imelia imelia komentáře u knih

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

Toto bolo ťažké, vyzeralo to, že to ani nedočítam. Ale premohla som sa a druhá polovica už bola zaujímavejšia.
Heather mi pripadala na začiatku ako 15ročná fuchsľa. Hanbila som sa za ňu. Neskôr bola odrazu vyzretou, rozumnou babou. To už bolo zaujímavejšie. Život brala krásne pozitívne napriek tomu, čo mala za sebou.
Noah bol dokonalý. Možno toto bol problém. Ako je možné, že všetci v tej knihe sú rozumní, chápaví...
Ako dalo sa to, druhá polovica to zachraňovala, ale nie je to až taká super kniha.
Obálka je asi na nej najlepšia. Prvýkrát som si hlavnú mužskú postavu predstavovala podľa obálky. Joseph Cannata je jednoducho top.

28.02.2024 3 z 5

Boss a ja Boss a ja Sara Mia Velinská

Asi najlepšia kniha akú som kedy čítala. Prokurátor a ja bola povinná jazda, ktorá bola dobrá, ale táto je úplne top.
Marcel úžasný a charizmaticky. Niekedy som nechápala Izabely, že tu jeho temnú stránku tak odsudzovali, lebo vtedy pôsobil neuveriteľne sexy. Ale inak jej nič nevyčítam. Bola inteligentná, zábavná. Nie tak uplakaná, ako Nina.
Páčilo sa mi, že v tejto knihe bol aj priestor pre postavy z predchádzajúcej knihy.
Martina bola presne taká postava, aká to dokonale dopĺňala.
Simon bol zlatíčko. A hra na slová v slovách je u nás doma teraz najobľúbenejšia.
Moja prvá súčasna slovenská séria a nasleduje Pomsta, keďže táto spisovateľka sa dostala na popredné miesto v mojom citatelskom rebricku. Prosím si ďalšie knihy od nej.

22.02.2024 5 z 5

Prokurátor a ja Prokurátor a ja Sara Mia Velinská

Túto knihu som si kúpila spoločne s Boss a ja. Podľa doporučení som ju čítala ako prvú. Stojí za tie vysoké hodnotenia. Aj keď mi vadil niekedy štýl písania. No kto už dnes povie niekomu, že je pochábeľ, hlavne keď ide o komunikáciu mladých ľudí.
Bolo zaujímavé zamyslieť sa nad konaním Andreja v prípade manželka vs. milenka. Myšlienky, pocity, keď človek niečo také nezažije, nemôže hodnotiť vyslovene jeho konanie. Ale nevadilo mi.
Nina ma vyslovene nudila. Všetky jej pocity a konanie bolo ok, ale ako tu bolo spomenuté, naozaj bola urevaná. A prišla mi dosť nudná.
Línia o korupcii, vyšetrovaní a celý ten priebeh bol spracovaný excelentne. Aj so satisfakciou na konci.
Kniha veľmi dobrá, ale asi nebude u mňa na opätovné čítanie.

21.02.2024 4 z 5

A co bylo dál A co bylo dál T. L. Swan

(SPOILER) Táto séria je moja naj celkovo. Zakončenie bolo teda povinná jazda. Ale osobne nie som vyznávačom samostatne vydaných epilógov. Niekedy som sa doslova musela nútiť, aby som čítala ďalej, inokedy zas to šlo ako po masle.
SPOILER: na môj vkus tam bolo príliš veľa pôrodov, ešte aj popísaných. Záver bol pre mňa sentimentálny, keď si spolu s Milesovcami uvedomíte, že jedna éra končí. Takže pre tých, ktorí majú sériu za sebou toto ukončenie musí vyť. Inak to nemá význam čítať

24.01.2024 4 z 5

Temný vojvoda Temný vojvoda Gaelen Foley

Najkrajšia časť série. Prečítaná niekoľko krát. Trošku mi liezla na nervy Portia, pre mňa to bola mierne nezaujívamá postava, ale napriek tomu je to pre mňa asi najkrajší príbeh od Gaelen (z tých, čo som čítala).

Nespútaný vojvoda Nespútaný vojvoda Gaelen Foley

Práve dočítaná ako posledná z tejto série (bohužiaľ som Temného vojvodu dala skôr). Krásne, napínavé a romantické.

Tajomný vojvoda Tajomný vojvoda Gaelen Foley

Tento príbeh je o 100 bodov lepší ako príbeh Jasona. Napätie, romantika... aj keď v tejto knihe bola pre mňa romantická línia trošku v úzadí, keďže okultistický príbeh s tajomstvami bol zaujímavejší. A páčilo sa mi prepojenie na sériu Klub Inferno, ktorá patrí medzi moje naj.

