JajaCZ JajaCZ komentáře u knih

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

(SPOILER) Veľmi ma to mrzí, ale kniha ma z veľkej časti nebavila. Hlavné postavy sa chovali hlúpo, nie ako dospelí ľudia. Chýbala logika. To vážne cestovalo 7 ľudí do Kodane, aby tam len jedli a chodili na výlety a nestretli sa tam so žiadnym Dánom? Kde zistili o čom hygge je? Na základe čoho nazbierali podklady pre svoje články a výstupy? 7dní radikálne zmenilo všetkým život? Novinár prišiel o svoje miesto po tom, ako odhalil špinavosti vo firme a tá následne zvolala tlačovku? Prečo? Na základe čoho? Noviny si dovolia vydať článok, ktorý zmenili, podpísaný človekom, ktorý ho nenapísal? Čítanie tejto knihy malo byť len odpočinkové a romantické, nečakala som ale takéto nezmysly. Autorke ešte dám šancu, pretože verím a dúfam, že som len nemala na čítanie správnu náladu, no nemôžem klamať, že som po tejto knihe neostala sklamaná.

22.09.2021 2 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Skvelá kniha. Ani nie tak literárne, ale príbehovo. Pani Wiseman donutí čitateľa pri čítaní okusovať si nechty, zažívať zlosť na postavy knihe alebo neskonalý smútok a beznádej. Zatiaľ som čítala všetky u nás vyšlé knihy od autorky a každá sa mi páčila. Zjavne má slabosť písať príbehy plné bolesti, bezprávia, ale i malej nádeje. Teším sa na ďalšiu knihu autorky :)

09.08.2021 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Kniha ma takmer nebavila(druhá polovica bola zábavnejšia). Hlavné postavy boli nesympatické a konali takmer stále nelogicky - všetci jednali na vlastnú päsť a nikomu nič neoznamovali, neinformovali. Určité veci sa ku koncu vysvetlili, ale i to nestačilo na úplnu zmenu dojmu z knihy. (Asi preto, pretože i to vysvetlenie bolo málo uveriteľné) Ak je toto najlepšia kniha autorky, rozhodne už nič iné od nej čítať nechcem.

24.05.2021 2 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

(SPOILER) Keby sa mi do rúk dostala prvá kniha, je možné, že by som ďalej v čítaní nepokračovala. Musím uznať, že seriál je natočený veľmi pútavo. To, že sa zoznámime bližšie i s ostatnými Bridgertonovcami, nás láka k ďalším sériam (a knihám). Niektoré situácie sa v knihe riešia inak ako na obrazovke a myslím, že seriál sa naozaj podaril. Kniha má priamočiarú a ničim neprekvapivú linku, kdežto seriál troška stajomnili tým, že pozadie Simonovej osamelosti a mrzutosti sa odkrýval postupne. Rozhodne sa teším na pokračovanie a som zvedavá, čo sa dozvieme o ostatných súrodencoch :)

23.03.2021 3 z 5

Základy jógy Základy jógy Marie Mihulová

O jóge som nevedela nič a tak mi neostávalo nič iné, iba si niečo naštudovať. Som rada, že som siahla práve po tejto knihe. Teraz už chápem niektoré hlbšie zámery jógy a jej filozofie. O to viac ma bude cvičenie a meditovanie bavit. Škoda, že ku knihe nie je miesto obrazovej druhej časti napríklad dvd s názornými ukážkami asán.

11.03.2021 5 z 5

Dcery čarodějného vrchu Dcery čarodějného vrchu Mary Sharratt

Skvelá kniha. Som rada, že sa ku mne dostala a i keď má nenápadnú obálku a malú propagáciu, jej prečítanie veľmi odporúčam. Depresia tej doby vás úplne pohltí.

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Roztomilá kniha. Taká jednohubka k obedu. Rozhodne tejto svojici budete fandiť :)

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Uf, toto bola dosť hutná kniha. Ale veľmi ma bavila. Neviem, či by som tento pribeh zaradila medzi príbehy určené deťom alebo mládeži. Teším sa na pokračovanie :)

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

(SPOILER) Tak ja neviem, asi som divná, ale kniha začala skvelo a potom akoby stratila šmrnc. Vysvetlenie príbehu psychickou traumou ma neuspokojilo.

09.03.2021 3 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Skvelá kniha, veľmi som sa pri jej čítaní bavila a dokonca som si olepíkovala pár krásnych myšlienok. Ťažko uveriť. že ide o fiktívnu kapelu. Knihu som hneď zakúpila i sestre a som zvedavá, ako bude na ňu reagovať ona. Som rada, že ju mám v knihovne. Jedna z kníh, kzu ktorým sa s radosťou vrátim :)

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Skvelá kniha. Neviem prečo ma tento štýl kníh baví, ale obdivujem odvahu a silu takúto náročnú cestu zvládnuť. Nie len čo sa týka fyzickej náročnosti, ale i psychickej. Ono stráviť x mesiacov úplne sama so svojími myšlienkami, strachmi a démonmi určite nie je jednoduché. Moniku obdivujem a prajem jej do nového života veľa pozitívnej energie a ako sa hovorí: Hlavné je, sa z toho celého neposr*ť :) (za osobnú spoveď jej pridávam ďalších 5hviezd. Si borec, Monči!) To, že dostanete pri čítaní chuť zbaliť si batoh a tiež niekam vyraziť, asi ani nemusím zdôrazňovať. Dúfam, že sa mi tento sen tiež raz splní.

