jajcak jajcak komentáře u knih

Jednou nohou v blázinci Jednou nohou v blázinci Simona Monyová (p)

Hezky se čte, je to taková klasika ze života. Myslím si, že každá matka se v některém příběhu najde. Není to nic hlubokého, oddechovka.

19.01.2021

Tráva zpívá Tráva zpívá Doris Lessing

Velmi zajímavě popsaná bezvýchodná situace, ztráta smyslu života.

21.11.2020 4 z 5

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

Oddechovka, úsměvné, některé věci - zapálení lahůdek, plán sebevraždy kamaráda - to už na mě bylo trochu moc, ale jinak vtipné - vztah matky s Jerrym, seržantem, Wallym.

09.03.2019 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Zajímavé téma, ale knížka se mi moc dobře nečetla, je taková delší než by bylo třeba.

18.01.2019 3 z 5

Syndróm E Syndróm E Franck Thilliez

Zajímavá, těžko odložitelná kniha. Shltala jsem ji za pár dní a už se vrhám na Smrtící DNA.

18.01.2019 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Krásně se četla. Ale jak píší předchozí čtenáři, někdy jsem měla potíž se zorientovat v dějové linii. Skáče se hned do minulosti, hned do přítomnosti. Ale i tak jedna z lepších knih. Rozhodně mě donutila se zamyslet. Myslím, že v některých okamžicích velice věrně vystihuje dnešní dobu.

16.02.2017 5 z 5

Provdaná proti své vůli Provdaná proti své vůli Lajla

Zajímavá kniha, nicméně některé popisované skutečnosti se zdají být dost nepravděpodobné, konkrétně členy rodiny a jejich chování upravovala autorka, aby vypadali lépe, než jací evidentně byli, což knize dost uškodilo.

07.03.2016 3 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Tuctový příběh. Ničím nepřekvapil.

07.03.2016 2 z 5

Poznáš to z polibků Poznáš to z polibků Julia Quinn

Zápletka děj knihy je celkově slabší, ale psáno čtivě, jako ostatní knihy z této série.

05.11.2023 2 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

Pohodové, odpočinkové čtení. Psáno čtivě. Příběh sice postrádal výrazné zvraty a tak nějak od půlky doplynul očekávatelně, ale i tak to bylo dobré.

29.08.2023 3 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Lehké letní čtení. Eloise překvapila, takovýto vývoj jejího charakteru jsem úplně nečekala. Hrdí bratři nezklamali, to mi přišlo až přehnané.

13.08.2023 3 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Čtivé, příjemné. Oddechovka. Seriál o Bridgertonových posouvá tyto knihy do vyšší ligy.

24.07.2023 3 z 5

Krvavá komnata Krvavá komnata Angela Carter

Zajímavé zpracování známých příběhů.

16.08.2022 2 z 5

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Jedna z mála knih, kterou jsem nedočetla.

29.12.2021

Horečnatý sen Horečnatý sen Lincoln Child

Super knížka, čtivá, napínavá.

03.11.2020 4 z 5

Selma, osmanská princezna Selma, osmanská princezna Kenizé Mourad

Dost smutný příběh, někdy až přehnané historické uvedení. Konec mě rozsekal...

07.03.2016 4 z 5