Ilirea25 Ilirea25 komentáře u knih

Nůž Nůž Jo Nesbø

(SPOILER) Tohle není konec... A vy všichni to víte.

Nesnáším ho, miluji ho. Tohle si nezasloužil nikdo, hlavně ne Harry.
Jsem zničená.

23.10.2020 5 z 5

Později Později Stephen King

Velmi milá a příjemná jednohubka z ruky mistra hororu, kterou máte přečtenou za odpoledne. Děj plyne rychle, stránky ubývají. Jenom mohla být o kousek delší.

04.11.2021 4 z 5

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

Po pravdě, nic takového jsem nikdy nečetla.. Byl to nářez, i když jsem si musela dělat poznámky, kdo je kdo. Nejvíce jsem si zamilovala Kaladina a Šalán. Kaladin je úžasný.

13.11.2018 5 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Nezvykle krátká knížka od Stephena Kinga. Kniha je milá, pěkná. Na konci ukápla i slzička. Milé počtení.

21.10.2019 5 z 5

Řetěz ze zlata Řetěz ze zlata Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Bylo zase krásné vrátit se do světa Lovců stínů.
Je boží, jak autorka propojuje celý svět.
Ale co mi vadí, že do každé série a dokonce do každé knihy cpe LGBT. Ne, že bych proti tomu něco měla, ale proč to autorka dělá? Bojí se, že by v dnešním světě bez toho neuspěla? Že by to někdo nečetl? Nebo proč?

Jinak se kniha četla velmi dobře. Nechyběl samozřejmě můj milovaný Magnus. 4*/5

29.01.2021 4 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

(SPOILER) ***Obsahuje spoilery***

Jenom kvůli tomu konci dávám knize 3 *. Druhý díl je pro mě opravdu velké zklamání. Skoro 800 stran se táhne jako týden před výplatou. Nečekala jsem, že pro mne některá slova začnou být velmi otravná. Teď nevím, jestli autorka nezná jiné slovo nebo až korektura, ale slovo Pták, které se vyskytuje v každé erotické scéně (které jsou postupem knihy více a více iritující v nelogičnostech a scény jsou místy opravdu až nechutné), vlhkost a další skvělé výrazy všech scén.
Mezi Bryce a Huntem vyprchalo napětí v první knize... Trvalo přes 500 stran, než konečně přestali mluvit o tom, jak si "vyšukají" srdce z těla a konečně provedli svůj akt. Člověk by čekal, že po aktu konečně o něm přestanou mluvit, bohužel, opak je pravdou.
Je úplně jedno, jaké postavy si to spolu rozdávají, všechny sexuální scény jsou úplně stejné, jen autorka zaměnila pouze jména daných osob.
Nebýt vlastně konce, celá kniha skončí s 2 *. A jenom kvůli konci si přečtu další díl, protože mě opravdu zajímá, jak tohle autorka dokáže napsat, protože buď z toho vznikne absurdní paskvil nebo z toho ještě něco dobrého vznikne.

11.12.2022 3 z 5

Vepsáno krví vlastního srdce Vepsáno krví vlastního srdce Diana Gabaldon

(SPOILER) Po Paměti kostí jsem byla docela zklamaná. Ale tahle kniha mi zase zlomila srdce.
Ačkoliv je tam války stejně, jako v předchozí knize, je děj mnohem více poutavý, čtivý a zase mile překvapil.
Od strany 1000 přicházel jeden střep do srdce za druhým. A nikdy jsem nepředpokládala, že tohle se opravdu stalo.
Jen nevím, co budu dělat, dokud nevyjde devátý díl.

09.06.2020 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Na Carterovi mám ráda, že z detektivky nedělá klasiku. Detektiv nepozná hned v prvním díle ženu, se kterou to táhne až do konce série a není to "úplný" alkoholik (Tedy zatím doufám).
Je čtivý, brutální, nechutný a stejně mě to baví :D

PS: Carter musí být psychopat nebo masochista. Normální člověk něco takového nenapíše :D

02.01.2020 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Ačkoliv historické romanťárny nečtu, Cizinka mě absolutně pohltila. Zamilovala jsem si Skotsko, Jamieho a celý příběh. Příběh je hrubý, nepředvídatelný, dech beroucí...

Jsi krev mé krve a kost mé kosti.
Dám ti své tělo, ať se ho tvé zhostí.
Dám ti svou duši, než nás smrt života zprostí.

