Ivka14 Ivka14 komentáře u knih

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Jakmile jsem ji začala, věděla jsem, že knihu nebudu schopna odložit. Děj mě pohltil od první stránky a velmi rychle jsem byl úplně pohlcen tím, co se stalo mladému Charlie. Děj se vydává různými směry na když docházelo k rozuzlení děje, nemohla jsem přestat číst. Ty souvislosti v knize a jak ke všemu došli mě nechalo s otevřenou pusou.

Kniha se mi velmi líbila a těším se na další případy Kate a Tristiana.

19.06.2023 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Kniha začíná zavražděnými Fredem a Sheilou. Na Velikonoce se všichni sešli na rodinné večeři. Nikdo netušil, co se stane za pár hodin.
Otázkou tedy je, kdo je zavraždil? Jedno z jejich tří dětí, které Fred psychicky vydíral i při jejich poslední večeři? Jeho sestra? Nebo někdo jiný?

S každou kapitolou a odhalenými novými informacemi mě Lapena nechala hádat, kdo mohl stát za vraždami. Každý o něčem lže. Zatímco sourozenci a jejich manželé začínají jako tým, netrvá to dlouho a začnou jít proti sobě. Líbilo se mi, jak se všechny postavy navzájem podezírají. To jen dokazuje, jak málo skutečně známe ty nejbližší a nejdražší.

Kniha mě velice bavila a zase mě autorka usvědčila v tom, že patří mezi nejlepší autorky thrillerů. Neměla jsem ponětí, kdo spáchal vraždy.

26.04.2023 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Jojo Moyesová opět napsala úžasnou knihu, ve které se prolínají dva životy.

Hned od první stránky mě uchvátila a hlavní hrdinku Sophie jsem si rychle oblíbila. Líbilo se mi, jak Jojo Moyes umožňuje čtenáři sledovat Sophie a její příběh asi první třetinu knihy, než se přesuneme do moderní doby k Liv a samotnému obrazu. Osobně bych se nezlobila, kdybychom se Sophie zůstali o něco déle.

19.03.2023 4 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Prvních pár kapitol jsem se trochu obávala, že by druhá kniha mohla postrádat kouzlo té první, ale naštěstí se mi to nakonec líbilo stejně. Musela jsem se trochu přizpůsobit, protože jsme přešli ze dvou na tři pohledy, a nový přírůstek, pohled Heleny, nebyl z těch, ze kterých jsem byla nějak zvlášť nadšená, ale nakonec jsem si zamilovala i Heleniny kapitoly. Poslední čtvrtinu knihy jsem četla s otevřenou pusou. Takový plot twist jsem opravdu nečekala.

Krutost mi několikrát vehnala slzy do očí a násilí páchané na dětech mi přišlo obzvlášť těžké. Je tu genocida, popravy, mučení, mrzačení a všechny ty strašné a příšerné činy nebyly přehlíženy tak, jak to často bývá v YA Fantasy.

Moc se těším až si přečtu další knihu ze série.

24.02.2023 5 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

První polovina knihy mě uchvátila. Překvapil mě příjemný a zároveň barvitý jazyk, líbilo se mi přeskakování mezi časovými liniemi.

Původně jsem nevěděla, že kniha je v podstatě knižním přepsáním scénáře k filmu, což bylo patrné právě z druhé poloviny knihy, která už spíš rychle utíká dopředu k finále a nesnaží se o žádné podrobnější rozebrání postav nebo příběhu. Je to škoda, protože dalších 100 stran by knize přidalo na hloubce, byl by prostor pro lepší pochopení, pro vybudování napětí k výslednému závěru.

Šarlatán byla příjemná oddechovka, která by si zasloužila víc příběhu (a obecně by si zasloužila být více knihou než scénářem), ale určitě to není důvod, proč ji odložit. Možná naopak - knížka jde přečíst na jeden zátah a myslím, že takovým způsobem vynikne o to víc.

30.01.2023 4 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Velmi silný příběh o osudech statečných lidí, kteří pomáhali v odboji, včetně pomoci parašutistům Gabčíkovi a Kubišovi a stali se oběťmi heydrichiády, teroru, zatýkání a vraždění po úspěšném atentátu. 294 lidí bylo popraveno, Kubišova široká rodina, lidé, kteří je ukrývali, ale i lidé, kteří jen ušili jejich šaty.

Anna Malinová, jedna z nich, se stává, spolu s Josefem Gabčíkem ústřední postavou této knihy a sledujeme jejich životní cesty, až do momentu setkání až do jejich společné chvíle a konec jejich příběhů.

15.01.2023 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Děsivé. Napínavé. Tajemné.

Byl to strhující, návykový thriller. Prostředí, kde se děj odehrává je odlehlý, staromódní luxusní hotel, kam hosté přijíždějí strávit relaxační víkend. Bez signálu a wi-fi připojení. Přicházejí právě ve chvíli, kdy udeří brutální zimní bouře, která přeruší elektřinu hotelu a veškerý možný kontakt s vnějším světem. Zápletka se odvíjí jako záhadná vražda jedné z žen – je vrah mezi hosty, nebo někdo číhá ve stínu hotelu?

11.10.2022 4 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

(SPOILER) Vanessa pracovala pro známého fotbalistu Aidena jako hospodyně, sekretářka a podobně. Plat byl dobrý a zoufale potřebovala peníze, aby mohla začít podnikat. Aiden hrál v obraně.

