Jacinda Jacinda komentáře u knih

Odmaturuj! z dějepisu 2 Odmaturuj! z dějepisu 2 Alena Štěpánková

Nejlepší učebnice pro studium dějepisu v kostce, stručné a VTIPNÉ! Zajímavé a hodnotné informace. Netřeba dodávat, že celých 50 % úspěchu u maturity bylo díky této učebnici (zbytek hlavně kvůli vynikajícímu učiteli a poznámkám), což vedlo cituji: K nejlepšímu maturitnímu výkonu z dějepisu, jaký kdy předsedkyně komise na gymnáziu viděla :)

02.12.2018 5 z 5

Umění rychlejšího běhu: Zlepšete techniku, trénink a výkon Umění rychlejšího běhu: Zlepšete techniku, trénink a výkon Don Melvin

Moc příjemná knížka s krásným retronádechem. Bylo hezké představovat si ameriku 80. let, jak tam běhají kolem univerzity... musím říct, že se jedná o čtivé a užitečné dílo, které mi jako absolutnímu běžeckému začátečníkovi hodně dalo. Místo vše škol běhání radši přečíst tohle. Myslím, že to kdekomu rozbije předsudky, stereotypy a zažité nesmysly.

09.09.2018 5 z 5

Kde bydlí čas Kde bydlí čas Vladimír Škutina

Stále mám pohádku doma, připravenou pro další generaci :)

03.09.2018 4 z 5

Přednášejte jako na TEDu Přednášejte jako na TEDu Chris Anderson

Velmi kvalitní kniha, kterou doporučuji absolutně všem, co mluví na veřejnosti. Poslední dvě kapitoly jsem vynechala, podle mě jsou zbytečné, ale to není pro knihu jako celek podstatné. Namátkou jsem si některá videa pustila a nepovažuju je teda za vrchol dokonalosti, jak o tom autor mluví. Čiší z nich typická afektovanost američanů a mnoho z nich jsem nedokázala dokoukat dokonce i přes 18min stopáž. Ale jak říkám, kniha sama o sobě je skvělým rádcem a stojí za přečtení!

15.05.2018 4 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Simlenka: Možná proto, že kniha byla natolik nezáživná, že člověk prostě přeskakoval. Kde nic není ani smrt nebere.

08.08.2017 odpad!

Až vyjde slunce Až vyjde slunce Michaela Mitroci

Slohova prace, ktere par kamaradek dalo z milosti (nebo litosti) pet hvezdicek. Gramaticke i stylisticke chyby, nezazivna tuctova zapletka. Ani ta armáda fakových účtů to nezachrání.

06.07.2017 1 z 5

Město schodů Město schodů Robert Jackson Bennett

strašlivě mě to nezaujalo. nedočteno

21.01.2017

Rozkoše léta Rozkoše léta Evie Hunter (p)

těžko hledat stupidnejší obsah. hledala jsem nějakou ero-romanci, čistě pro mé zvrácené potěšení, ovšem toto to nebylo. I eroro se dá psát s grácií a myšlenkou. od 60. čtečkostránky jsem jen listovala a tu a tam něco přečetla. Po 200. vypnula čtečku. Hlavní hrdinka kráva, který to v hlavě nespíná ani po třetině knížky. Bodyguardovi jsem jeho minulost a skill nevěřila od samého počátku. A erotické scény? Kupodivu jsem ani nemrkla okem, natož aby to se mnou něco udělalo.

25.09.2016 odpad!

Všechny barvy Země Všechny barvy Země Beth Revis

jsem skoro v šoku, nad tím diametrálním otočením. Postavy se najednou chovají téměř normálně, humanismus snížen na nezbytné minimum a závěr také celkem neklišojdní. Navíc mě druhá polovina knihy opravdu pohltila a posledních 150čtečkostran jsem semlela během hodiny. Dodatečně zvažuji úpravu hodnocení předchozích dílů. Na druhou stranu zastávám názor, že knihy mají fungovat jako celek, tak především jako samostatná jednotka. Nebo to rovnou může být narvané v jedné knize, jako to měl tolkien s půlkama. Ale to by nebylo asi tolik peněz...Nicméně se mi líbí, že postavy ušly hodně velký kus cesty, prodělaly změnu, zmoudřely a celkově byly mnohem sympatičtější. Je zajímavé zamyslet se, že se Země může stát nepřítelem. A podívat se na to z toho našeho zemského pohledu. Hdně mi to připomíná poslední díly SGU, tam byla tato myšlenka silně rozvedena a i tehdy na mě zanechala silný dojem. Ale je pravda, že pro děti se stává domovem to, kde jsou a nikdy nepochopí situaci rodičů. Jo a jak tu někdo psal, že poslední kapitola nemusela být, tak to je pěknej bullshit. Ještě, že byla :-) P.S. Snad jediné, co opravdu DRÁSALO MYSL byl neskutečný počet slova "odtušit"

