inom inom komentáře u knih

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Po všech těch knihách konečně přišla vítaná změna, kde se role hlavních postav vyměnili. I když jsem si podle anotace děj představovala trochu jinak vůbec mě to nezklamalo. Kniha byla výborná a mám chuť začít číst od ZNOVU. Mona jednoduše ví jak na mě.

13.03.2020 5 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

To že Sebastianovy knihy zbožňuji, není žádná novinka. Vždy když beru do rukou jeho knihu, tak ji jdu číst s přesvědčením, že bude skvělá. Němu se stejně podaří mou jistotu výborné knihy posunout ještě na vyšší úroveň. Příběh Sběratele očí byl skvělý - možná i jedna z jeho nejlepších knih. Přiznávám, že někdy jsou jeho příběhy možná poněkud překombinované. Ale není to logika, co hledám v dobré knize. Mně jde o šok, ze kterého se nemohu vzpamatovat, o tu husí kůži, která mi pokryje celé tělo, když dočtu knihu, o ty myšlenky, které mi létají všemi směry a nechápou co se to proboha stalo - a toto se Sebastianovi vždy povede.

29.05.2023 5 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

Ohodnotit tuto knihu mi dalo docela zabrat. Byly tam části, které mě neskutečně bavili a pretáčala jsem stránku za stránkou, ale bylo tam i mnoho takových, které mě skoro až nudili. Nakonec hodnotím 3 hvězdičkami. Na můj vkus bylo v knize strašně málo přímé řeči a velmi mnoho popisu. Riley dokázala popsat asi všechno. Také mě neskutečně vytáčelo jak si Riley s Kaiem dokázali doslova až číst myšlenky. Setkali se jen pár krát, ale vždy dokázali říct na hlas to, na co ten druhý myslel. Další mínus bylo také málo akce. Na to, že mělo jít o knihu o mafiánech se tam v podstatě nic nedělo - což je velká škoda (možná by to chtělo i kapitoly z pohledu Kaia). Přesto kniha jako celek nebyla špatná a v budoucnu bych si určitě přečetla další autorčiny knihy.

13.07.2020 3 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Konečně !!! .... Po velmi dlouhé době konečně kniha od níž jsem se nemohla odtrhnout. Jsem nadšená. Ano, v podstatě jde o klišé a ano, příběh o chudé šprtce a bohatém bad boyi jsme četli v bezpočtu knih, ale to nemění nic na tem, že jsem se od této knihy nemohla odtrhnout. Když někdo umí napsat příběh stejně čtivě jak to ví Mona, tak tohle klišé budu moc ráda číst ještě 1000 krát. Velmi milým překvapením bylo i to, že kniha nespočívala z milionu erotických scén. To u mě jen zvýšilo napětí a způsobilo motýlky v bříšku, když už k takové scéně došlo. Nemohu se dočkat druhého dílu a doufám, že bude stejně hodný 5 hvězd jako první.

07.10.2021 5 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Tuto knihu jsem poprvé četla před dvěma lety. No nepamatuji si, že bych si ji takhle užila. Upřímně, ani jsem si nepamatovala o čem byl její děj. Nevím, jestli to bylo proto, že jsem knihu tehdy četla slovensky nebo jsem jen na ni nebyla připravena, ale rozhodla jsem se jí dát druhou šanci. A tuto šanci nelituji, protože kniha byla úplně boží. Musím se přiznat, že u mě je Hrdina nejlepší autorčina kniha a asi mi nezbývá nic jiného jen dát 5 hvězdiček a doporučovat knihu ostatním. :)

31.12.2018 5 z 5

Mě nedostaneš Mě nedostaneš Julie James

Myslela jsem, že Cameron a Jackovi se nikdo nevyrovná, ale Sidney a Vaughnovi se to podařilo. Sexy, čtivé, vtipné a ještě jednou vtipné. Vážně jsem se při této knize velmi zabavila. Nevím jak to Julie dělá, ale ty dialogy jsou bezva. Dokáže je udělat tak jiskřivé a přirozené, že jsem někdy měla pocit, že stojím vedle Vaughna a poslouchám jak si z něj Sidney utahuje. Při třetím a čtvrtém díle série jsem cítila menší zklamání, ale tento díl to znovu vytáhl na 5 hvězdiček.

16.12.2018 5 z 5

Štěstí na přání Štěstí na přání Angela Marsons

Mně se to osobně líbilo. Nebylo to něco, co bych šla číst znovu, ale nebylo to špatné. Nejvíce se mi líbil příběh Cher a jsem ráda, že právě ní bylo věnováno nejvíc kapitol. Asi by mi ani nevadilo, kdyby celá kniha byla jen o ní. Občas mi trochu vadilo jak naivní je, ale řekněme si pravdu, většina hlavních ženských knižních postav je zčásti naivní. Knize dávám průměrné hodnocení - nenadchne ani neurazí. No a šup zpátky ke Kim, protože tam autorka opravdu vyniká.

