ivetapl ivetapl komentáře u knih

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

Kniha začala tam, kde první skončila. Ze začátku se nic moc nedělo, pak přišla rychlá akce..a zase nic. Což je trosku škoda. Kniha je ale opět hodně čtivá, takže vás to nutí číst dál. Co se stane.
,,Moje družko.
,,Můj druhu.
Konec mě překvapil. Jako, věděla jsem, že se něco stane. Ale tohle mě trosku asi i zaskočilo a nutně musím vědět, co bude dál. Protože..nemůžu říct proč. To si budete muset přečíst.

29.09.2023 3 z 5

Už žádné předstírání Už žádné předstírání Vi Keeland

Tohle autorské duo mám velice ráda a mám doma všechny jejich knihy. Z téhle jsem si ale nesedla na zadek tak, jak jsem očekávala. Je to oddechovka, která neurazí...

Začátek mě dostal. Ten jsem si opravdu užívala. Declena jsem milovala jen co promluvil. Hned od toho, jak se snažil Molly přesvědčit, že je vhodný spolubydlící. ️ Kdo by takového nechtěl?
Co mi vadilo a vadilo by mi to i v reálném životě. Tak je oslovování ,, Bytná".. Hrozné slovo.

Ty ,, hlavní vedlejší" postavy Willa a Julii jsem neměla ráda. Nesedl mi ani jeden... nemastný, neslaný. Nevím, co na nich viděli Declen s Molly ....
Super je, že jsou to ,,obyčejní" lidé. Žádný velcí šéfové a tak. Zase skvělá změna.

Líbilo se mi zaměstnání Molly.

V knize se objevují i závažná témata, jako například deprese a bipolární porucha. Ale kdyby o tom nemluvili, ani si nevšimnete, že by tím Declan měl trpět... ‍️

Kdyby byla kniha tenčí, vůbec by mi to nevadilo. Chvilkami se mi čtení táhlo...
Každopádně bylo hezké vidět, že pokud někoho milujete, jste schopni odsunout své štěstí, cíle... Kvůli tomu druhému. ️

17.08.2022 3 z 5

Madly Madly Ava Reed (p)

June má od narození vadu, kterou před světem skrývá. Její rodiče ji to také úplně neulehčovali. Mason má také své démonly - například jeho otec...

No. V knize mi chyběl nějaký wow efekt, stejně jako nějaký zvrat.
June mě štvala, jak se k Masonovi chovala. On se poté choval jako idiot. Ale asi se mu nedivím. Na jeho místě bych June fakt poslala k čertu a kašlala bych na ni. ‍️ Chápu, že se sebou měla problém. Ale Mason si to nezasloužil....
June Masona tedy pořád odmítala, pak se choval jako debil. Pak najednou scéna s otcem a bum, June opět odmítne Maosna, ten se opije, June si něco uvědomí a najednou už nemá se sebou problém se mu ukázat taková, jaká doopravdy je a hurá #happyend!

Asi jsem se do June nedokázala úplně vcítit nebo nevím. Strašně mě štvala svým chováním. Podle mě ty drahoty v jejich věku dělala úplně zbytečně. June i Mason mi občas připadali jako puberťáci, jak se chovali.

Takže bohužel, za mě je Madly zklamání.... Ale playlist je skvělý.

25.04.2022 3 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Říkejme si co chceme, ale Vánoci jsou tu už zachvilku. ️
A k Vánocům patří vánoční knihy.
Přiznám se, že jsem až do letošního roku nepřečetla žádnou vánoční. Až první Vánoční lásky od Vi Keeland a Penelope Ward. A ty vám doporučuji!

A teď k této knize.
Námět na knihu mi přijde naprosto úžasný! Okamžitě bych do vánočního tábora chtěla jet.

Hyley byla... Štvala mě tím, jak se k táboru stavila. Mít to rychle za sebou a hurá domů a zpět k práci! Závislá na mobilu a PC - kvůli práci...Neuměla si už užít vánoce... Mrzelo mě, jak to všechno chtěla mít z krku... A ovšem, jak se dalo čekat, zamiluje se... ️
No a Jeff, syn Bena - majitele táboru, bude doufat, že Hyley vánočního ducha opět najde. V knize je jejich jiskření krásně vidět. Je tu opět přeslazený konec, ale to podle mě k těmto knihám patří. Líbí se mi tradice, které se v knize objevují. V takovém místě by si Vánoce užil snad každý z nás.

