jadunka jadunka komentáře u knih

Obvšeník Obvšeník Daniel Landa

Obvšeník je úplně jiný než byla Danova předchozí kniha. Ačkoli nejsem příliš objektivní a líbilo by se mi od něj asi všechno, musím na této knize ocenit především práci s jazykem a češtinářské i jiné vtípky. Jako bonus pak beru to, že všechny Danovy myšlenky mi dávaly smysl a že jsem se opět dozvěděla něco o (u nás docela neznámé) kultuře Maorů. Za mě tedy určitě všem doporučuji.

25.01.2018 5 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Jeden z nejlepších dílů celé série. Kouzla, triky, iluze... Když už jsem si říkala, že už přece musí být konec, že všechno bylo vyřešeno, tak se ukázalo, že je to úplně jinak...
Někteří zde odebírají hvězdičky za to, že kniha není reálná a uvěřitelná. Uznávám, že není. Ale vůbec jí to podle mě na kráse neubírá.

14.01.2018 5 z 5

Většinou čtu v noci, když přítel spí. Tuto knížku jsem takhle číst nemohla, protože jsem ho několikrát probudila svým smíchem. Knížka se četla opravdu sama, kromě toho, že byla vtipná, tak jsem se i něco nového přiučila. Rozhodně doporučuji. No a abych nezapomněla, tak nejlepší příběh byl samozřejmě o gombajzovi, který se živí žukami. :-D

06.01.2018 5 z 5

Lauren v knize shrnuje celý svůj život, nejen Gilmorky, a to svižně s humorem, ironií. Trochu mě mrzelo, že Alexis je v knížce zmiňovaná tak málo, o té jsem si chtěla přečíst trochu více, ale jinak nemůžu nic vytknout, mi se to prostě líbilo. :-)

27.12.2017 4 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Mně prostě vadilo, že v té knize nejsou žádné emoce. Kniha popisuje otřesné hrůzy, které musela paní Věra zažívat. Ovšem ten popis je pouze věcný, ze strany nezávislého pozorovatele. A to je to, co mi bohužel celou dobu hrozně vadilo.

10.12.2017 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Už dlouho jsem nenarazila na knihu, která by mě pohltila natolik, že jsem ji stihla přečíst ve vlaku na trase Praha - Ostrava. Za tu poslední kapitolu ubírám hvězdičku, protože byla tak prvoplánová... Ale jinak mi příběh připadal napínavý, originální, čtivý a jako detektivku k oddechu určitě doporučuji. :-)

15.11.2017 4 z 5

V mistrově stínu V mistrově stínu Michael Connelly

Když jsem si přečetla anotaci, očekávala jsem, že kniha bude plná úvah různých autorů na téma Allan Edgar Poe. Tyto úvahy a blahopřání tvoří však jen opravdu malou část knihy. O ten hlavní obsah se postaraly vybrané povídky pana Poea, které jsou doplněny vždy velmi stručným komentářem vybraných autorů, jako jsou King či Deaver.

08.11.2017 4 z 5

Stín šibenice Stín šibenice Terry Deary

Skvělý způsob jak nejen dětem, ale i dospělým se smyslem pro humor, přiblížit historii. Přečteno na jeden zátah.

25.06.2017 5 z 5

Filosofská historie Filosofská historie Alois Jirásek

Snad všichni učitelé mě od čtení Jiráska odrazovali se slovy, že je to moc těžká literatura se složitým jazykem. Já jsem si však u této knihy nádherně odpočinula, připomněla jsem si historii a navíc jsem se ujistila, že i před více než sto lety byli lidé ve své podstatě skoro stejní jako jsou dnes. Doporučuji.

18.05.2017 5 z 5

Detektiv v nás Detektiv v nás Tim Dedopulos

Některé z hádanek byly jednoduché, jiné mi připadaly nerozluštitelné, ale všechny ty překlepy, chyby a nesmyslně (ne)přeložené fráze mě nutí dát knize nízké hodnocení. Věřím, že v originále je jistojistě lepší.

02.04.2017 2 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Prvních dvě stě a posledních asi padesát stránek se neskutečně vlekly. Navíc jsem zpočátku měla mezi všemi těmi "novými" postavami dobrý guláš. Naštěstí všechen ten děj mezi tím byl skvělý s klasicky promyšlenou pointou.

13.03.2017 4 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Nápad i celé dva příběhy se povedly, k tomu žádnou výtku nemám. Ale pokud bych měla tuto knihu ještě jednou číst, sáhla bych po originální verzi. Neskutečný počet typografických chyb, hrubek, překlepů a špatných překladů ve mně vyvolávaly spíš naštvání a nemohla jsem si tak knihu pořádně užít.

11.03.2017 4 z 5

Všeník Všeník Daniel Landa

Jistě jsem neobjektivní, protože autorovu tvorbu mám ráda už jen z principu, avšak možná proto jsem cílová skupina, pro kterou je tento Všeník psán. Je to kniha, u které jsem se v některých chvílích musela nahlas smát, ale nad některými věcmi se naopak delší dobu zamýšlet. Jak jsem již zmínila na začátku, tento deník je psán především pro ty, kteří mají rádi kouzelníka z Vyšehradu, hrátky se slovíčky a výlety do historie.

09.02.2017 5 z 5