Ivka14 Ivka14 komentáře u knih

Bez lásky Bez lásky Alice Oseman

Líbila se mi aromantická a asexuální reprezentaci v tomto románu. Alice Oseman odvádí fantastickou práci, když ukazuje špinavou, ale krásnou cestu naší hlavní hrdinky Georgia od frustrace přes zmatek až po sebepřijetí, pokud jde o její identitu. Líbilo se mi číst o mnoha vrstvách, které zkomplikovaly její cestu k sebelásce, pokud jde o její identitu: o tlaku, který vyvíjejí média a společnost obecně, aby nás všechny donutila k romantickým a/nebo sexuálním vztahům, o způsobu, jakým se někteří z Georginých přátel snažili tlačit do romantických a/nebo fyzických vztahů s lidmi. Autroka zdůrazňuje, jak jako amatérská společnost oslavujeme romantické vztahy nade všechny ostatní formy vztahů.

24.02.2023 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Tato kniha patří mezi mé nejoblíbenější.

Olive je doktorandkou, která se ve chvíli paniky ocitne uprostřed falešného randění s nikým jiným než s notoricky zamyšleným a nepřístupným doktorem Adamem Carlsenem. Olive a Adam si uvědomili, že mohou mít prospěch z pokračování ve falešném vztahu, a stanovili některá základní pravidla a konečné datum pro jejich falešný vztah, ale následuje série událostí, které Olive zanechají pocit, že pro doktora Carlsena může být víc než jen přítelkyně na oko...

14.11.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Nora Seedová je mladá žena, která trpí depresemi. Její práce v hudebním obchodě skončila, zemřela jí kočka, její osobní vztahy s rodinou nejsou nejlepší a snaží se ukončit svůj život. Místo toho, aby její život skončil, skončí v Půlnoční knihovně, kde si vybere knihy, které ji zavedou do různých životů, paralelních životů, které možná žila. A pokud najde dobrý život, může zůstat.

Velice se mi kniha líbila. Dokáže člověka nechat s otevřenou myslí a zjistit, co je v životě důležité a co ne.

01.10.2022 4 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Četla jsem to v originále a musím říct, že se tahle kniha řadí mezi mých top 10 knih tohoto roku. Ten příběh byl tak roztomilý. Miluji téma předstíraný vztah a nepřátele k milencům. Moc jsem si tu knihu užila.

05.12.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Lowen má zakončit úspěšnou sérii po spisovatelce Verity, která je v kómatu. Ale Lowen najde i něco, co neměla a od téhle chvíle, to začne být zajímavé a nevyzpytatelné.
Knihu jsem dočetla a jediné, co jsem dokázala bylo sedět a vstřebat knihu, protože nemůžu uvěřit, jestli je to všechno pravda nebo lež.
Velice povedený thriller.

08.06.2021 5 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Napínavé čtení. Temné, ale krásně napsané. Celá lokace příběhu se mi jasně objevila v mysli, autorka odvedl fantastickou práci při nastavování scény. Kniha začíná v létě, kdy jsou světlé noci a dlouhé dny. Den a noc je těžké udržet odděleně. Muž tráví tyto letní noci jízdou po Stříbrné cestě a hledá svou dávno ztracenou dceru.
Dívka, která se sem nedávno přestěhovala, se zamiluje do chlapce, který jí může nabídnout bezpečí a jistotu.

Jak kniha postupuje, přecházíme do zimy. Všechno se stává temnějším, fyzicky i metaforicky. V tu chvíli mě to úplně vtáhlo a zajímalo mě, jak se to všechno bude vyvíjet.

23.04.2023 4 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Tohle byla skvělá kniha.

Tento příběh má vše, co od knihy očekáváte; úžasný příběh, skvělé postavy, je to akční, rychlé, bez jediné stopy fádnosti, vláčnosti nebo nudy. Bylo tam několik velmi intenzivních momentů a ke konci jsem se cítila velmi emotivně. Když ve vás příběh vyvolává takový pocit, víte, že to stojí za to.

24.02.2023 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Alex je syn prezidentky Ameriky a musí jen na královskou svatbu, kde se potká se svým nepřítelem Henrym, který je členem královské rodiny.

Tohle bylo super roztomilé čtení, a nesmírně mě bavila. Romantika je rozhodně hlavní zápletkou tohoto příběhu a opravdu se mi líbila, ale nebyla to jediná dobrá věc na tomto příběhu. Prezidentské klání bylo super zajímavé a nahlédnout do zákulisí (i když to může být fiktivní) života v Bílém domě a Buckinghamském paláci bylo velmi příjemné.