Knihu bych si užila opět více, kdyby byla v ICH formě. Ale užila jsem si ji i tak dost. ️ Kniha nemá vyloženě epilog, ale takový bonusový příběh - Vánoce ve vánočním táboře. A to by tam za mě ani být nemuselo... Zbytečně prodloužená kniha.
Ovšem co je podle mě úžasné, tak že kniha obsahuje recepty z vánočního tábora i ,,návod" na hry.

Takže na nasání vánoční atmosféry knihu určitě doporučuji, ale berte to spíš jako odpočinkové čtení.

Na viděnou příští léto Na viděnou příští léto Elin Hilderbrand

Tato kniha je inspirována filmem Příští rok ve stejnou dobu. (Film si poušti Mallory s Jakem každé léto ️) Zatím jsem ho neviděla, ale určitě to musím napravit.

Co mi na čtení vadilo je to, že kniha je psána ve třetí osobě a má malinká písmenka. Ale to je spíš můj problém.

V této knize najdete krásný romantický, smutný, šťastný, usměvavý, uslzený příběh.
U každé kapitoly najdete seznam událostí, které se staly roku, kdy je kapitola vyprávěná, což se mi moc líbí.
Příběh je na krásném ostrově Nantucket, kde Mallory získala chatu po své tetě.
Čtení mi celkem utíkalo a opět se budu opakovat, když řeknu, že bych si knihu užila více v ICH formě.
Každopádně to byla má první kniha od autorky a doufám, že ne poslední.

Věříte na pravou lásku? Na spřízněnou duši? Že něco může trvat věčně i když jen jednou za čas?

Ve skrytu stínů Ve skrytu stínů Bianca Iosivoni

Má první fantasy kniha. A musím říct, že se mi líbila! Ovšem nejsem náročný čtenář, co se tohoto žánru týče. Psala jsem si s pár holkama a měli trošku problém s cca 100 stránkami, některé i dál.
Ale za mě, jakožto tímto žánrem poprvé políbená jsem spokojená a zvědavá na další díly!

V knize je boží playlist! Hned na začátku. Co se mi líbilo, tak na konci knihy je Glosář a popis osob. To je fakt skvělé, ale hodilo by se to na začátek knihy.

Co se týče děje a tohoto ,,světa". Moc se mi to líbilo. Měla jsem v jednu chvíli stažené půlky. V tu chvilku se vzbudil Daneček a já tam pro něj vůbec nechtěla jít, protože jsem se bála, aby na mě nevyskočil Pontianak. Ale můžu říct, že jsem žrala každou stránku. Možná mě trošku mrzí, že tam nebylo více romantických chvil. Ale i to oťukávání Roxy a Shawa bylo krásné.
Všechny postavy, samozřejmě ty co jsou na straně dobra jsem si oblíbila. Strašidla a duchy úplně nemusím, protože jsem prostě posera už odmalička.
Ale jak jsem psala výše. Já za sebe knihu doporučuji i pro někoho, kdo chce s fantasy začít, třeba tak jako já.

21.12.2021 4 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

No.. uf...
Tenhle díl byl za mě nejslabší z této prvotní triologie - o Reedovi a Elly. Další dva díly jsou o Gideonovi a Eastonovi. A ty si musím proložit alespoň jednou knihou, než se k této sérii vrátím....

Strašně mi vadila jistá osoba, která se objevila na konci druhého dílu. Vadila mi víc než věc, která se tam řešila ohledně Brook. Hrozně mě štve, že tu ty věci nemůžu zmínit, protože by to byl spoiler pro ty, kteří ještě třeba nečetli druhý díl. Ale myslím, že spousta lidí to vnímala stejně.
Konec byl alespoň zajímavý. A... Nečekala jsem to. Mela jsem jistě podezření, ale z jiného důvodu, než se to stalo. (Kdo četl, mylsim že ví, co myslím.)
Reeda miluju od prvního dílu. Je to prostě rebel, ale boží. Jsem ráda, že se s Elle nedají! ️

Podtrženo, sečteno: za mě zatím nejslabší díl. Ale určitě se těším na zbylé dva.

Zatracený Zatracený Rachel Van Dyken

Úplně nevím, co si o tomto příběhu myslet.
Na jednu stranu jsem strašně chtěla vědět, co se stalo, stane, co bude. Na druhou jsem při čtení necítila žádné emoce, přesto, že by jich zrovna tahle kniha měla být plná.

První díl Zničená byl úžasný a nastavil laťku vysoko. Měla jsem tedy velké očekávání... Což jsem asi neměla mít no.