13.04.2019 5 z 5

Rose Madder Rose Madder Stephen King

Musím říct, že po dlouhé době opravdu dobrá Kingovka. Příběh se týká mnohem více žen, než by se čekalo. Velmi těžké téma, ale sakra tak dobře napsané, že ani nepřemýšlím, jak moc dobře se oproti některým ženám mám. Být 14 let v pasti psychopata je opravdu nárok na sebevraždu nebo zabití manžela. Jsem absolutně spokojená.

15.09.2020 5 z 5

Slova paprsků Slova paprsků Brandon Sanderson

Brandon Sanderson mě zase dostal. Prvně se mu to podařilo u série Mistborn. Teď mě dostal znovu. Promyšlenost světa přesahuje můj svět chápání. Chci tam, potřebuji tam

11.03.2020 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Tohle byl úplně jiný Carter. A bavil mě sakra hodně. Konečně vyšel ze své šablony. Jde to psát i jinak.

02.03.2020 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Není to HH, proto jej nelze srovnávat. Velmi procítěná, pro některé jednoduchá. Za mě velké plus přečíst si od Nesba něco jiného, než sérii HH. Nezklamal.

11.01.2020 5 z 5

Hrdina věků Hrdina věků Brandon Sanderson

Konec mě úplně odrovnal..
Na celou sérii nenalézám ta správná slova. Dokonalé. Kdyby bylo možno hodnotit více hvězdičkami, neváhala bych. Nutnost každého, kdo miluje promyšlené fantasy.

09.11.2019 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Možné SPOILERY......

Přežiju všechno, milostný trojúhelník, absolutně jasný děj, ale co nezvládám, je to, že 3/4 knihy Cardan Jude ubližuje, nenávidí ji, shazuje a na konci vyjde to, že ji celou dobu miloval a Jude hned zapomene na desetileté ubližování a hned se do něho zamiluje... O můj bože, tohle je takové klišé. Tohle opravdu ne. Kniha se četla dobře, ale nechápu boom okolo ní. Zase tak moc chvály si nezaslouží.

20.05.2019 2 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Naprosto, naprosto skvělé. Po Levhartovi jsem si myslela, že lepší kniha není, ale zase jsem byla vyvedena z omylu. Jako halo, naprosto jsem čuměla, ke konci jsem ani nedýchala. Konec si obrečela, ani nevím, jestli radostí nebo smutkem. Miluji HH a nedokážu pochopit, že mi už zbývá poslední kniha a rozloučím se s HH. Jakoby nějaká část ve mě pomalu smutkem umírala.

06.02.2019 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Myslela jsem si, že po knize Marco nemůže autor napsat nic horšího a už od prvních stran mi bylo jasné, že může.
Čeká kniha vlastně bylo jedno velké zklamání. Novinář vesměs jenom vyplňoval stránky, mladý klučina, který žil ve videohře s chtěl všem useknout hlavy byl nereálný, nevystopovatelný? Vždy mě bavila linka Asada, tentokrát je to 500 stránkové unudění k smrti.
Dočteno jenom kvůli tomu, že autora mám velmi ráda.
Tohle bylo velké šlápnutí vedle.

08.12.2021 1 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

(SPOILER) Uf, tohle byl opravdový boj.
První část je skvělá. Svět zachvátí nemoc, která si nebere servítky a zabije miliony lidí během pár dní. Neřeší mladé, staré, ženy nebo muže. A tak nějak jsem takové postapo, kdy umře 99 % populace, očekávala celou knihu.
A hle, ono tomu tak nebylo. Druhá část byla absolutní wtf. Ačkoliv děj plynul dále, má chuť pokračovat číst rapidně klesla. A i když miluju dlouhé knihy, tohle pro mě bylo utrpení. 400 stran nudy a budování "schůze" ve městě a řešení boje Boha se Satanem mě hodně odrazovalo od čtení a musela jsem se nutit knihu dočítat.
Nebýt to King, tak to asi ani nedočtu. Za mě opravdu velké zklamání.

18.08.2020 2 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Prvních 100 stran bylo matoucí. Všechna jména, názvy. Ale pak se to rozjede a člověk nepřestane číst, dokud není kniha u konce. Nastínění Německa bylo velmi působící. Krize, kokain vládne státu, potyčky, korupce, zabíjení. Po dlouhé době dobrá detektivka, která dokáže oslnit i něčím jiným, než morbidně zavražděnými obětmi.

11.01.2020 4 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Stephen King mě stále více utvrzuje v tom, že z takové banality, jako je chůze z bodu A do bodu B, může být tak dechberoucí a napínavý. Ale konec byl moc uspěchaný a dost odfláknutý. 4*/5

12.12.2019 4 z 5