jakub0085 jakub0085 komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Čtivé, ale bohužel velice převídatelný děj :( Po spoustě kladných hodnocení jsem čekal od té knížky o trošku více, ale nicméně je to zajímavé pojaté.

08.10.2016 3 z 5

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

Vlastně obsahuje dva více či méně nezávislé příběhy, v každém jsou zajímavá přirovnání :) klasika :)

22.08.2016 4 z 5

Zajímavé čtení, od kterého se nesmí čekat nic většího než fantasy příběh psaný spíše pro náctileté.

17.07.2016 3 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Zatím asi nejlepší knížka co jsem od tohoto autora četl - čtu tuto řadu od začátku. Čtivé, napínavé.

17.07.2016 5 z 5

Erik Erik Terry Pratchett

Oddychová kniha na jedno odpoledne :)

18.06.2016 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Velice zajímavé čtení, jen škoda toho množství jmen. Kniha je pak méně přehledná.

10.06.2016 4 z 5

Mayský kodex Mayský kodex Douglas Preston

Dobrodružný výlet do džungle. Odpočinková příjemná kniha.

28.05.2016 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Dokázal velice dobře odhadnout budoucnost. Nadčasové. Realistické. Akorát je nutné na toto dílo mít náladu, přeci jen je to velice depresivní dílo a nelze jen tak dostat z hlavy.

17.05.2016 5 z 5

Těžké melodično Těžké melodično Terry Pratchett

Rock na Zeměploše, paráda :)

10.05.2016 5 z 5

Karmínový břeh Karmínový břeh Lincoln Child

Jedná se opět o "mezipříběh" v sérii. Určitě jsou v této sérii knihy lepší, ale jsou i knihy mnohem horší. Kniha velmi připomíná (hlavně začátkem) příběhy Sherlocka Holmese.

Nedočíst poslední cca 1/4 knihy, pak je hodnocení spíše záporné, ale konec vynahradil. Více s ohledem na případný spoiler nenapíši :) Ale už aby byla další kniha napsána :)

22.04.2016 4 z 5

Poklad Poklad Lincoln Child

Napínavé čtení, které nedovolí knihu odložit. Klasické dílo mých oblíbených autorů.

06.04.2016 4 z 5

Zapomenutý pokoj Zapomenutý pokoj Lincoln Child

Znám od něj knihy lepší, ale i horší. Rozhodně v ní nechybí napětí a na závěr si musí udělat každý vlastní názor. Určitě nelituji přečtení, nutilo to číst dále a knihu neodkládat.

16.03.2016 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Dnes jsem v práci zcela vyřízený a to jen díky této knize. Prostě se do ní začtete takovým způsobem, že se nelze odtrhnout. Nutí vás pořád na ní myslet a to nepustí, dokud nedočtete poslední řádky knihy. Dokonce i po přečtení si musíte přehrávat jednotlivé scény či události, jak to vlastně bylo. Super!

15.03.2016 5 z 5