Iva095 Online Iva095 komentáře u knih

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Knihu jsem poslouchala v audioverzi a vůbec nebyla špatná. Ze začátku jsem se moc nedokázala soustředit, ale po čase si mě příběh získal.
Vraha jsem odhalila přibližně v půlce možna trošku dříve.
Sám o sobě byl příběh fajn, ale Laura ani Adam mi zatím nejsou moc sympatičtí.
Jsem zvědavá na druhý díl.

02.05.2024 4 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Jediný s kým jsem měla problém byl Travis, ten mi ale vůbec nesednul. Ale jinak zase skvělý, čtivý a napínavý příběh. Naprostá spokojenost.

04.09.2023 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Třetí případ Kim a jejího týmu, tentokrát vyšetřují únos malých holčiček. První dva díly byli skvělý, ale tento byl ještě lepší.

26.08.2023 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Tuto knihu jsem doma válela několik měsíců úplně nedotčenou. Vůbec se mi do ní nechtělo, měla jsem z ní obrovský respekt. A teď po přečtení mohu s jistotou říct, že to byl jeden z nejlepších thrillerů co jsem kdy četla. Dělo se toho tam strašně moc a přesto to na konci všechno zapadlo do sebe. Musím ocetit to minimální množství postav a to jak se kniha krásně četla. Doufám, že autor u nás brzo vydá ješně něco dalšího. Rozhodně doporučuji.

10.08.2023 5 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Andrew Mayne to prostě umí. Do knihy jsem se za četla hned. Čtivý, zajímaví příběh. Originální hlavní hrdinka, skvělá zapletka. Nemám co vytknout. Jsem zvědavá na druhý díl.

26.05.2023 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Tato série mě baví, ale pořád nejsem moc schopná jí hodnotit jako detektivku.
I v tomto díle strašně dlouho trvalo než se Josef Bergman objevil na scéně a začalo alespoň nějaké vyšetřovaní.
I tento díl byl spíš drama různých rodin se špetkou vyšetřování a hodnotím ho jako jeden s těch slabších dílů.

13.04.2024 3 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

V malém městečku kde se všichni znají a místní policie řeší jen drobné přestupky se stane vražda. Všichni jsou podezřelí, každý má motiv. Kdo Jessie Andersonovou nesnášel na tolik, že jí zabil? Na tuto otázku se snaží přijít stockholmský inspektor Peter Vinston s místní policistkou Tove Espingovou. Krásný, čtiví příběh. Při čtení nebyla šance se nudit pořád se tam něco děla. Objevovala se jedna teorie za druhou kdo je vrah, samozřejmě i já jsem si dělala svoje závěry, které byli naprosto špatné. Tím, že jsem až do poslední kapitoly nevěděla kdo je vrah tak jsem si příběh moc užívala. Moc se těším na další díly. Moc povedená knížka. Doporučuji.

20.12.2022 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Fantasy knížka od české autorky. Nějak jsem nevěřila tomu, že by se mi mohla líbit. Řekla jsem si, že když má takové vysoké hodnocení, že jí zkusím přečíst. Trvalo mi několik stránek než jsem se začetla, ale pak jsem už hltala kapitolu po kapitole a stránku po stránce. Tato knížka je absolutní dokonalost. Čtivá, originální a k tomu ještě od české autorky. Lituji, že jsem si ještě nesehnala pokračování. Doporučuji.

20.11.2022 5 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

Kniha se četla skvěle. Příběh odsýpal. Hlavní hrdina je velký sympaťák.
Celá kniha je zaměřená pouze a jenom na vyšetřování. Není tam hromada zbytečných postav.
Za mě super.
Druhý díl už mám připravený

11.04.2024 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Tento díl mě bavil zatím nejvíc.

24.03.2024 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

První část byla hodně slabá a já měla chuť knihu odložit.
Druhá a třetí část už byla trošku lepší. Nakonec jsem knihu dočetla, protože mě zajímalo jako to dopadne a to bylo jediné co mě na této knize zajímalo.
Četlo se to dobře, ale bylo to zbytečně dlouhé.
Možná zkusím tu filmovou adaptaci třeba bude lepší.

"Lidé chtějí věřit, že znají ostatní lidi. Rodiče chtějí věřit, že znají své děti. Manželky chtějí věřit, že znají své manžele."

