iiiccc iiiccc komentáře u knih

Mráz Mráz Bernard Minier

Tak tohle byla jízda! Servaz a spol. přijíždějí do hor, daleko od civilizace, řešit případ brutálně zabitého koně, protože patřil jednomu velmi vlivnému muži. Ve stejnou dobu přijíždí na stejně místo psycholožka, kterou nezajímá zabitý kůň, ale ústav pro psychicky narušené zločince. Tenhle příběh měl všechno - dávná tajemství, touho po pomstě, záhadné stavby v horách, podezřelé z vlastních řad, hlubší souvislosti, politikaření i lásku. Takže počet stránek pokládám za adekvátní. Vše bylo navíc podpořeno velmi sympatickou postavu právě Servaze, který sice nikdy nespí, ale je smrtelný a lidský.
Další díly mě rozhodně lákají.

23.08.2019 5 z 5

Knihy džunglí Knihy džunglí Rudyard Kipling

Tohle je klasika vhodná pro všechny věkové kategorie. Dobrodružství, přátelství, odvaha, zrada, zábava i hluboká pravda.

04.07.2019 4 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Celá tato série je monumentem stejně jako katedrála, která dějem prostupuje.

28.06.2019 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Jako občasný příspěvek na blogu, to opravdu muselo být úspěšné. Ovšem koncentrace do jedné knihy je podle mě nešťastná, protože přibližně v půlce mi autorčiny příhody a pohledy na ně začaly připadat spíše smutné než vtipné. Přesto chválím to, že část výtěžku z prodeje této knihy pomohla potřebným a snad správně předpokládám, že to bylo její hlavní myšlenkou.

30.03.2019 3 z 5

Špulka modré nitě Špulka modré nitě Anne Tyler

Určitě nedoporučuji. Pořád jsem čekala, kdy konečně dojde k nějaké zápletce... a nedočkala jsem se. Kniha sice popisuje obyčejný život jedné obyčejné rodiny, takže se v tom může někdo z čtenářů najít. Ale to mi opravdu nestačí.

02.05.2018 1 z 5

Dokonalá zrada Dokonalá zrada Lauren North

Tohle byla síla. Šla jsem do kolen.

04.04.2022 5 z 5

Miss těžká váha Miss těžká váha Moa Herngren

Kniha se po všech stránkách prezentuje jako komická. Ale tolik smutných postav jsem ještě v žádné jiné knize nepotkala. Vlastně všechny postavy, které zde vystupují jsou bolestně nešťastné, netýká se to jenom Annie. Ta to ve finále vlastně celé vyhrála :) Kniha svým název, přebalem i anotací cílí na naprosto nevhodný segment čtenářů, což je velká škoda.

04.04.2022 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Na tohle jsem se strašně moc těšila. Přece jenom, když má tuto sérii přečtenou i někdo, kdo jinak příliš nečte, a dokonce o ní nadšeně vypráví i za pár let, naláká Vás to. Začátek, kde Feyre bojuje, myšlenkami i činy, za záchranu své rodiny mě uchvátil. I její seznamování se světem víl vypadalo velmi slibně. Pak to ale všechno nějak vyšumělo a byla to nuda. A ten konec? Plnění nesmyslně překombinovaných úkolů, ač byla odpověď na hádanku tak naprosto jasná? Proč jako? Dokazovat ženskou sílu? Na tohle už jsem asi vážně stará. A jenom tak mezi námi.... Chlapi jako vznešené víly jsou neskutečná legrace (čti dehonestace) :D

25.11.2020 3 z 5

Malá máma Malá máma Lenka Sadvarová

Vím, že je teď hodně v trendech otevírat různá tabu, zejména tedy ta mateřská, a šokovat. Hlavně šokovat! Ale tohle je tak nenásilně nadlehčené a ve své podstatě až milé, že si prostě i maminka, která je nejunavenější a nejmrzutější na světě musí říct, že je vše naprosto v pořádku a určité "brikule" jsou přirozené.