03.04.2023 3 z 5

Pokud se ještě setkáme Pokud se ještě setkáme L. J. Shen

Já nevěřím, že toto napsala LJ. Shen, prostě nevěřím. Od LJ jsem přečetla asi každou její knihu, dokonce i ty, které u nás ještě nevyšly, ale ještě se mi nestalo, že by se mi její kniha nelíbila. Ale tato nejen že se mi nelíbila, já jsem měla problém ji dočíst jak byla špatná. Humor špatný, postavy špatné a ten děj ani nemluvím. Já vůbec nevím, co se tím snažila říct. Hrozně chaoticky napsané, názory se tam měnily ze vteřiny na vteřinu, úplně to postrádalo nějakou emoci. Ach jsem z toho vážně smutná, proto musím dát alespoň nějakou pozitivní věc nakonec. Má opravdu krásnou obálku – fakt krásná a originální, už jsem trochu unavená z toho jak na každé druhé knize je na obálce sexy chlap a proto mě moc potěšilo, že tady tomu tak nebylo.

13.01.2023 1 z 5

Pro sebe jako stvořeni Pro sebe jako stvořeni Sarah Hogle

Tak dobrá myšlenka a tak špatné provedení. Když jsem četla anotaci, tak jsem si řekla, konečně zase něco jiného a aj přes ne moc dobré recenze jsem se na knihu těšila. Dostavilo se však zklamání. Absolutně mi nesedl autorčin styl psaní, neztotožnila jsem se s jejím humorem a postavy také nebyly podle mého gusta. Některé scény mi došly až jemně trapné a chování Naomi mi připomínalo 12 letou dívku a ne dospělou ženu. Jediné stránky, které jsem si užila byly ty, kde Naomi s Nicholasem spolu sdílely intimní chvíle, ale těch tam bohužel nebylo mnoho. Rozhodovala jsem se mezi 2 a 3 hvězdami. Mrzí mě to, ale musela jsem dát nakonec 2.

21.11.2021 2 z 5

PS: Je to výzva PS: Je to výzva Winter Renshaw

Tak tohle se nepovedlo. Mám pocit, že to Winter ani nenapsala a muselo dojít k nějaké chybě. Předešlým dvěma knihám série jsem dala 5 hvězdiček a čtení si neskutečně užila, ale při tomhle dílu nemohu dát vyšší než 2. Já nevím, celé to na mě působilo strašně chaotické. Jednoduše vývoj jejich vztahu neměl hlavu ani patu. Ani jsem nepostřehla a Calder už byl do Aerin zamilovaný. Dokonce ani ty dialogy mezi nimi neměli hlavu a patu. Asi se ani nebudu rozepisovat o všech chybách, které tento díl podle mě měl, protože by mé hodnocení bylo na celou stranu. Mělo to potenciál a dokonce začátek byl velmi nadějný. Ale to jak se to vyvinulo - pro mě jednoznačně zklamání.

26.08.2020 2 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Četla jsem mnoho zahraničních recenzí, v nichž čtenáři píší, že je tato kniha nejlepší se série. Proto jsem se na ni neskutečně těšila. Říkala jsem si, že pokud má být ještě lepší než první díl tak to bude muset být hotová pecka. Já ale po přečtení zůstávám věrná Kadenovi a Allie. Chyběla mi tu ta jiskra, kterou s sebou přinesl první díl. Možná bych přidala více scén Spencera a Dawn. Na to, že jde o 460 stranovou knihu došlo mi je tam strašně málo. Kniha se nedostala mezi mou topku, ale 5 hvězdiček si rozhodně zaslouží. Šlo opravdu o krásný příběh.

06.09.2019 5 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Cítím menší zklamání. Když jsem dočetla Ví o tobě, tak jsem byla v extázi. Proto jsem něco podobného čekala i od knihy Tiché lži. Ten WTF efekt se však nedostavil. Měla jsem jednu teorii už v první polovině knihy a ta byla bohužel pravdivá. Celou dobu jsem doufala, že se mýlím, a že se Sarah znovu podaří mě úplně odrovnat. Nestalo se :( Přesto dávám knize 4 hvězdičky. Děj byl zajímavý, bylo tam mnoho jiných momentů, které mě překvapily a kniha se četla popravdě sama. Pro mě patří tento psycho thriller k těm lepším a doufám, že nám v blízké budoucnosti od ní vydají další knihy.

