Izzy_ Izzy_ komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásny príbeh, ktorý má čo "dať" čitateľovi aj v dnešnej dobe.

Neodporúčam pre malé deti, pre ktoré bude posolstvo knihy zrejme nepochopiteľné. Aj ja som čítala úryvok z Malého princa v Čítanke na Základnej škole, ale vtedy som vôbec neporozumela.
Z odstupom času sa pre mňa ale Malý princ stal úžasným literárnym dielom.
preto knihu odporúčam starším deťom (mládeži),ako aj dospelým ktorý v sebe touto knihou nájdu dieťa.

Jednoducho písaný dej a krásne obrázky od samotného autora vtiahnu do deja každého, kto bude mať myseľ otvorenú pre Malého princa.

28.05.2013 5 z 5

Ako si vycvičiť draka Ako si vycvičiť draka Cressida Cowell

super knižka, napínavé scény , zábavné obrázky..odporúčam !

03.05.2012 5 z 5

Hry o život (trilógia) Hry o život (trilógia) Suzanne Collins

Knižku som si objednala ešte v predpredaji. Hed som ju začala čítať,velmi ma zaujala . je to napínavý dobrodružný príbeh a a som zvedavá ako to dopadne. film ešte nemal premiéru,ale som si istá že bude super.

21.03.2012 5 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Film som videla a veľmi sa mi páčil..Takže keď som zistila že je aj kniha, objednala som si ju. Je skvelá. Ľahko sa číta a celý dej si viem predstaviť. Aj keď sa podľa obalu možno zdá pre menších, myslím že je vhodná aj pre starších knihomilov.

24.08.2012 5 z 5

Denník princeznej Denník princeznej Meg Cabot

Film som si už ako mladšia dosť obľúbila a aj teraz si ho vždy rada pozriem. Rozhodla som sa teda siahnuť aj po knižke. Túto prvú časť som začala čítať presne 23.septembra, čo sa náhodou zhoduje s prvým zápisom do tohto denníka :) Niektoré veci sa s filmom odlišujú, niektoré sa mi zdali trocha absurdné k veku hlavných postáv.
Kniha sa u mňa stala prvou knihou s hlavnou ženskou hrdinkou, ktorú som tento rok čítala.
Je to iný žáner ako čítavam, je to oddychové a ľahko písané, takže sa dá celá kniha prečítať dosť rýchlo. Oddychové čítanie, ale asi nič pre mňa. Siahnem po ďaľších častiach ?? Možno..

25.09.2013 3 z 5

Ako oklamať dračiu kliatbu Ako oklamať dračiu kliatbu Cressida Cowell

Skvelá kniha, ktorá dodá dobrodružstvo aj úplne obyčajným dňom. Napínavé scény striedajú vtipné obrázky.. mne sa veľmi páčila

05.07.2013 5 z 5

Most do země Terabithia Most do země Terabithia Katherine Paterson

super film,super kniha..ale smutný koniec... :,(

23.08.2011 5 z 5

Leonardo da Vinci Leonardo da Vinci Dmitrij Sergejevič Merežkovskij

Leonarda považujem za úžasného človeka plného protikladov- maliar zo zmyslom umelca a záujmom o vedu. Bol matematik a vynálezca- muž, ktorý dokázal mnoho a jeho tajomstvá zostávajú stále neodhalené.
Preto som sa rozhodla prečítať si túto knihu- teda požičať si jej prvú časť.
Leonarda tu vidíme s pohľadu ľudí tej doby hlavne jeho žiakov a Giovanniho Beltraffia, ktorý sa stal jeho žiakom.
Na pozadí prebieha viacero zápletiek (nedokončená Posledná večera, vojvodova smrť, Giovanniho odchod..)
Postáv v knihe je veľa a čitateľ sa medzi nimi môže zamotať..
Na začiatku knihy (v prvých kapitolách) som objavila veľa krásnych výrokov ktoré som si aj zapisovala, napríklad : "Všetko krásne umiera v človeku,ale nie v umení",alebo "Pamiatka na bohatých hynie zároveň s nimi,pamiatka na múdrych nikdy nepominie.."
V posledných kapitolách sa však dej začal stále viac a viac zamotávať, pridávalo sa viac postáv a knihu som ani nedočítala od konca.
To dobré čo som z tejto knihy získala si chcem zapamätať a záver mi možno raz bude prístupnejší, ako teraz ...

28.05.2013 3 z 5

Žriebätko prichádza na svet Žriebätko prichádza na svet Thomas Brezina

túto knižku som vyhrala v súťaži. najprv si prišla len ako knižka z pekným obalom,ale po niekoľkých prečítaných kapitolách sa dej začal zamotávať a bola som zvedavá ako to dopadne. preto som ju prečítala veľmi rýchlo, čo u mňa nieje zvykom. Nedá sa porovnávať z napínavými,dramatickými príbehmi ako napríklad Hry o život,ale rozhodne sa mi páčila. Je to príjemná kniha a rada si prečítam aj ďaľše z tejto série.

18.08.2012 4 z 5

Slepačia polievka pre dušu Slepačia polievka pre dušu Jack Canfield

skvelá kniha ktorá má už veľa pokračovaní.krásne príbehy zaujmú každého. 5*

03.05.2012 5 z 5

Šťastný princ a jiné příběhy Šťastný princ a jiné příběhy Oscar Wilde

mám slovensko-anglickú verziu tejto knižky a je naozaj pekná. Príbehy,aj keď sú dlhé s rozsiahlym opisom, skrývajú hlboké myšlienky.

25.08.2011 5 z 5

Protivná příroda Protivná příroda Nick Arnold

skvelá , zaujímavá a vtipná knižka o prírode.

23.08.2011 5 z 5