inachisio inachisio komentáře u knih

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Některé části byly hezké, jiné naprosto zbytečné. Malá písmena všude, kde být neměla mi nevadila, beru to jako určitý styl. Jinak mě knížka vůbec nenadchla, ale zase nebyla úplně na vyhození.

30.12.2020 2 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Marina Chapman

Příběh to byl neuvěřitelně zajímavý a - neuvěřitelný. Mrzelo mě však, že styl psaní by mohl být o mnoho lepší, což vyvážil strhující příběh. Další věcí, která mi tam opravdu chyběla, bylo stručné vyprávění o událostech, které by si zasloužily více slov. Například, jak přemýšlela, když byla s opicemi, jak se její myšlení změnilo ve společnosti lidí etc. Jinak opravdu skvělá knížka, která se četla jedním dechem.

25.10.2020 4 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Ostatní díla se mi líbí víc. Na to, jak je slavná mě vůbec nenadchla. Měla lepší i horší momenty.

30.08.2020 2 z 5

Odpuštění Odpuštění Lauren Kate

Hezký a originální příběh. Vprostřed mě moc nebavil, ale jinak to bylo docela dobré a dokázalo mě to zabavit.

30.08.2020 3 z 5

Tajná síť přírody Tajná síť přírody Peter Wohlleben

Úžasně chytré a poutavé. Stále žasnu nad dokonalotí přírody a její propojenosti.

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Už to bylo slabší, jak příběhem, tak vtipem, ale stále si myslím, že jako doplnění od jiného autora je to dost dobré.

30.08.2020 4 z 5

Kniha džungle Kniha džungle Rudyard Kipling

Knihu džunglí miluju. Je originální a skvělá. A to i film.

28.08.2020 4 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Výborně napsané, poutavé a nezapomenutelné.

18.08.2020 5 z 5

Tělo sčítá rány Tělo sčítá rány Bessel van der Kolk

Naprosto skvělá přelomová kniha se spoustou informací opřených o výzkumy, nových pohledů, metod řešení a zajímavých příběhů. Obdivuji autora za jeho práci a jsem moc vděčná, že dal světu tak významnou publikaci.

20.11.2023 5 z 5

Jak se tvoří emoce: Lidský mozek pracuje jinak, než jsme mysleli Jak se tvoří emoce: Lidský mozek pracuje jinak, než jsme mysleli Lisa Feldman Barrett

Úžasná kniha plná revolučních myšlenek a faktů. Skvěle vysvětlená, napínavá, zajímavosti z různých oblastí. Autorka rekapitulovala důležité informace, takže se dobře pamatovala a chápala. Na druhou stranu musím říci, že chvílemi se obtížně soustředilo, ale bylo to dáno slíše složitostí tématu nežli špatným popisem.
Někdy se autorka zabývala podobným tématem v různých obměnách,.takže jsem měla pocit, že je zbytečné se k tomu vracet. Ale pro zapamatování je to skvělé, jen občas už to bylo takové mepřehledné vracení se stále dokola k tomu, co už jsme pochopili.
Kniha mě však dokázala ještě více nadchnout do tématu neurologie, změnit mé smýšlení o lidech, emocích, paměti, konfliktech, zákoně apod. Obrovsky doporučuji!

14.03.2023 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Obdivuju autorovu fantazii a to, jak krásně dokázal vymyslet a sepsat příběh. Velká škoda, že trvalo tak dlouho, než se příběh rozjel a než jsem si zvykla na zprvu nesympatické hrdiny. Příběh byl plný hostin a darů a akčnost a napínavost tam mezi tou zlatou a stříbrnou trošku zanikl. Přesto, hlavně posledních padesát stran, mě navnadilo i na další díly, na něž se vyloženě těším. Škoda těch hluchých míst a té světskosti, která tu vážnou, skvěle vymyšlenou zápletku tak zkazila!

08.03.2021 4 z 5

Z područí islámu Z područí islámu Ayaan Hirsi Ali

Tuto knížku by si měl přečíst každý. Nejen kvůli závažnosti a aktuálnosti tématu, ale také díky strhujícímu stylu psaní a autorčině upřímnosti. Díky za tuto knihu, je úžasná, pravdivá i strašlivá.

30.01.2021 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Nevím, kde začít. Jakmile si přečtete nebo shlédnete film od Jane Austenové (př. Pýcha a předsudek), není už těžké odhadnout, jak skončí druhá knížka. Já jsem to věděla od začátku. V knize bylo pár překvapivých zvratů (které mě v mém původním mínění nezviklaly), ale něco tam chybělo. Čekala jsem něco děsně romantického, ne že by bylo špatně, že to tak nebylo, ale vlastními slovy bych příběh popsala spíš: "popisování života jedné malé rodinky, kde žijí dvě sestry, z nichž jedna nemá city a druhá je naopak příliš sobecky prosazuje. Dále v knížce najdeme strašné drbny, jloupé dámy, pány, kteří myslí jen na peníze a pak marnivé pány." Nechci být příliš kritická. Knihu jsem dočetla a dokonce jsem občas byla i napjatá s zvědavá, jak to dopadne. Čekala jsem však mnohem víc. Styl psaní mě také nijak nenadchnul, příběh ani zpracování rovněž. Čekala jsem od tak známého příběhu víc.

16.09.2020 4 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Do tohohle díla jsem se vrhla opravdu nadšeně a tak jsem i pokračovala. Rozhodně jedno z jeho nejlepších děl. Vynikající, strhující, překvapivé.

Kupec benátský Kupec benátský William Shakespeare

Chytré, vtipné, dojemné a já nevím, co ještě. Jedna z nejpovedenějších her, co se týče vyvolávání emocí.

Doteky života Doteky života Barbora Dvorecká

Úžasné. Hned zpočátku jsem se smála a věděla jsem, že tahle kniha se mi bude líbit. Četla se krásně, svižně. Brečela jsem u ní, smála jsem se u ní. Byla prostě skvělá.

30.08.2020 5 z 5

Vzpomínky na Sherlocka Holmese Vzpomínky na Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Dobře vymyšlené detektivní příběhy a hezky popsané charaktery postav patří k věcem, které si u Sherlocka vždycky vychutnávám nejvíc.

30.08.2020 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Dobrá klasika. Příběk byl dobrý, postavy též, styl mluvy... Jen nechápu ten konec, nijak dobrý, ani poučný, nevím. Přesto se mi kniha moc líbila. Pro divadelní hry mám prostě slabost.

30.08.2020 4 z 5

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Naprosto úžasná, strhující knížka s fantasticky originálním příběhem. Kniha mě nadchla. Při čtení jsem mnohdy napětím ani nedýchala a přečetla jsem ji jedním dechem. Příběh byl úžasný. Ostatní vsuvky byly také skvělé a design taky. Na této spisovatelce oceňuji, jak dokonale dokáže čtenáři zrychlit tep a jak bezvadně dokáže popsat akční a bojové scény. Prostě úžasné.

Oskar a růžová paní Oskar a růžová paní Éric-Emmanuel Schmitt

Nádherný příběh. Chytrý, dojemný, úžasný. Nemám, co dodat, tuhle knížku by si měl přečíst každý.