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Tento diel ma bohužiaľ bavil menej ako ten prvý. Asi preto, že som už vedela podľa akého vzorca sa daný príbeh bude odvíjať. Každopádne to bola prijemná oddychovka a budem v sérii pokračovať.

09.03.2021 3 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Kroniky boli láska na prvé prečítanie a tak bolo jasné, že sa pustím i do týchto stránok navíc. Potešili a pohladili ma tak, ako i hlavná kniha. Ten, kto čítal kroniky si určite nenechá újsť i toto malé rozšírenie :)

Nimona Nimona Noelle Stevenson

Príjemný komiks, i keď kresba mi nie príliš sadla ako i hlavná hrdinka Nimona :)

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Uf, toto sa dialo u nás doma? Takto sme sa dokázali a dokážeme správať voči ľuďom, ktorí sa v ničom tak vážnom neprevinili? To, ako dokáže systém zlomiť človeka, čo ho donúti urobiť a ako ho donúti sa zmeniť, ak chce prežiť, sa dočítate v tejto knihe. Bolo mi z toho smutno. Smutno z toho, že nespravodlivosť ostane vo veľa prípadoch nepotrestaná a kto je bohatý alebo niečo v spoločnosti znamená, je nedotknuteľný.

Dopisy ze Sachsenhausenu Dopisy ze Sachsenhausenu James Moloney

Krásna kniha. Zhltla som ju za jeden deň. Samozrejme má svoje ALE, ale možno je to dané tým, že som kníh z obdobia 2.sv. vojny čítala naozaj veľa a niektoré vzorce sa v nich opakujú. Každopádne vždy ide za dychvyražajúce príbehy, neskutočnú odvahu, silu a vôľu žiť.

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Nádherná kniha. Ja viem, že pre niekoho možno príliš jednoduchá a ženská, ale mne úplne padla do nálady a krásne som si pri nej oddýchla, pocestovala a niečo sa o Bazílii dozvedela. Chytila ma za srdce a už sa neskutočne teším na pokračovanie. Niekedy kúpu nejakej knihy po prečítaní ľutujete, ale toto nebude ten prípad :) Tak nejak cítim, že po tejto autorke budem siahať keď budem potrebovať pohladiť po duši :) Odporúčam

Andílek Andílek Lucinda Berry

(SPOILER) Kniha sa čítala veľmi dobre. Je písaná tak, že hneď na začiatku odhadnete ako sa asi skončí. To mi ale nevadilo a príbeh som si užila. Autorka dokázala pracovať s našími emóciami a nepochybujem o tom, že väčšina z nás Janie nenávidela a priala si, aby sa jej zo začiatku sympatický manželský pár Christopher a Hannah, zbavili. Postupne ale rastie i určitá rozladenosť voči Christopherovej zaslepenosti. SPOILER: Čo sa mi ale nepáčilo bolo, že autorka nenechala v príbehu drobečky, ktoré by naznačovali psychické zlyhanie Hannah. Keďže je dej rozprávaný z pohľadu 3 postav, očakávala by som, že tam nejaký náznak bude. Bohužiaľ to na nás autorka vypálila až na konci (asi s cieľom šokovať alebo dodať príbehu ešte väčšiu dramatičnosť) a to mi vadilo a zrazilo celkové hodnotenie knihy. Knihu si rozhodne užijete, ale žiadne prekvapenie sa asi konať nebude.

08.03.2021 3 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Ach jaj, mňa táto kniha skoro umučila.Téma bola zaujímavá, ale nemyslím, že bolo nutné ju rozpisovať na 408stranách. Je mi v podstate jedno, aký vekový rozdiel je medzi dvomi milencami, pokiaľ ten mladší má dosť na to, aby si bol vedomý do čoho ide a že do toho chce ísť. U hlavnej hrdinky som to ale nevedela. Najprv po profesorovi túžila a potom sa jej zároveň hnusil a obviňovala ho zo znásilnenia. Myslím, že si slečna i napriek svojmu veku, mohla plne uvedomovať dôsledky. Nejak sa neviem zbaviť dojmu, že Vanessa mala psychické problémy, pretože sa nedokázala cez svoju mladosť preniesť ani v dospelom veku, a v určitej časti knihy dokonca obviňuje rodičov za to, čo prežila. Uznávam určitý druh manipulácie zo strany profesora, ale koniec koncov Vanessa mala vždy posledné slovo a veľakrát bola ona ten iniciátor. Nazývať obeťou niekoho, kto si plne uvedomuje svoje zbrane a dokonca ich rád využíva, je troška scestné, nie? Naozaj asi neviem túto knihu doceniť. Hodnotím len na základe chuti do jej čítania.

25.01.2021

Opravdový život Opravdový život Adeline Dieudonné

Tak to bola síla. Keď som knihu začala čítať, nevedela som, čo sa z toho vykľuje. Pripadala mi bizarná. Vlastne mi troška pripomenula knihu Vzdelaná. Nie štýlom písania, nie dejom, ale tak nejak tou svojou zvláštnosťou rodiny, a život v nej, ktorý popisovala. Rozhodne doporučujem. Bolo mi z čítania úzko.

02.11.2020 5 z 5