perks

Dobře se čte, fajn příběh bez zbytečných odboček. Děj se sice dá předvídat, ale i tak je tam pár překvapivých okamžiků.

09.11.2019 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Vlastně fajn čtení. Není co vytknout, ale ani co vyzdvihnout. Svižný spád děje, občas zmatek v postavách, ale fajn.

13.10.2019 3 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Fajn knížka. Příběh nepřekvapí, ale zajímavé sledovat psycho povahu vrahu. Spojení s dětskou knížkou je také neobvyklé, ale dost zarážející, že taková knížka pro děti vůbec vznikla.

30.06.2019 3 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Mno, tak teda nějak nevim. Trochu zmatek. Spousta mrtvých. Konec byl kde?

31.01.2019 3 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Sice mnoho děje, ale vyprávění v real time je super změnou oproti knihám co se odehrávají v několika dnech a více. V podstatě co šlo, to úplně nevyšlo ve prospěch dobra... Jenom dotaz, uniklo mi kde hlavní hrdinka vzala klíče od pick-upu? Díky
Ale super čtení na jeden nádech.

18.11.2018 5 z 5

Obchodník Obchodník John Grisham

Velice čtivé, zajímavá zápletka z knižního prostředí takže musí potěšit každého, kdo knihu čte v papírové podobě. Stojí za přečtení.

15.07.2018 4 z 5

Hlava plná přízraků Hlava plná přízraků Paul Tremblay

Chvílemi opravdu skoro až děsivé. Hororové prvky - pro hororového fanouška ani ne, jen téma vymítání ďábla může uměle navozovat pocit hororu (ostatně v knížce je o tom pár slov). Každopádně konečné rozuzlení překvapivé vzhledem k tomu, k čemu nás celou dobu kniha vede. Jinak příjemně čtivé.

19.02.2017 4 z 5

Špinavá tajemství Špinavá tajemství Helen Cooper

Horší průměr, příběh takový nemastný neslaný, postavy také ničím nevyčnívající...

11.11.2023 2 z 5

Nečistá hra Nečistá hra Victor Methos

Super, čtivé, jde rovnou k veci bez zbytečných odboček. Námět také skvělý. Prvni kniha od tohoto autora, ale pravděpodobně ne posledni.

30.09.2023 5 z 5

Vrahova žena Vrahova žena Victor Methos

Velice chytlavý příběh, který díky krátkým kapitolám rychle odsýpal. V polovině knihy, kdy už známe pachatele se z typicky detektivního thrilleru stává sonda do právnického světa. To byla fakt změna a knížku tak určitě doporučuji.

17.11.2021 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

No, děj ubíhá rychle, pořád se vlastně nic moc neděje a najednou je konec. Konečný názor: hmm.

28.11.2020 2 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Z krátkého obsahu super kniha, asi do pulky knihy možná víc, celkem nuda a postupně se to lehce zvedlo v dobrou bláznivinu. Ale i tak nic extra monstrózního. Průměr.

23.05.2020 3 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Čtivý, chytlavý příběh, děj hezky plyne a postupně odkrývá celou situaci. Nemůžu se ale zbavit pocitu vykradení snímku Tiché místo, který mi podle filmu připadal lepší a to filmy bývají naopak horší. Tady na mě film ještě čeká...

01.05.2020 4 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Čte se dobře. Vcelku nečekaný konec.

01.02.2020 4 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Svižný dej, rychlý konec žádné zbytečnosti. Překvapení na závěr. Fajn čtení.

11.01.2020 4 z 5

Špatná sestra Špatná sestra Sam Carrington

Vzhledem ke komentářům níže jsem se trochu bála, ale nakonec to nebylo tak hrozné. Příběh sice neuvěřitelný, ale zajímavý. Zajímavě zkombinovaný, ale pořád jsem udržela přehled kdo je kdo, kdo s kým atp. To se v překombinovaných knížkách nestává. Čtení odsýpalo rychle. Sice žádná bombice, ale v pohodě.

02.09.2019 3 z 5

Tajemství živých Tajemství živých Carol Wyer

Spousta postav, spousta dějových linek = velký zmatek.
Děj má ale přibližně od pulky knížky rychlý spád takže se čte rychle.

02.06.2019 3 z 5