07.01.2019 4 z 5

53 dopisů pro mou lásku 53 dopisů pro mou lásku Leylah Attar

Pozor může obsahovat spoiler
Tak tohle bylo obrovské zklamání. A hlavně obrovská škoda. To mělo takový potenciál - líbila se mi celá ta myšlenka toho příběhu - bohužel za mě zůstal nevyužitý. Hlavní postavy mi byly nesympatické - hlavně Shayda, která mi tedy absolutně nesedla. No co mě nejvíc zklamalo bylo, že se autorka soustředila více na sexuální scény jako na vážnější témata, která se v příběhu rýsovaly. Přesně jako psal někdo v předešlých komentářích, chtěla jsem se dozvědět něco více o Hafezovej minulosti, o Shaydinej minulosti, o jejím bratrovi, rodině a ne jen číst o tom jak si to Troy se Shaydou rozdávají. Scény, ve kterých se řešila Shaydina rakovina nebo Hafezova nehoda byly napsány na tři strany. Dokonce i celá nevěra, která byla pointou celé knihy se vyřešila během dvou vět. Autorka plavala jen po povrchu, čímž ztratil příběh na významu. Papírová labuť byla úžasná. Možná proto je u mě to zklamání o to větší. Jednoduše nemohu uvěřit, že tyto dvě knihy napsala tatáž autorka.

12.01.2021 2 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Nejsem velkým fanouškem fantasy knih. Potřebovala jsem však pauzu od mého zažitého žánru a tak mi kamarádka doporučila tuto knihu. No a musím se přiznat, že jsem zůstala bez slov. Kniha byla fantastická. Měla všechno co od dobrého čtení očekávám - napětí, dobrodružství, romantiku a zajímavé postavy. Bavila jsem se od začátku až po konec a knihu spolkla za dva dny. Příběh se mi dostal na tolik pod kůži, že jdu shánět další fantasy v podobném stylu.

20.07.2019 5 z 5

Žena v temnotě Žena v temnotě Vanessa Savage

Příjemné překvapení. Když jsem začala číst tuto knihu, tak jsem od ní mnoho nečekala. Kniha mě však dostala a já jsem si ji užila od začátku až po konec. Autorka mě udržela v napětí při každé stránce a zase jsem šla spát o 4 ráno :). Jednu hvězdičku ale musím strhnout, neboť stále jsem ještě čekala nějaké wau na konci, které se nedostavilo. Bylo to přesně tak jak jsem očekávala. Také mě neskutečně vytáčela Sarah, která mi chvílemi přišla totálně na hlavu.

28.06.2019 4 z 5

Pravidla touhy Pravidla touhy Rachel Van Dyken

Já nevím, přišlo mi to celé jaksi o ničem. Celou knihu se tam skoro nic nedělo. Vůbec se mi nezdálo, že by se vztah Gabi a Lexe nějak vyvíjel. Jednoduše si Lex zničehonic uvědomil, že Gabi za to stojí a hotovo. Stále to bylo jen o tom jejich hašteření. Uznávám, že jsem se pobavila, jen pak už mi to přišlo jako by se to celé jen opakovalo dokola. Chyběla mi tam i interakce jiných postav. To Gabi neměla nějakou kamarádku?
Ten konec už byl lepší ale celkový pocit z knihy mi nezlepšil. Za mě 3 hvězdičky.

26.06.2019 2 z 5

Unesená dědička Unesená dědička Sophie Lark

Zase budu plavat proti proudu, ale nedá mi jinak než vyjádřit velké zklamání nad touto knihou. Nerada porovnávám knihy, protože mi to přijde trošku neuctivé k práci, kterou autorka vynaložila, ale tady musím zmínit, že námět knihy se extrémně podobá na Zrádnou touhu od Danielle Lori. A tam pravděpodobně všechna podobnost skončila. Zatímco Zrádná touha patří k mým nejoblíbenějším knihám, tady dávám ztíží dvě hvězdičky. Nevím jestli je to tím jak málo stran kniha měla, ale já jsem upřímně nedokázala ani poznat hlavní postavy. Vývoj jejich vztahu? Nulový. Nevím kdy se do sebe stihli tyhle dva zamilovat, když spolu dohromady přehodili tak 10 vět. Také celá ta zápletka mi došla až moc jak z pohádky. Nevěřím, že mafiánské rodiny, které spolu celá léta soupeří, dokáží celý spor vyřešit během vteřiny. Také pomsta kterou Miko toužil provést snad celou knihu, se z čista jasna stala pro něj nevýznamná. Nevím, celé to bylo za mě nějaké povrchní, neuvěřitelné a nechci znít špatně, ale jako kdyby sepsané narychlo. Autorka asi nebude mým šálkem kávy.

22.05.2024 2 z 5

Nezkrotná Nezkrotná Melanie Harlow

Tak tohle je asi první kniha, co jsem četla, kde jsem absolutně nesnášela hlavního hrdinu. Tak nesympaticky napsanou postavu jsem asi ještě neviděla. Oliver mi absolutně nesedl a tím mi zkazil celý dojem z příběhu. I když se musím přiznat, že ani ten nebyl o nic lepší. Strašně bylo vše urychleno, naivní (hlavně Chloe) a ani jednomu z dvojice jsem ten vztah nevěřila. No jsem velmi zklamaná. Kniha úplně postrádala emoce a i když jsem to přečetla za 3 dny, bylo to jen spíše z důvodu, že jsem to chtěla mít už za sebou. Toto za mě ne.

23.03.2024 2 z 5