J&B J&B komentáře u knih

Malinka Malinka Dita Táborská

Zajímavý, čtivý příběh, ale nic co bych musela mít ve své knihovně.

27.12.2020 3 z 5

Pečená zebra Pečená zebra Iva Pekárková

Velmi zajímavé téma knihy, první dva příběhy super, v posledním jsem se malinko ztrácela, ale kniha výborná, čtivá a myslím si, že co je v knize psáno,se opravdu děje a odehrává v soužití bílé ženy a černocha. Knihu doporučuji.

27.12.2019

Sváteční víkend Sváteční víkend Joyce Maynard

Zajímavý, napínavý příběh. Přečteno jedním dechem.

28.04.2019 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Kniha mě příjemně překvapila. Sice smutný příběh, ale mohu jen doporučit.

28.04.2019 5 z 5

Setkání se smrtí Setkání se smrtí Joe Simpson

Knihu jsem přečetla za jedno deštivé odpledne. Neuvěřitelný, fantastický příběh, opravdu výborná kniha.

18.05.2014

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

Tragikomický příběh, oddychovka co neurazí, ale ani nenadchne.

08.05.2024 4 z 5

Nejsem jako džbán Nejsem jako džbán Viola Ardone

Smutné téma, místy nepochopeno, ale kniha stojí za přečtení.

29.03.2024 4 z 5

Milý Edwarde Milý Edwarde Ann Napolitano

Napsáno lehce,jemně,příběh melancholicky plyne,střídají se časové linie,což je dobré.Smutná kniha,stojí k zamyšlení,jestli někdy přežít znamená žít...

18.02.2024 5 z 5

Dům bez zrcadel Dům bez zrcadel Iva Pekárková

Jedna z nejlepších knih od I.P.Čtivý vtipný příběh a velmi zajímavý náhled do života ošetřovatelky umírajících lidí.

01.03.2023 5 z 5

Lži Lži Táňa Keleová-Vasilková

Oddychovka, která neurazí, ale ani nenadchne...

27.09.2020 2 z 5

Svobodná, i když za mřížemi Svobodná, i když za mřížemi Kamila Velikovská

Nedočteno. Nesmyslné časové skoky, samé zdrobněliny a ten styl psaní...Není se čemu divit, autorka knihy není spisovatelka, je to týraná žena, která měla potřebu své zážitky přenést do knihy. A příběh, týrání žen, je velmi diskutované téma...pokud je někdo, rodiče, známí, kamarádi, vždycky je kam odejít, jen se nebát udělat tento krok. Za mě jako kniha, určitě nedoporučuji.

06.03.2020 1 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Lehké, nenáročné, kniha u které nemusíte přemýšlet. Je to takové Patriko Hartlovské čtení.

10.02.2020 3 z 5

Postel Postel David Whitehouse

Kniha mě zklamala, začátek celkem dobrý, ale pak těžko se zorientovat v kapitolách, musela jsem se stále vracet o čem vlastně čtu, nudné, zmatené, nic co bych si znovu přečetla.

19.05.2019 1 z 5

Právo na návrat Právo na návrat Leon de Winter

Kniha dobrá, čtivá, zajímavé téma. Některé pasáže zmatené, ale přečteno jedním dechem.

23.11.2014

Pozůstalí Pozůstalí Alžběta Bublanová

Téma a myšlenka dobrá, ale... špatně podané, zpracované, nudné, chybí tomu jiskra, něco co vás vtáhne do děje. Rozhodně to není kniha, která ve vás zůstane. A těch chyb v textu :(

15.05.2024 2 z 5

Tání Tání Lize Spit

Po letech podruhé přečteno-po zhlédnutí filmu. Ze začátku se nešlo začíst, místy zbytečně zdlouhavé, ale pak kniha vezme rychlý spád. Určitě stojí za přečtení.

08.04.2024 4 z 5

Co když žádné zítra nebude? Co když žádné zítra nebude? Dagmar Digma Čechová

První kniha od autorky. Oddychové čtení. Psáno jednoduchým, lehkým způsobem. Místy zmatené, občas nebylo jasné mezi kým probíhá rozhovor. Kniha je pro nenáročné čtenáře, neurazí, ale ani nenadchne.

06.03.2024 3 z 5

Maxl žhář Maxl žhář Anna Strnadová

Kniha mě velmi příjemnně překvapila.Můžu jen doporučit.

25.03.2022 5 z 5

Zdi tvé Zdi tvé Michael Třeštík

Na tuto knihu se musí čtenář velice soustředit, škoda kostrbatého začátku.Jinak celkem kniha ušla, ale nic, co bych
chtěl číst znovu.

31.01.2021 2 z 5

Tání Tání Lize Spit

Tato kniha vám po přečtení nadlouho uvízne v mysli,příběh dětského přátelství,který skončí velmi smutně.Líbil se mi styl psaní,výborný překlad a téma velice zajímavé.Ze začátku mi trvalo,než jsem se zorientoval v postavách,ale pak vás to strhne a nemůžete přestat číst.Knihu doporučuji.

15.02.2020 4 z 5