18.08.2016 4 z 5

Nakažení Nakažení Petra Neomillnerová

"...Po sérii povídek o čarodějích Moire a Desmondovi přichází Petra Neomillnerová s prvním, opět značně...." ehm kdo je Desmond? Nakažení je mým prvním setkáním s paní Neomillnerovou. Očekávala jsem příběh dvou čarodějů. Místo toho je zde alfa samice, resp. abych použila výrazivo paní spisovatelky - alfa fena Moire, které chce každý roztáhnout nohy na potkání a slovo děvka zde v knize získává nový rozměr. Všechny mužské postavy jsou až na Rabeho posedlí hlavní hrdinkou, žijí spolu na hromádce a obskakují "jeden otvor" v řadě ne nepodobné frontě na banány. Do toho máme hrdinku "Lištičku" (to oslovení mě drásalo po celou dobu četby) v pozici silné, autoritativní, samostatné a emancipované bojovnice, která opět, jak jinak, přes své nymfomancké sklony, truchlí pro smrt kde jaké lůzy a každého dítěte, které potká. Díky tomu se dostala na seznam mých nejvíc NEoblíbených hlavních postav a to těsně za Shinjim Ikarim a Akane Tsunemori. A ted k tomu Desmondovi. Tato postava se mi jevila jako hlavní, ale ve skutečnosti byl jen jakýmsi Moařiným nabíječem, podpantoflákem a zahřívačem postele. Kde ona léčila (nesmyslně) až do konce svých sil, on přispěchal s šálkem mléka, který se v dalším odstavci proměnil ve smetanu a v další větě znovu v mléko. Pro mě to byla nejslabší a zcela zbytečná postava. Celkově se postavy i přes svůj úctyhodný věk chovají jako nerozumné děti a jejich počínání je často debilní jen, aby sedělo v ději. Kniha pro mě měla příjemnou atmosféru starých RPG her, což jsem ocenila a což mě udrželo u čtení. Naopak velký problémn (a nejen já) jsem měla se způsobem, jakým je kniha napsaná. Divný slovosled, nepřehledné dialogy, šílené výrazy "fena", "morda", "mřít", "kaše vzpomínek mi voní pod nosem..." prokládané šílenými nadávkami "rybí kunda" "psí kunda" (neměla by to být fení kunda?) atd. A navrch ještě polovina rozhovorů mezi čaroději o sexu. Nejsem puritán, ale ani mě to nebaví číst furt dokola. Dobrého pomálu, jak by řekl můj ex. Pokračování už číst asi ani nebudu.

25.04.2016 2 z 5

Jestřáb & Rybářka Jestřáb & Rybářka Simon R. Green

Možná jsem četla nějakou verzi se špatným překladem, ale kniha se mi špatně četla, nezaujala mě, styl vyprávění mi nevyhovoval. nedočetla jsem ani

12.04.2016 2 z 5

Taktika boje Taktika boje Petr Holoubek

Kniha je pouze přehledem co by člověk měl umět. Není zde návod na nic z toho. Pár věcí si člověk sice odvodí z obrázků, ale celkově mi připomíná spíš bakalářskou práci. Pro ty co chtějí k jednotkám asi dobré, udělají si představu co budou dělat. Pokud se chce ale člověk dozvědět něco bližšího, je mu to na nic.

30.12.2015 2 z 5

Bílá kněžka Bílá kněžka Trudi Canavan

děj, který se snaží celou knihu rozběhnout, se na konci knihy nakonec nerozběhne. na fantasy děsivě a neuvěřitelně nudné a pomalé

03.10.2015 1 z 5

Pěstujeme rajčata, papriky a další plodové zeleniny Pěstujeme rajčata, papriky a další plodové zeleniny Eva Pekárková

výborně sepsány základy pěstování uvedených plodin.

02.10.2015 5 z 5

Černý arcimág Černý arcimág Brent Weeks

Na rozdíl od Azotha/Kylara z Cesty stínů hlavní postavu této knihy fakt nemusím. Kip je otravný, nezajímavý a jeho osud je mi naprosto lhostejný. Gavin je zajímavější a je pro mě zhruba stejně sympatický jako Durzo. Avšak do čtivosti se Stínům zatím nevyrovná. Magie je složitá, těžko se mi představuje, jak ten luxin vlastně vypadá (připomíná mi to kakari, ale to jsem ještě nevěděla, protože Stíny jsem četla až po tomhle). navíc nesnáším rozepisování složitých geografických popisů zemí, národů, architektur, účesů, vlasů, pleti, bojů, zbraní. je to složité, otravné a nezáživné. Celkově dobré dílo, ale neohromí.

02.10.2015 4 z 5

Ztracená brána Ztracená brána Orson Scott Card

zvláštní. po enderově hře absolutní změna. především děj je rozvleklý a první půlku knihy se skoro nic neděje. Dále si nemůžu pomoct, ale překlad jména Hnět je fakt příšerný a iritovalo mě to po celou dobu. SPOILERY.
Transformace velkých bohů asgardu do postav Thora a lokiho, kteří v knize vystupují takjak vystupují mi přijde spíš jako ostuda. Jasně, je to tím, že jsem viděla filmové verze komiksu, ale nemůžu si pomoct. závěr byl super, ale děsně zkrouhlý. konfrontace danny a allies vs. enemies byla příliš krátká. de facto jsem to dočetla jen proto, že to byl narozenový dárek a že se snažím načíst co nejvíc fantasy a scifi

21.06.2015 2 z 5

Zkorumpovaná farmacie Zkorumpovaná farmacie Ben Goldacre

Zbytecne dlouhe a je omylano porad to same dokola cekala jsem vic

22.05.2015 3 z 5

Jurský park Jurský park Gail Herman