Saylor a Gabe... Měli zvláštní vztah. Saylor musela být sakra silná, že tohle zvládla. Kdo by se chtěl dělit? A zvláště při takové situaci. Já vím, že tohle bych nezvládla....
Nápad příběhu byl skvělý, ovšem ty emoce té knize chybí. Je čtivá, to rozhodně. Ale něco....tam prostě není...

Novela NEPORAZITELNÝ:
Krátké pokračování příběhu, z kterého jsem já osobně byla opravdu zničená, ale v dobrém. ️ Tenhle kousek zachránil, doslova, knihu zatracený.
Wes a Kiersten vám přirostou k srdci. V té knize je tolik bolesti... lásky... Fakt vás zničí. Wes je vážně zlatíčko, který to neměl lehké a Kiersten dívka, která by pro něj zemřela, tak jako in pro ni. ️️
Tenhle kousek mě moc dojal (Krom jisté části, která se týká Lis Ta mě dost znepokojila a jsem zvědavá, s čím se setkáme ve třetím dílu Zlomená)

Takže verdikt je takový, že díky téhle Novele doporučuji přečíst knihu Zatracený.

29.07.2021 3 z 5

Koruna nenávisti Koruna nenávisti Amo Jones

Jakože....sakra cože?! Ten konec...?! Proč!!!
Měla jsem poslechnout radu Amo u poslední kapitoly a přestat číst, protože jsem s koncem byla spokojená. Ale to bych nebyla já, abych si ten epilog nepřečetla, žejo... Takže večer jdu hned na druhý díl!!

Musím říct, že obálka je jako vždy dokonalá

Isa i Bryant mě bavili hned od začátku. Od první setkání po pár letech... Úplně se tu rozepisovat dnes nebudu, protože nemám slov, Ano mi je vzala. Ona je prostě skvělá, zvráceně skvělá! Tenhle příběh... Když jsem četla poslední kapitolu, říkala jsem si, že se krotila, že to bylo slabé maso proti Elitnímu klubu králů...a pak byl epilog a já jakože cože?! Mazec. Opět. Jestli se vám líbil EKK, tak tohle také doporučuji! ( I pokud jste EKK ještě nečetli )

16.06.2021 5 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Takže...️
Upřímně... Cca první třetina mě ,,nebavila". Nějak mě to nechytlo asi. Nemohla jsem se prostě začíst. Bohužel, ale je možné, že jsem byla zrovna v nějakém špatném rozpoložení.
Ovšem pak byl nějaký zlom a SUPER!

Jamese... Asi můžu rovnou říct, že je mi ho líto ohledně jeho rodičů - rodiče si nevybereme. Ovšem občas mě dost štval chováním k Ruby, protože si to opravdu nezaloužila.
Ruby mě ze začátku doháněla k šílenství svou posedlostí organizováním věcí (ať už seřazené věci na stole nebo různé barvy k různým věcem ). Jinak je Ruby fajn už od začátku.

Když pominu tu cca první třetinu, tak se mi kniha opravdu moc líbila! Skvělé prostředí, příjemné vedlejší postavy. (jsem zvědavá, co bude s Jamesovou sestrou Lýdií ️)
Nečekejte sérii Znovu. Mona tu změnila styl psaní. Ovšem píše pořád skvěle. Je to slowburn, tak to berte v potaz.
Doufám, že další díl vyjde brzy, protože se jinak asi zblázním.
Takže nakonec vám knihu s čistým svědomím doporučuji!!!

11.06.2021 5 z 5

Boss Boss Alexander Stainforth (p)

Hrozny. Hrozny . Hrozny....styl psaní mě fakt nebavil. Ukňouraný Teo? Díky, už nikdy...

20.01.2021 odpad!

Americký princ Americký princ Sierra Simone

Úplně nevím, co napsat. Jsem z dění hotová a šíleně zvědavá, jak to dopadne..

24.11.2020 4 z 5

30 dní touhy 30 dní touhy Christine D’Abo

Krásná obálka. Kniha mě úplně nebavila, ale ani jsme se úplně nenudila. Ideální čtení na období podzim /zima

22.11.2020 3 z 5

PS: Je to výzva PS: Je to výzva Winter Renshaw

Tento díl mě začal bavit až po několika kapitolách. Předchozí jsou ovšem skvělé.

16.10.2020 3 z 5

Skin Skin B.B. Easton

Je to něco jiného, než na co jsem zvyklá. Ale určitě super! Čtivé, super napsané.

29.09.2020 4 z 5