Jednoho dne se Vanessa rozhodla, že má dost peněz na to, aby mohla dělat to, co vždy chtěla a skončila. Po pár měsících nezávislého života ji překvapilo, když u dveří našla Aidena, který ji požádal, aby se vrátila. Odmítla. Vrátil se jindy a byl znovu odmítnut. Nakonec udělal Vanesse nabídku, kterou nemohla odmítnou

I když trvalo věčnost, než se vztah mezi Vanessou a Aidenem dal do pohybu a to hlavně kvůli jejich snaze dobýt své vlastní osobní démony. Oba pocházeli z rozvrácených rodin. Byl Příběh napínavý a zábavný.

Hodnocení je 5 hvězdiček - upřímně jsem nečekala, že kniha bude tak dobrá, když jsem začala číst. (Trochu mě odrazovala obálka knihy:D)

28.06.2022 5 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

Každý by si měl tuhle knihu přečíst. Vybrala jsem si knihu k maturitní četbě, protože je to něco jiného a formou deníku, takže se to čte dobře.
Anne psala o potížích soužití, jak se svojí rodinou, tak s cizí. I když se někde Anne opakovala a psala o tom stejném, nevadilo mi to. Muselo být těžké se skrývat a dělat, že neexistují.

Opravdu chápu, že to muselo být pro jejího otce těžké se rozhodnout, zda knihu vydat nebo ne. Některé pasáže byly velice osobní.

(pozn.: 2018 jsem byla v divadle na téhle inscenaci a líbilo se mi to, teď jsem měla možnost porovnat jak knihu, tak divadlo. Obě věci ve mě zanechaly mnoho pocitů.)

01.02.2022 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Krátký, ale dojemný příběh o přátelství. Musím uznat, že na konci mi i pár slz ukáplo. Sama bych si knihu nevybrala, ale jelikož ji máme na seznamu povinné četby, přečetla jsem si ji a určitě není poprvé, kdy jsem knihu četla.

07.11.2021 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Třetí díl byl zatím ze všech nejlepší a. Objevují se zde nové postavy, ale hrozně se mi líbí, jak jsou ty postavy mezi sebou propojené. V knize se pořád něco dělo a romantické linky byly takovou třešničkou na dortu. Autorka odvedla skvělou práci a nemůžu se dočkat až si přečtu závěrečný díl.

23.04.2021 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Měla jsem veliká očekávání, protože mi knihu doporučili už několik lidí a bála jsme se, že mě zklame, ale stal se pravý opak. Nebyla jsem schopná knihu odložit, protože kapitoly byly poměrně krátké a pořád se tam dělo, vůbec jsem nějaké zvraty nečekala a nějaké věci mě dohnaly až k slzám. Kniha se čte velice dobře a líbilo se mi, že se Juliet a Declan seznamovali a dozvídali informace o sobě pomocí dopisů či mailů a stejně jsme je měli šanci poznat i my.

09.03.2021 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Druhý díl ze série Šesti vran mě nadchnul stejně, jako díl první. Sledujeme vyvíjející se vztahy mezi postavami, zjišťujeme jejich minulost či jejich slabé místa. Posledních 100 stran jsem se tak vžila do děje, že jsem se ani nenadála a kniha skončila a já skončila v slzách(kvůli ději, a možná i trochu kvůli tomu, že kniha končí), což se mi moc často nestává. Pokud by autorka napsala další díl s radostí si ho přečtu.

31.01.2021

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Skvělý příběh , dobře napsaný, ale ubírám jednu hvězdu, protože jsem se těžko orientovala ve jménech.

17.11.2020 4 z 5

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

Ikdyz jsem cetla a slyšela negativní recenze, mě se to moc líbilo . Mělo to spád a zajímavou zápletku. Rozuzlení zajímavé a pro mě nečekane. Doporučuji pro ty co chcou vypnout a užívat si knihu.

25.02.2020 4 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Nejdřív jsem se zhrozila. Přes 500 stran to bude nějaká kravina úplně o ničem, ale zmylila jsem se. Tohle byla jedna z nejlepších romantických knížek, jakou jsem kdy četla. Krásně budovaný vztah a konec taky krásný.
P. S. Doufám, že vydají další knihy od této autorky :)

10.11.2019 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Upřímně jsem se bala po druhém dílu teď, který mě bavil, že to autorka píše kvůli penězům, ale mylila jsme se. Ze začátku mě kniha moc nebavila, nepřipomínala mi Lou z předešlých knih, ale to se asi v půlce změnilo a moc se mi kniha líbila.

08.09.2019 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Celkový námět byl originální. Ze začátku to bylo i napínavé, ale pak to začalo napětí klesat a konec mě zklamal. Ale jinak to bylo čtivé a zajímavé a určitě se pustím do Loutkáře.

14.04.2019 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Nevím,jak to Colleen dělá,ale vždy,když od ní čtu knihu mě překvapí. Překvapí tak,že nemám slov. Čekala jsem úplně něco jiného. Určitě doporučuji

08.12.2018 3 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Tak tuhle knížku žeru. Je vážně krásná, ikdyz jsem se bala toho, že je to o gayich. K téhle knize jsem se dostala náhodou v knihovně. Příběh krásný, který mě nutil číst a tuhle knihu miluji. Kdybych mohla dám te knížce daleko víc hvězdiček. Doporučuji :)

06.09.2018 5 z 5