Ivinho Ivinho komentáře u knih

Kniha o mužství Kniha o mužství Steve Biddulph

Míra poznání je opět obrovská. Tohle by měl číst každý muž.

25.05.2013 4 z 5

Žalář nejtemnější Žalář nejtemnější Ivan Olbracht (p)

Kniha mi tak plynula a plyna až najednou přišel konec, který byl opravdu strhující. Výborný psychologický příběh.

30.04.2013 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Konec oproti zbytku knihu byl možná pozitivnější, ale i přes to na mě celá kniha působila smutně.
Hlavní hrdinka, která nebyla a není šťastná, opuštěná, sama daleko od rodného kraje, který neexistuje, stejně jako její rodina.
S Hanou jsem se bohužel nedokázal ztotožnit, její chování jsem nedokázal pochopit.

Když jsem před pár lety projížděl pod chladícími věžemi temelínské elektrárny, byl jsem ohromen tou velikostí a drtivou silou, které to stavení má. Díky knize vidím i pozadí této síly. Příběh o lidech a vesnicích, které načal komunismus a dorazil kapitalismus.

13.04.2013 5 z 5

Cesta pravého muže Cesta pravého muže David Deida

Skvělá kniha!!
Během čtení jsem se musel mnohokrát vracet k tomu co jsem přečetl. Autor tolikrát vyslovil nebo formuloval myšlenku o které jsem jen tušil, že je někde uvnitř mne. Myšlenky, které mě v minulosti napadly zde v této knize dostaly konkrétní rozměry.
Tuto knihu bych doporučil každému muži a zároveň i ženám, autor se často obrací přímo k nim.

02.04.2013 5 z 5

Kruh mužů Kruh mužů Jan Bílý

Ocenil jsem zvláště otázky a odpovědi ke konci knihy. Určitě to pro mě byla přínosná četba.

28.03.2013 4 z 5

Cesta vášně Cesta vášně David Deida

Deidovy myšlenky, které jsou vykresleny tvrdým způsobem. Není to snadné čtení, asi bych tuhle knihu nečetl kdybych už od autora nečetl Cestu muže.
Buď mi ta kniha moc nedala, ale nevím co na té knize může ženy zhnusit.

24.03.2013 4 z 5

Železný Jan Železný Jan Robert Bly

Jsem rád, že jsem tuhle knihu četl. Snad se s přibývajícím věkem k této knize vrátím a pochopím zase o trochu víc než jsem pochopil teď.

22.03.2013 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Skvělé, úžasné! Děsivé a depresivní, ale každou stránkou čtivé.

20.03.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nereálný příběh, naivní hlavní hrdinka s výrazovými prostředky popisující myšlenkové pochody u kterých jsem skřípal zuby. Ach jo...
Jednu hvězdičku si zaslouží autorka za to, že ukázala mnoha lidem, kteří v životě moc nečtou, že i pomocí knihy a čtení příběhu lze prožít zábavné, vzrušující okamžiky, které nám právě kniha poskytne. Kdyby tak každý člověk, pro kterého je Fifty Shades of Grey nejobsáhlejší a nejzábavnější knihou kterou v životě přečetl, sáhl v budoucnu po náročnější nebo vkusnější četbě, mohla by být kultura každého národa o trochu lepší.

20.03.2013 1 z 5

Stín kapradiny Stín kapradiny Josef Čapek

Těžko jsem si mohl oblíbit Václava a Rudolfa, neseděl mi ani jeden. Proto asi to nižší hodnocení.

18.03.2013 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

70 stran, kterými mi proplavete jako nic, velmi brzo je také patrný konec příběhu.
Krysař je děsivá ale zajímavá postava:
„Nebudeš šťasten; ostatně, co je na tom? Štěstí není vrchol.“

12.03.2013 3 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Ponurá anglická blata mě děsila i bez velkého psa. Zábavné čtení.

07.03.2013 5 z 5

Pole orná a válečná Pole orná a válečná Vladislav Vančura

Velká epika pomocí básnických prostředků. Náročná četba.

06.03.2013 3 z 5

S devatenáctkou do Bernu S devatenáctkou do Bernu Lubomír Man

Píle, tvrdý trénink a trochu štěstí aby se člověk dostal na vysněný vrchol. V pubertě jsem tu knihu miloval.

05.03.2013 4 z 5

Na ostřích čepelí Na ostřích čepelí Miroslav Žamboch

Můj oblíbený Koniáš i tentokráte dokáže překonat svou nesmrtelnost. Výborné čtení.

05.03.2013 5 z 5