Škandalózny vojvoda Škandalózny vojvoda Gaelen Foley

Táto kniha je rozdelená do dvoch príbehov. Príbeh Trinny a Gablea bol krásny. K tomu sa rada vraciam. Ale druhý príbeh - Jason a Felicity sa mi vôbec nepáčil. Prečítala som to, ale z celej série sa k nemu vôbec nevraciam. Čo o ostatných sa povedať nedá.

21.08.2023 3 z 5

Grófka a Netvor Grófka a Netvor Sarah MacLean

Podobne ako prvá časť to bolo skvelé. Romantiky dostatok, humoru tiež. Hettie bola inteligentná, zábavná, Whit zas zaujímavý chlap.
Pekné to bolo.

Búrlivák a netýkavka Búrlivák a netýkavka Sarah MacLean

Znova kniha pre mňa - zlý chlapec a šedá myška. Toto spojenie milujem. A tu sa mi to veľmi páčilo. Bolo to vtipné, zaujímavé a aj príbeh celkom zaujal.

Deset polibků Deset polibků Sarah MacLean

Prečítané, skôr ako povinná jazda, lebo nezaujalo ma to. Nick bol ešte ok, ale chýbala mu tá dravosť zlého chlapca. A Isabel mi liezla na nervy. Ničím ma nezaujala. Je ale dobre si to prečítať, keďže trojka - o Juliane má s touto dvojkou celkom dosť spoločného.

10.08.2023 3 z 5

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

Jedna z najkrajších kníh aké som v tomto žánri čítala. Dokážem ju čítať stále dookola. Vtipné, krásne, dokonalé. Každé jeden popis som si vychutnávala do detailov. Zaujal ma aj Nick, ale nebol taký charizmatický ako Gabriel. Takže tento diel je jednoznačne zo všetkých troch najlepší.

Neodolatelný ničema Neodolatelný ničema Valerie Bowman

Tento diel ma zaujal ešte menej ako druhý. Ani jeden z nich mi nebol veľmi sympatický.

10.08.2023 2 z 5

Dáma v modrém Dáma v modrém Valerie Bowman

(SPOILER) Najlepší diel celej série. Jane aj Garrett sa mi páčili už pri predchádzajúcich dieloch a tu to bolo super. Vtipné, zaujímavé. Najmä to poznanie, keď Jane si uvedomila, že sa bozkáva s Garrettom. A keď si to druhý deň uvedomil on. Zbytočne do toho zasahovali Cass a Lucy, keď im nahovorili, ako ten druhý je do jej/neho zamilovaný. Mohlo to vyplynúť aj bez toho, však stačila tá noc v maskách. Inak nie je tomu čo vytknúť.

Náhodně hraběnkou Náhodně hraběnkou Valerie Bowman

Za mňa nuda. Ale hlavne preto, že Cass bola nudná počas celej série. Už v prvom dieli. A Julian tiež nestál za veľa. Ale povinná jazda pred ďalším dielom.

10.08.2023 3 z 5

Nečekaně vévodkyní Nečekaně vévodkyní Valerie Bowman

Dobrá knižka. Občas by som ich oboch najradšej prefackala, ale čítalo sa to dobre. To jeho tvrdohlavé tvrdenie, že si musí zobrať Cass, napriek tomu, že ona vyslovene nemá záujem ma niekedy dostávalo do vývrtky, ale nakoniec to dopadlo ako malo.

Podkoní, nebo vévoda? Podkoní, nebo vévoda? Valerie Bowman

Pre mňa slabšie ako predchádzajúci diel, ale aj tak veľmi dobré čítanie pre dlhé večery.

Lokaj a já Lokaj a já Valerie Bowman

Z tejto série pre mňa najlepšia kniha. Milujem príbehy, kde sa do šedej myšky zamiluje jeden z najžiadanejších mužov a postupne zistí, že tá šedá myška až tak šedá nie je. Páčil sa mi Francesin humor a niektoré vtipné situácie, ktoré neboli až tak pritiahnuté za vlasy. Pohodová, pekná knižka, ku ktorej sa rada vraciam.

Komorník, ktorý ma miloval Komorník, ktorý ma miloval Valerie Bowman

Nevedela som sa dočkať tejto časti. Bell ma zaujímal tou jeho povahou. Príbeh bol pekný, ale neprekonalo to prvú časť tejto série. Koniec možno až prehnane excentrický, na Bella, ktorý sa za každých okolností vedel ovládať mi to prišlo už pritiahnuté za vlasy. Takisto Marianne len čakala, teda schovávala sa. To mi už prišlo trochu prehnané. Ale inak dobre sa to čítalo.