Iva-JU-KA Iva-JU-KA komentáře u knih

Moudrost starých psů Moudrost starých psů Elli H. Radinger

Kniha mi byla velmi blízká.
Dochovala jsem fenku pudlíka do 19 let. Čím jsme byly starší, tím jsme si víc rozuměly.

07.01.2019 5 z 5

Tvrdohlavá Marie Tvrdohlavá Marie Antonín Zhoř

Píle, vytrvalost, houževnatost a skromnost napsaná krásnou češtinou - vydání 1962.

16.05.2019 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

O to víc kniha zaujme svým obsahem, že je psána dle skutečných událostí. Pěkný, i když smutný příběh.
Jsou knihy, které člověk přečte a za rok už neví o čem byly. Jsou knihy, které si obsahem pamatujete stále a tato patří k nim. Doporučuji se ponořit do doby, která nás osloví i dnes.

10.06.2014 5 z 5

Za mne dávám knize palec dolů. Knihu jsem dočetla kupodivu až do konce, ale větší bláznovinu jsem ještě nikdy nečetla. Příběh staříka, jeho život plný náhod na nejvyšších státních úrovních, bomby, Stalin, Čína, Bali, Amerika, mrtvoly, peníze, hodně peněz ....... vše co vás jen napadne. Snad možná proto, aby si čtenář mohl vybrat alespoň kousek z knihy, který by ho zaujal

10.06.2014 2 z 5

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

Kniha je čtivě zpracovaná, vycestovat do míst, které autorka popisuje, vás začne lákat. Pro někoho bohužel zůstává jen ten sen u knihy. Začít život po padesátce tímto způsobem, s takovým partnerem, v úplně odlišném prostředí, mít k tomu dostatek financí a být k tomu šťastná - to se podaří málokomu. Kdybych byla závistivá (a to naštěstí nejsem), záviděla bych :-)

10.06.2014 4 z 5

Z deníku ajťáka Z deníku ajťáka Lukáš Pavlásek

Jednohubka na večer, u které jsem se velmi pobavila :-)))). Možná i proto, že jednoho ajťáka mám doma. Na začátku jsme upozorněni, že se jedná o fikci a podobu čistě náhodnou, ale myslím, že jednotlivě popisované dny jsou obrazem mnohých z dnešní mladé generace.
Doporučuji ...

25.11.2015 5 z 5

Největší z Pierotů Největší z Pierotů František Kožík

Moc pěkné ... skutečně stojí za přečtení, doporučuji.
Autor perfektně "vykreslil" hlavní postavu, jeho prožitky, pocity, dobu, ve které se děj odehrává.

15.04.2015 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Velice poutavý příběh ze současnosti, krásně napsaný. K zamyšlení.. Doporučuji.

10.06.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Každý zdravý človek by si měl knihu přečít, aby si svého zdraví vážil. Příběh je čtivý, hodně emočně laděný, bohužel plný smrti, úvahách o ní, bolesti. Z druhého pohledu je plný citu, pochopení, lásky. Nemocný člověk by knihu mohl hodnotit s určitou nadsázkou hlavně ve chvílích bolesti a umírání, málo spojenou s realitou.

10.06.2014 4 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Souhlasím s tím, že je příběh velmi poutavý, citově laděný, historicky doložitelný ... Styl psaní je pro mě však jak ve škole při slohovém cvičení.

11.02.2022 3 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Hvězdičky dávám také za překlad, moc pěkné metafory.

24.09.2020 5 z 5

Pod australským sluncem Pod australským sluncem Candice Proctor

... a pohádky je konec ...
Nejsem příznivcem červené knihovny, ale četlo se to pěkně. Příjemně sexuálně přitažlivé ... :-)

12.07.2018 4 z 5

Století moudrosti Století moudrosti Caroline Stoessinger

Z knihy na mne dýchá ohromná pokora k životu, veliká láska k hudbě. I přes velmi těžký život je paní Sommerová plná optimismu. Alespoň tak je kniha napsaná ... Dlouhý a bohatý život poskytuje téma na obsáhlejší knihu, škoda, že nebyla víc rozpracovaná. Ale i tak ... zajímavá biografie, která stojí za přečtení.

23.09.2016 5 z 5

Nejlepším se neodpouští Nejlepším se neodpouští Pavel Jansa

Podivuji se, že tady není žádný komentář ke knize.
Já jsem jí byla totiž nadšená. V příběhu jsem nalezla lásku, závist, poučení, napětí, morálku, ... Příběh nejen z doby normalizace nevšedně podaný ... Zdá se, že čtenář už zná všechny postavy ... svým vyprávěním si MUDr. Zeman zavzpomíná a rozvíjí tak další etapu jeho života.
Pěkný příběh, pěkně napsaný, v mnohém k zamyšlení i v dnešní době.

11.02.2015 5 z 5

Doktore, ne tak zhurta! Doktore, ne tak zhurta! Patrick Taylor

Kniha se mi četla s lehkostí, děj měl spád, z lékařského hlediska poučné.

21.05.2014 5 z 5

Přežil jsem to Přežil jsem to Hanuš Bader

Doporučuji, skutečně stojí za přečtení.
Je s obdivem, co vše si lidé v koncentračních táborech museli prožít a co tenkrát lidský život vydržel ... k neuvěření.
Kniha je velmi pěkně čtenářsky zpracovaná.

08.10.2018 5 z 5

Svobodná, i když za mřížemi Svobodná, i když za mřížemi Kamila Velikovská

Ke knize doporučuji shlédnout 13. komnatu ČT z roku 2012. Odborníci zde popisují život s tyranem - ovladačem, čeho je schopen a jak toho dosahuje.

07.03.2017 3 z 5

Svět bílého boha Svět bílého boha Tomáš Ryška

Kniha s podtitulem "příběh moci bezmocných" přesně vystihuje děj. Pro čtenáře fakta zpracována v beletrii. Odkrývá nám zákulisí moci, velké moci mezinárodní, malých i hodně velkých peněz, chudoby, hladu, nelidskosti, zneužívání víry nejen v Boha, ale i víry v pomoci druhým.
Tato kniha patří k těm, na které se nezapomíná.
Doporučuji.

26.03.2015 5 z 5

Velká kniha etikety Velká kniha etikety Ladislav Špaček

Knihu mám s věnováním autora :-)
Etiketa některým lidem vůbec nic neříká ... bohužel :-(
Doporučuji jako povinnou četbu!

17.12.2014 5 z 5

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Kniha mne až tak nenadchla. Spousty a spousty jmen, rodinných vztahů, společenských vztahů ... těžká orientace. Vraždy jak na "běžícím pásu" ... Očekávala jsem víc ...

17.06.2014 3 z 5