27.05.2020 5 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Brett si jen tak proplouvá životem. Vše co potřebuje, dostane naservírované a se zbytkem si hlavu příliš neláme. To se změní, když náhle zemře její matka a Brett nezíská takové dědictví, s jakým počítala. Postupně ale získá něco jiného, něco mnohem důležitějšího. Víru v sama sebe a smysl života. Kniha začíná jako příběh o tom, jak ukřivděná ženská kňouráním ke štěstí přišla, ale vyvine se v příběh vyrovnané ženy, která si své štěstí zasloužila a je si toho vědoma.

11.05.2020 3 z 5

Šafránové nebe Šafránové nebe Lesley Lokko

Na knihu jsem narazila ještě na střední škole během návštěvy knihovny za účelem získání povinné literatury. Mezi šedí klasiky mě její barva okouzlila, a pravě proto jsem čekala plytký dámský román. Životy tří kamarádek mě natolik pohltily, že jsem dokonce na jeden den zatáhla školu, abych si o nich mohla číst (a to jsem opravdu nikdy nezatahovala :D).

11.05.2020 5 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Nikdy by mě nenapadlo, že úplně propadnu sérii tohohle typu. V tomhle díle bylo navíc tolik linií a všechny naprosto skvělé. Zároveň přibylo napětí, akce a nezbytná ironie.

29.11.2019 5 z 5

Buddenbrookovi Buddenbrookovi Thomas Mann

Už na střední škole, v hodinách literatury, na mě kniha zapůsobila a chtěla jsem si ji přečíst. Opravdu to není tzv. jednohubka a děj kvapně neuhání jako v případě současné literatury. Zde ovšem platí, že trpělivost růže přináší. Neskutečný knižní zážitek.

31.10.2019 5 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Atmosféra příběhu byla neuvěřitelná. Při čtení jsem byla myšlenkami mimo běžnou realitu, ale nebyla jsem si úplně jistá, jestli zrovna tenhle útěk je ten pravý. I když jsem knihu přečetla před několika lety, stále ve mně rezonuje a myšlenky se mi k ní občas zatoulají.

04.10.2019 4 z 5

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Sira se nechává unášet na vlnách života. Když má šít, šije. Když má psát na stroji, píše na stroji. Když se má vdát, tak se vdá. Když po ní někdo chce, aby s ním utekla, tak s ním uteče. Když se má zapojit do politických eskapád, zapojí se. Když má někoho přesvědčit, aby jednal úplně jinak, než původně chtěl, přesvědčí ho. Opravdu nezáživná postava. Dvě hvězdy za představení španělské historie, která se u nás příliš neřeší, jedna hvězda za čtivost a jedna za to, že se mi to podařilo knihu koupit ve výprodeji za 98 Kč.

20.08.2019 4 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Na začátku jsem měla problém dostat se do příběhu a odkládala knihu s obavou, že se k ní už nevrátím. Po pár dalších stránkách jsem vplula do děje a nemohla vyplout. Rozhodně to nebyl žádný literární high level, ale přimělo mě to k úvahám o lidských osudech a dívat se na minulost zase trochu z jiného úhlu.

02.05.2018 4 z 5

Hurvínek a kouzelné muzeum - Kniha k filmu Hurvínek a kouzelné muzeum - Kniha k filmu Ivona Březinová

Kniha má krásné vizuální zpracování, ale příběh se mi bohužel moc nelíbil.

04.04.2022 1 z 5

V utajení V utajení Danielle Steel

Souhlasím s předchozími komentáři. Opakování toho, co již bylo několikrát řečeno dříve, povrchní a neosobní styl, děj se vlekl, nezajímavé. Nicméně jako thriller pro babičku by to u nás asi prošlo.

14.11.2021 1 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Napětí lehce podprůměrné. Pří čtení dobré, ale po odložení mě příliš nelákalo se do příběhu vrátit. Rozuzlení nečekané. I když to není úplně špatné, je to autorova nejslabší kniha.

10.09.2021 3 z 5

Ztracené květiny Alice Hartové Ztracené květiny Alice Hartové Holly Ringland

Životní cesta jisté Alice Hartové. Tohle je hodně zvláštní kniha. Atmosférický, tak strašně smutný a svým způsobem i krásný příběh několika ztracených květin, neboli žen, pro které "normální" život nebyl určen.

24.07.2021 3 z 5