jaja4 jaja4 komentáře u knih

Deník malé blondýnky - O prázdninách Deník malé blondýnky - O prázdninách Jiří Urban

Prvé 2 diely série už vyšli aj v slovenčine. Šárku premenovala prekladateľka na Petru.

08.06.2018 5 z 5

Tygřice Tygřice Torey L. Hayden (p)

Tigrica je o dosť nudnejšia ako Spratek. A časť knihy je aj tak len stručným obsahom Spratka.

04.06.2018 3 z 5

Rozbitá Rozbitá Cathy Glass

Cathy Glass nie je druhá Torey L Hayden. Ona veci viac opisuje a Torey ich viac preciťovala a chápala.

22.05.2018 3 z 5

Můj tajný deník Můj tajný deník Jacqueline Wilson

Najnudnejšia kniha od J. W.

21.04.2018 1 z 5

Princové nemyjou záchody Princové nemyjou záchody Petra Braunová

Terezománia je v každom dieli o kúsok lepšia, ale zdá sa mi, že Petra Braunová si každú knihu profesionálne odmaká. Akoby sa do písania nútila. Chýbajú tam tie silné momenty, keď knižka chytí za srdce a jasne cítiš, že spisovateľka píše, lebo má talent.

21.04.2018 4 z 5

Naďa má čas Naďa má čas Viliam Klimáček

Ideálne čítanie. Od smiechu mi tiekli slzy. Štúrovský pornoromán bol najvtipnejší.

09.04.2018 5 z 5

Kúpte si družičku! Kúpte si družičku! Jacqueline Wilson

Slovart sa po dlhšej prestávke rozhodol od roku 2018 znovu vydávať knihy J. W. v slovenčine. Väčšinou ide o reedície, ale 30. 4. 2018 vyjde táto knižka ako úplná novinka. Super! Jacqueline sa vracia na Slovensko!

31.03.2018

To nejhorší na mé sestře To nejhorší na mé sestře Jacqueline Wilson

Po dlhšom čase znovu zaujímavá a poučná J. Wilsonová, akoby si spomenula na svoje staršie skvele napísané knihy.

31.03.2018 5 z 5

Dvojčata v průšvihu Dvojčata v průšvihu Jacqueline Wilson

Moja najobľúbenejšia kniha od J. Wilsonovej.

31.03.2018 5 z 5

Syn boha hromovládce Syn boha hromovládce Arto Paasilinna

Najlepšia Paasilinnova kniha!!

21.11.2017 5 z 5

Borůvkové léto s Terezou Borůvkové léto s Terezou Petra Braunová

2. časť Je lepšia, na 3. sa moc teším.

21.11.2017

Holandská čítanka Holandská čítanka * antologie

Trochu drsné a vulgárne.

17.10.2017 3 z 5

Tonoucí ostrovy Tonoucí ostrovy František Vydra

Rjana Lužica sprawna, přečelna. Mojich serbskich otców kraj, mojich zbožnich sonów raj.

17.10.2017 5 z 5

Terezománie Terezománie Petra Braunová

2,5. Dej rozbitý dlhými úvahami postáv.

17.10.2017 3 z 5