25.02.2024 2 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

O proti Krokům vraha byl tento díl o dost lepší, protože tato kniha už se dá nazvat detektivkou. V příběhu bylo o dost víc vyšetřování což se mi líbilo.
Jediné s čím jsem měla problém byla arogance a nesympatičnost většiny postav.

17.01.2024 4 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

"Kde je vůle, tam je cesta."

Desátý díl romantických útěků nás zavede na francouzskou vinici, kde se hlavní hrdinka Hattie, která je svatební koordinátrka chystá připravit svatbu pro svojí sestřenici.

Mám přečtená všechny díly této sériie a některé mě bavili více a některé zase méně. Bohužel tento díl patří do té druhé kategorie a to jen z jediného důvodu a to je romantická linka mezi Hattie a Lucem, která mi prostě nesedla. U knihy kde je romantika jednou z hlavních součástí příběhu je pro mě důležité aby se mi právě romantická linka líbila což tady úplně nevyšlo.

Odpočinková jednohubka s jasným koncem, ale za mě průměrný díl.

Zatím mě nejvíce bavila Čajovna v Tokiu a Chata ve Švýcarsku.

15.10.2023 3 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Moc nevím co k tomu říct. Asi jen další skvělí díl.

28.08.2023 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Trošku mě zaráží to nízké hodnocení. Nejsem si jistá jestli bych o této knize měla říkat že byla pěkná, protože to rozhodně nebyla, některé části byli hodně odporné a nechutné. Ale sám o sobě příběh byl fajn. Oceňuji množství postav, kterých tam bylo tak akorád a krátké kapitoly. Kdo je vrah jsem začala tušit tak přibližně v půlce a na konci jsem si to akorád potvrdila. Jediné v co doufám, že kniha bude mít pokračování, protože konec nebyl ani náhodu zakončený. S čím nesouhlasím je že je to nejděsivější kniha roku. Jako odporná místy byla to jo, ale rozhodně ne nejděsivější.

28.05.2023 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Šestý díl Romantických útěku nás zavede to Tokia. Už je to šestá knížka této série co jsem četla a konečně jsem se dočkala, konečně můžu říct, že jsem si celý příběh moc užila. Hlavní hrdinka byla milá, hodná, sympatická prostě skvělá a její japonská hostitelka Haruka byla úžasná. Popis Tokia byl neuvěřitelný hodně podrobný. Jak autorka vystihla Japonskou kulturu a všechna ta zajímavá místa to se mi moc líbilo. Klasický román s krásným popisem Japonska a Japonské kultury.

11.12.2022 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Na tuto knihu jsem slyšela strašně moc chvály, tak jsem si jí nakonec pořídila. Pak se mi celkem dlouhou dobu válela v knihovně a když jsem jí konečně začala číst tak jsem se od ní nemohla odtrhnout. Od samého začátku až do úplného konce byla naprosto dokonalá .Příběh byl hodně čtivý a celkem rychle plynul. Hlavní hrdinku jsem si oblíbila hned od první kapitoly, líbilo se mi jak si stála za svým, když si něco umanula tak toho taky dosáhla a jen tak jí něco neodradilo nebo někdo neodradil. Přečteno během dvou dnů což se mi už dlouho nestalo u tak v celku velké knihy. Moc doporučuji.

30.10.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Od této knihy jsem neočekávala nic extra a přesně tak to bylo. Romantický příběh ve kterém se toho moc nedělo. Kniha nepotěšila, ale ani nezklamala, takové průměrné čtení.

06.10.2022 3 z 5

Číslo 20 Číslo 20 Sam Holland

Strašně ráda bych knihu vychválila ale, bohužel to nejde.
Připadala jsem si jako bych četla trošku upravenou verzi knihy Za zamčenými dveřmi bylo to hodně podobné.
Kniha se četla dobře, ale chyběla mi tam nějaká originalita, nějaký moment překvapení něco co není v každém druhém thrilleru.
Vzhledově je kniha moc povedená, ale ten obsah už není nic moc.

19.03.2024 2 z 5

Pán hory Pán hory Anders de la Motte

Kniha byla fajn, ale strašně dlouho mi trvalo než jsem se začetla, takže nakonec dávám 4*.

04.03.2024 4 z 5