j.nick83 j.nick83 komentáře u knih

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Tuhle knížku jsem dočetl jenom proto, že nerad nechávám něco nedočteného... Jenom ve stručnosti, co mi vadilo: knížka nemá žádný děj; v každé kapitole se vzpomíná na příhody z původního Saturnina (bez nich by mohlo být pokračování o třetinu kratší); Saturnin v původní knize překvapoval tím, co všechno umí, tady už nepřekvapí, protože umí všechno (vzhledem k tomu, že několik let učil piáno, několik let trénoval golf atd. atd. atd., bude mu nejspíš něco přes 200 let); v půlce knihy už jsem byl alergický, jak se ho vždy hlavní hrdina chce zeptat, kde získal tak hluboké znalosti/dovednosti, a stejně to nikdy neudělá; tetu Kateřinu a její hromady přísloví doplňuje strýc František a jeho hromady životních hesel; styl psaní se tak přiblížil Jirotkovi, až ho úplně převálcoval, věty jsou tak přehnaně šroubované a krkolomné, že se to místy čte dost nepříjemně a ze všech postav má člověk pocit, že vznikly v původním díle, pak zavřely oči a otevřely je v tomto pokračování, nic mezi tím, nic předtím, ten rok se nestalo vůbec nic, všechno důležité nebo vtipné se stalo loni v létě... no a ilustrace opravdu nemusely být, ty celkový dojem kazí ještě víc... tohle není pocta původnímu dílu, to je pořádná facka, pane spisovateli... možná napsat něco svého v podobném duchu, mohlo by to být celkem vtipné, ale takhle ne.

07.02.2018 1 z 5

Snadná cesta jak přestat kouřit Snadná cesta jak přestat kouřit Allen Carr

Naprosto bez nadsázky - knížka, která vám zachrání život. Geniálně jednoduchý a příjemný způsob, jak jednou provždy přestat s kouřením, bez stresu, bez abstinenčních příznaků, bez pocitu, že se něčeho vzdáte. Jestli máte za sebou x pokusů a "zaručených metod", jak přestat kouřit, vykašlete se na to a přečtěte si tuhle knížku - překvapí vás, jak je to jednoduché a jak si to užijete. Jediné, čeho budete litovat, bude to, že jste si ji nepřečetli mnohem dřív.

26.02.2015 5 z 5

Četla se dobře, napsaná s lehkostí, humoru tam moc nebylo, spíš hodně otázek k zamyšlení... Hlavní hrdina (Martin) byl někdy nesnesitelný, Smrt to s ním neměla jednoduché :)

02.10.2020 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nečekal bych, že knížka o nabručeným dědkovi, kterej nechce nic jinýho, než trochu klidu na to, aby se moh sprovodit ze světa, kterej mu nerozumí, bude tak vtipná, dojemná a... milá. Originální styl psaní, nečekaný slovní obraty a geniální přirovnání v obyčejným příběhu jednoho nevrlýho důchodce s velkým srdcem. Moc nechápu srovnávání se Stoletým staříkem, obě knížky jsou o starým chlápkovi a jsou skvěle napsaný, ale to je tak všechno, co je spojuje.

25.08.2015 5 z 5

Můj pes je erotoman Můj pes je erotoman Jan Zlatohlávek

tak nevím, podle recenzí jsem čekal asi víc srandy... nestává se často, že knížku nedočtu, ale abych si na konci každý povídky říkal "aha? a co jako?", to mi přišlo jako ztráta času...

25.08.2015 2 z 5

Poslední soud Poslední soud Pavel Frýbort

knížka se v podstatě nezastaví od začátku do konce, zápletka se zamotává čím dál víc, je to napínavý a dost drsný čtení... nicméně jedna hvězda dolů za naprosto nesympatickýho hlavního hrdinu, jeho myšlenkový pochody, názory a fňukání nad celym světem a hlavně nad sebou, to jde po pár stránkách dost na nervy... a druhá hvězda dolů za prozrazení rozuzlení příběhu na obálce knížky, to se prostě nedělá, kdybych zjistil až tři stránky před koncem, jak to vlastně je a kdo tahá za nitky, užil bych si to víc.

17.08.2017 3 z 5

Muži, co zírají na kozy Muži, co zírají na kozy Jon Ronson

Nemám rád čekání... když jsem se prokousal asi polovinou knížky a pořád nepřišlo nic, na co jsem čekal (zápletka, děj, vtip, nějaká zajímavá postava...), vzdal jsem to. Nechci hodnotit knížku, kterou jsem nedočetl, takže jenom dvě slova: vo ničom...

31.03.2015

Jsem rád, že jsem před přečtením viděl výborně obsazený film a konkrétní postavy jsem si mohl lépe představit. Pro mě v tomhle případě film předčil předlohu, která je možná zbytečně dlouhá a i když je plná vtipných situací a epizod, v půlce knížky už jsem si říkal, že je to pořád dokola to samé. Autorovi nelze upřít originalitu, svérázný styl a cit pro karikaturní vykreslení postav, jen to prostě není knížka, která by mě chytla.

25.06.2020 4 z 5

"Všechno je tak, jak je, a bude tak, jak bude." - tímhle prostým forrestogumpovským heslem se řídí "stařík" celý život a rozhodně se nenudí. Ani ve sto letech nemá dost, a tak se prostě sebere a udělá si další parádní výlet, co na tom, že po něm pátrá půlka Švédska, pár zlých chlápků a policie a sem tam někdo umře. Čekal jsem, že to bude vtipná knížka, ale nečekal jsem, že tak moc, smál jsem se na každý stránce až do konce. Jenom škoda, že film nedosahuje kvality a humoru předlohy ani z poloviny.

04.02.2015 5 z 5