Ivushaak Ivushaak komentáře u knih

Letní děti Letní děti Dot Hutchison

75 % - Kniha nebyla špatná, ale rozhodně nečekejte detektivku. Vyšetřování je v knize zmiňováno jen okrajově a kniha se spíše zaměřuje na samotné agenty FBI, respektive agentku Ramirezovou, z jejíhož pohledu je kniha psána. Téma je poměrně silné a kniha určitě nebude pro každého. Určitě dám šanci i poslednímu dílu, i když nemá zrovna dobré hodnocení.

14.02.2023 4 z 5

Archa zrůd Archa zrůd Pavel Fritz

Čtivý mix povídek, ale oproti Studenému světlu hvězd, rovněž od tohoto autora, slabší odvar.

24.12.2022 4 z 5

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

Ze začátku vypadala kniha dobře, ale postupem času mně bavila míň a míň. Postavy pro mě byly nemastné neslané. Průměrné čtení.

30.10.2022 3 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Asi nejlepší díl série, ale pořád to nestačí na 5*. Nevím proč, ale celá série mně přišla taková nemastná neslaná (oproti jiným fantasy co jsem měla možnost číst).

26.09.2022 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Fajn knížka k zamyšlení se nad sebou samým a smyslem života. Styl psaní však nebyl úplně můj šálek kávy.

19.05.2022 3 z 5

Bratříček Bratříček Marek Hnila

Bohužel toto není můj styl, knížka jako taková není špatná, ale mě moc nenadchla.

07.03.2022 3 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

I tento díl nezklamal, opět byla celá kniha nabitá akcí. Škoda toho závěru.

03.03.2022 4 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Po přečtení hodnocení jsem měla docela strach se do knížky pustit. Je pravda, že s prvním dílem nemá kniha kromě prostředí metra moc společného, nicméně mně se druhý díl líbil. Je pravda, že občas toho filozofování ze strany Homéra bylo trošku moc, na druhou stranu mně tady asi více sedly postavy (Hunter, Saša). Celkově je docela fajn počtení, a už se těším na poslední díl.

04.02.2022 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Ostatní série od Maasové jsem přečetla jedním dechem, ale u této se poměrně trápím. Zatímco první díl se ještě dal, do tohohle jsem nemohla začíst. Ne že by mi vysloveně vadil děj, nebo některá z postav, ale prostě mi táto série zatím tak úplně nesedí. Dám šanci ještě třetímu dílu a uvidíme....

14.01.2024 4 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Pro mě zatím nejslabší díl série, občas se děj hrozně táhl. V jednu chvíli jsem myslela, že knihu ani nedokončím. Druhá polovina, to ale zachránila.

21.11.2023 4 z 5

Ztracená sezóna Ztracená sezóna Dot Hutchison

Za mě nejlepší díl hned po Sběrateli motýlů, ale rozhodně nejsmutnější. Kniha se točí okolo unesené holčičky a kolem agenta Eddisona, kterému také dříve zmizela mladší sestra. Kniha nás chvílemi vrací do události dob minulých, zaměřuje se hodně na pocity, co člověk prožívá když mu zmizí milovaná osoba a nevíte co se s ní stalo, na obviňování se (že jsem měl tehda udělat věci jinak) a podobně. Konec byl poměrně emotivní, až jsem z něj měla knedlík v krku. Nesouhlasím s předchozími recenzemi, že se v tomto díle vůbec nevyšetřovalo, proti Letním dětem, to bylo nebe a dudy, i těch kafíček a přespávaček bylo o poznání méně.

17.04.2023 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Kniha nebyla vysloveně špatné, ale ve srovnání s ostatními knihami od autorky byla spíše slabší.

11.04.2023 3 z 5

Štvanice Štvanice Bear Grylls (p)

Z knížky mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu v ní nechybí akce a napětí, na druhou ten konec..... Byl dle mě hrozně ale fakt hrozně uspěchaný, a nutně chci pokračování :D Občas jsem si při čtení připadala, jako bych četla příručku pro přežití, na můj vkus bylo popisu vybavení a jak se chovat v divočině až moc.

07.02.2023 4 z 5

Hořící andělé Hořící andělé Bear Grylls (p)

Od začátku do konce je kniha nabitá akcí. Na rozdíl od prvního dílu, tady nejsou zdlouhavé (pro mě nezáživné popisy, až příliš odborných věcí). Konec byl možná maličko uspěchaný, klidně bych ho více rozepsala.

26.01.2023 5 z 5

Let duchů Let duchů Bear Grylls (p)

Jelikož jsem si za mlada ujížděla na Bearových pořadech, tak jsem tuto knihu prostě musela mít. Ze začátku jsem byla poměrně skeptická, přeci jen autor je původně voják, dobrodruh a ne spisovatel. Musím ale přiznat, že jsem byla docela příjemně překvapená, jak kniha byla čtivá. Je vidět v čem se autor opravdu vyzná, protože podrobný popis seskoku padákem a všech serepetiček co jsou k tomu potřeba, byl pro mě docela úmorný, stejně tak asi 20x zopakované, že bez pořádné výstroje by při seskoku z velké výšky zmrzli, ne asi. :D Občas mi přišlo, že autor některé myšlenky opakuje pořád dokola (tak to bychom měli mínusy). Jako celek byla kniha čtivá, pořádná nálož akce od začátku do konce, hlavní postava Will byl sympaťák, na těchto typech si tak trošku ujíždím. Konec zůstal otevřený dalšímu pokračování, takže se určitě vrhnu i na tento druhý díl. Hodnotila bych - 75 %

04.01.2023 4 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Druhý díl se mi četl lépe jako první, ale i tak tomu prostě něco chybělo.

23.08.2022 3 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Neurazí, nenadchne.

04.08.2022 3 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Z knížky mám rozporuplné pocity, možná jsem Rodem země a krve nastavila laťku moc vysoko, proto mě tato kniha zas tak moc nezaujala. Děj se docela vlekl, hodně se to točilo okolo pocitů hlavní hrdinky, která mně nijak zvlášť nesedla. Nejsympatičtější postavy bohužel byly ty vedlejší - Lucien a Rhysand, který až na konec knihy vystupoval jako pěkný hajz*ík, ale k jeho postavě to prostě sedělo. Určitě dám šanci i druhému dílu.

01.08.2022 3 z 5

Velitelovo děvče Velitelovo děvče Pam Jenoff

Co se týče romantických knížek, tak na ně nemám moc šťastnou ruku. Po kterékoli sáhnu, tak rozhodně neskončí šťastně. Každopádně kniha se mi líbila a konec jsem málem obrečela. Na pokračování se však už nechystám, všechny mně sympatické postavy se konce knihy nedožily.

16.05.2022 5 z 5

Láska za ostnatým drátem Láska za ostnatým drátem Hana Radulić

Knížka nebyla špatná, ale chvilkama mně přišlo jakoby se příběh nikam neubíral a pořád se motal dokola. Líbilo se mi, že kniha byla napsána podle skutečného příběhu, ale něco tomu prostě chybělo.

12.05.2022 4 z 5