Knihu jsem viděla na všelijakých mediálních platformách a bála jsem se, že knih zklame moje očekávání. Ale nestalo se.

09.08.2022 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Na maturitní četbu skvělé. Postavy jsou dobře vykreslené a člověk se v tom ději nijak neztratí.

Ze začátku jsem si myslela, že Valér a Mariana budou spolu víc a oni zjistili až na konci, že jsou příbuzní, byla jsem z toho trochu zmatená, proto dávám o hvězdičku míň. Ale jinak skvělá kniha a určitě doporučuji.

15.03.2022 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Kniha mi ležela na poličce od té doby, co jsem si ji koupila a upřímně nevím, čeho jsem se bála. Možná mě zarazily témata, které se v knize objevují.

Colleen mě, jako vždy vtáhla do děje a nemohla jsem se odtrhnout. Postavy byly krásně popsané a celkově jejich vztah byl pohádkový až nakonec nebyl. Quinn měla sen, že bude matkou a bude mít děti, ale osud ji to nedopřál a dlouholetý vztah s Grahamem se rozpadá. Autorka popsala problémy, kterými se určitě zaobírá mnoha párů.

Knihu doporučuji. I pár slz mi u ní ukáplo.

(Nechci srovnávat její ostatní knihy, ale tohle byla pro mě asi nejslabší kniha od ní, ale i tak jsem si ji moc užila a už se těším až si přečtu její nově vydanou knihu.)

07.02.2022 4 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Každý zná film a proto jsem se rozhodla si tuhle knihu vybrat i k maturitní četbě. Jen k tomu chybí ty písničky a bylo by to už skoro jako film :)

31.10.2021 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Znovu jsem se cítila, jako by mi bylo znovu 12 a jediné, co jsem si přála bylo to, aby jsem chodila s upírem. Ne, ale teď vážně. Kniha byla super a musím říct, že se mi to z Edwardova pohledu líbilo ještě víc než z Bellyného.
Doufám, že autorka napíše i zbylé knihy z jeho pohledu, protože by mě to fakt zajímalo.

08.07.2021 4 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Krásná knížka. Několikrát jsem během čtení měla slzy v očích či mi běhal mráz po zádech, ale taky musím říct, že jsem se několikrát nahlas zasmála. Ten vztah mezi Riverem a Carrie byl úžasný. Pomalu si budovali vztah a důvěru. To jejich handrkovaní mě bavilo. A epilog neměl chybu.
Jsem ráda, že autorka psala přímo a nebylo tam moc omáčky. Opravdu jsem si čtení moc užila a vím, že jsem knihu nečetla naposledy.

26.02.2021 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Skvělá kniha. Četla jsem hodně knih na toto téma, ale tohle je jedna z nejlepších. Doporučuji a určitě se pustím do příběhu Cilky.

13.04.2020

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Skvělé zakončení série! Rafe a Lia mají před sebou několik těžkých rozhodnutí, které určí osudy jejich království. Moc se mi to líbilo. Někteří co znám a knížku četli shipovali Liu a Kadena, ale to nebyl můj případ. Od prvních stránek jsem chtěla Rafa a Liu spolu. I když tam měli mnoho překážek dokážou to. Určitě doporučuji celou tuhle sérii přečíst! :)

27.11.2019 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Že začátku to bylo Wow, ale časem to začalo opadat. Přišlo mi, že spisovatel přepálil start a u konce byli nepravděpodobné skutečnosti. Což je veliká škoda, protože z toho mohlo být něco lepšího. Takže to hodnotím jako lepší průměr.

07.08.2019 3 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Nečekané a napínavé a to tak,že jsem knihu nemohla vůbec odložit. Určitě skvělá detektivka,která stojí za přečtení.

06.03.2019 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tak tohle byla bomba! Nejdřív jsem se bála,protože je to česká spisovatelka,ale překvapila mě. Svět je velice dobře vymyšlený a Ilan jsem si hrozně moc oblíbila. Určitě doporučuji.

22.12.2018 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Nechápu jak to Colleen dělá,ale pokaždé nemám na knížku slov a na konci jsem se neubránila slzám. Tohle bylo perfektní. Will a Lake se do sebe rychle zamilovali,ale hned to začalo být těžší. Děj rychle plynul. krásné básně a Eddie jsem si úplně zamilovala

17.11.2018 3 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Autorčin způsob psaní mě zaujal okamžitě, suchý, bezprostřední, rychlý. Mateřství, které popisuje, není mateřství, které očekáváme...

Hlavní hrdinka Julie je zvyklá mít, co chce, pracovat na tom, plánovat, a když její plány nejsou takové, jak očekávala snaží se je za každou cenu změnit.

01.02.2024 4 z 5