IvetKl IvetKl komentáře u knih

Ukradený syn Ukradený syn Markéta Šichtařová

Naprosto neuvěřitelný děj. Nechci nic namítat proti hlavní hrdince, nikdo neví, jak by se v takové chvíli zachoval, ale chvílemi jsem se pozastavovala nad jejím chováním. Neuvěřitelně naivní a důvěřivý člověk, který se vrhá střemhlav dopředu, aniž by si předem dobře vše rozmyslel.

01.03.2020 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Za mě velké zklamání. Už v půlce knihy jsem tušila, jak to dopadne.

01.03.2020 2 z 5

Mortina Mortina Barbara Cantini

Překrásné ilustrace, do kterých jsem se zamilovala!

16.02.2021 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Děj byl hrozně zdlouhavý. Stále se nic nedělo. Když přicházelo rozuzlení, byla jsem fakt překvapená, ale spíš nemile. Theo mi byl od začátku nesympatický, už jen tím, že šel studovat psychiatrii, aby si dal dohromady svůj život. Opravdu může nemocný léčit nemocné.

30.01.2021 2 z 5

Démonologové Démonologové Gerald Brittle

Bohužel velké zklamání. Čekala jsem popis skutečných případů, ale jedná se spíše o učebnici s útržky ze skutečných případů. Škoda.

01.12.2020 2 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Kniha mě nijak nenadchla. Film mi přišel mnohem lepší.

27.10.2020 3 z 5

Poslední akt lásky Poslední akt lásky Cathy Rentzenbrink

Brečela jsem! Vlastně i teď brečím při psaní tohoto komentáře. Tak silný příběh. I já mám bratra, byť k němu nemám tak velkou citovou vazbu, a neustále jsem si jeho obraz dosazovala za autorčina bratra.
Díky autorčiným pocitům jsem se dokonale dokázala vcítit do dané situace a pochopit, že opravdu není lehké rozhodnout o smrti blízkého, i když pro něho to jistě bude vysvobození. V závěru to je vlastně vysvobození pro obě dvě strany.
V této souvislosti mě napadl i případ Michaela Schumachera, kde příbuzní ještě nejspíš nevidí, že smrt by byla pro všechny vysvobozením a ne zločinem.

02.10.2020 5 z 5

Lizucha Lizucha Lenka Juráčková

Krásný příběh. Škoda, že Lídy příběh nebyl více rozepsán, zasloužil by si to. Naopak příběh Káti a Evy nebyl nutný.

02.05.2020 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Po prvním díle, které bylo pro mě velké zklamání, jsem i přesto zkusila druhý díl a za mě jednoznačně lepší. Možná tajemna trochu méně, ale děj nebyl tak předvídatelný, naopak jsem hltala to, jak to dopadne.

01.03.2020 4 z 5

Černobylské dívky Černobylské dívky Anne Blankman

Nádherný a silný příběh, při kterém jsem často zadržovala slzy.

04.05.2022 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Bomba to nebyla, ale podle mě se jedná o neotřelý námět.

05.06.2021 4 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

I na mě byla Anna hodně upovídaná.

30.05.2021 3 z 5

Žena v temnotě Žena v temnotě Vanessa Savage

Ze začátku mi připadal děj hrozně vleklý, ale potom se vše začalo rozjíždět. Sarah je pro mě i po přečtení hrozně nesympatická a naivní osoba.

20.04.2021 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Četla jsem už od autora Prvoka a jsem ráda, že jsem přečetla tuto knihu až jako druhou. Mnohem horší jak Prvok, pořád jen samý šuk****, které mi už lezlo na nervy. Nedá se však upřít, že autor píše lehkým slovem, do děje se dostanete hned. Taková oddychovka mezi vážnými knihami.

31.12.2020 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Knihu jsem začala číst na základě doslova mánie tímto autorem. Morbidita se nedá upřít, trochu mně to připomínalo film Sedm. I tak mě kniha dvakrát neoslovila, ale je to i tím, že detektivky moc nemusím.

29.12.2020 3 z 5

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

Mně se kniha líbila více než Zimní lidé. Co mě ale fakt štvalo, byly časté překlepy a dokonce překlep v postavách!

28.10.2020 5 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

(SPOILER) Před poslední kapitolou jsem si říkala: to jako fakt zmizení těch dívek je jen nešťastná náhoda? A poslední kapitola mě uzemnila. Hvězdu ubírám za to, že mně je líto, že nebyl více využit potenciál psychiatrické léčebny.

20.07.2020 4 z 5

Prokletí Schwartzovy vily Prokletí Schwartzovy vily Anna Beatrix Bártová (p)

Naprosto úchvatná kniha, která nezklamala! Navíc o to skvělejší, že jde o českou autorku. Kniha prolíná současnost s historií a tím dodává celé knize šmrnc. Jak napsali předchozí, možná je škoda, že konec je tak rychlý, zasloužil by delší rozpis. Co beru jako mínus, že kniha nevyšla v pevné vazbě, nesnáším měkké vazby, ale to je čistě jen můj problém.
Překvapuje mě však, jak je kniha málo známá, málo propagovaná, zasloužila by více ohlasu.

17.07.2020 5 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Knížka úplně z jiného žánru, na něž jsme zvyklí. Moc se mi líbila, ale konec bych si představovala jiný. Co mě však zaskočilo, že příběh je částečně podle skutečných událostí.

07.06.2020 4 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Mám z toho rozpoluplné pocity. Začátek byl otravný tím, jak Sarah neustále přemítá, jestli to byla Lydie nebo Kirstie. Poté se to začalo pěkně rozjíždět. Konec je pro mě nejednoznačný a vlastně nevím, co si o tom myslet.

20.05.2020 3 z 5