ideaface ideaface komentáře u knih

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Alchymistu jsem poprvé přečetl hned po jejím prvním vydání okolo roku 2006, změnila mi život a od jejího přečtení vnímám znamení a lidi které na cestě potkávám, věřím v sílu vesmíru a díky tomu se mi život neuvěřitelně skládá a naplňuji smysl svého bytí v tomto životě. I dnes 17 let po přečtení čerpám z příběhu a myšlenek které ho doprovází. Stal se průvodcem na mé cestě.

30.08.2023 5 z 5

pro mě dobrá kniha znamená když mám nutkání očima přeskakovat odstavce někdy celé stránky a netrpělivě vyhlížet jak bude příběh pokračovat, tohle byla pro mě dobrá kniha!!

10.04.2014 4 z 5

Jsem Jsem Marta Foučková

Tato kniha kterou jsem si nejdříve přečetl já a pak i moje babička mi velmi pomohla při loučení když umírala, pro mne to byla velmi úžasná a neobyčejná žena a slíbili jsme si že se někdy někde určitě ještě potkáme.

13.01.2014 5 z 5

Otrokyně sadistů: Marně jsem volala o pomoc - nikdo mi nevěřil Otrokyně sadistů: Marně jsem volala o pomoc - nikdo mi nevěřil Silvia K.

Kniha je napsaná celkem čtivě, a po prvních špatných zkušenostech které se autorce staly, má člověk pocit jak je svět nespravedlivý. Ale pak když pokaždé dostane druhou šanci, má lásku a zázemí v celku stabilní rodiny a stejně do toho zase spadne. Absolutně ignoruje názory rodiny a přátel, s neskutečnou naivitou a vírou vždy vleze do té nejhorší díry a pak se hrozně divý jak je svět nespravedlivej. Kniha ve mě spíš než soucit vzbudila naštvání na autorku, jak může být tak blba a stále padat na hubu bez toho aby se poučila a určitým lidem se vyhýbala. Mám pocit z toho pocit že k ní byl život laskavý ale ona to ignorovala a jako by chtěla potrestat svou mámu a rodinu za to že jí dali do domova a vždy si vybarala tu horší cestu. Jako by jí karma hnala do těch nejhorších situací aby se v tomhle životě toho hodně naučila.
Spíš mám pocit že si to zasloužila.

05.02.2014 2 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Asi dvě třetiny knihy jsou velmi napínavé a strhující, pak na můj vkus, až moc dopodrobna se autor zabývá pocity jednotlivých protagonistů a samotný děj hodně upozaďuje, dost jsem tím získal pocit že tak děj schválně natahuje, jako je v dnešní době móda natahovat úspěšné seriály, dost tomu nasvědčuje i nutnost koupit knihu třetí aby se člověk dověděl jak to dopadne. Každopádně ke konci se opět vrátila ona napínavost a konec byl velmi pěkný a dojemný takže celkově si dílo 4 hvězdičky určitě zaslouží.

26.04.2016 4 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Dva různé příběhy v jedné knize vzhledem k autorovi jsem od toho čekal víc, vyprávění o Mendelovi bylo zajimavější, vzhledem k době, ve které žil. Benedict si opravdu moc lítosti nezasloužil, ale jak říkal není se čemu divit, možná bych ale od jeho postavi čekal více pokory, právě kvůli tomu čím si musel projít. Konec dopadl docela špatně, až mi z toho bylo smutno. Rozhodně se nedá říct, že je to poutavé čtení a k dočtení knihy jsem se musel nutit.

03.01.2016 2 z 5

Adobe Photoshop CS a CS2 Adobe Photoshop CS a CS2 Scott Kelby

Občas mám pocit, že Scott Kelby si na začátku své spisovatelské kariéry nasbíral velkou hromadu tipů, triků a fíglů pro Adobe Photoshop a od té doby je jednou za čas zamíchá, nabere pořádnou naběračkou a vydá je knižně.
Nejinak je tomu i v recenzované publikaci, pouze její formát se trochu liší od ostatních – na každé stránce najdete vždy dva krátké tipy doplněné obrázky. Někdy je ten obrázek úplně zbytečný, jindy by jich bylo zapotřebí více, leč zvolený formát to asi nedovolil. Fígle jsou věnované Photoshopu CS a CS2, autor v textu uvádí klávesové zkratky pro PC i MAC, ale bohužel k nim nepřidává i zdlouhavější variantu z hlavní nabídky a pokud ano, tak jen v české verzi. Mezi další zbytečné nedostatky bych zařadil nevhodný formát knihy – na šířku měří 24 cm a sazba je jednosloupcová, čímž vznikly opravdu dlouhé a špatně čitelné řádky.

Naštěstí uvedené nedostatky kompenzuje obsah – tedy vlastní tipy, triky, zkratky (některé z nich určitě nezají ani zkušení uživatelé, které s Photoshopem pracují každý den) a samozřejmě nezapomenutelný autorův humor.

Hodnocení: 9/10
Autor hodnocení: Petr Václavek http://petr.vaclavek.com

02.01.2016 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Opět jedna z těch čtivějších knih, rozjezd pozvolnější, ale pak už se mi od knihy jen těžko odcházelo. Konec byl velmi dojemný, alespoň pro mne. Také jsem se rád dozvěděl něco z historie Brna a naší země v době odsunu židů a kradmí příchod Hitlera. Pěkná kniha, mohu jen doporučit.

05.01.2015 5 z 5

Poprvé a pak pořád znovu Poprvé a pak pořád znovu Lisa Moos

Je strašné, jaký postoj chovají muži k ženám, a vyjímek je jen velmi málo, každá taková kniha donutí čtenáře přemýšlet a každého může donutí se zamyslet zda se vždy k ženám choval férově a zda je někdy nebral jen jako sexuální objekt a nic víc. Ženství je křehké a stačí jen jedna opravdu špatná zkušenost aby se pak celý život stal jedním velkým bojem. Autorka měla opravdu smůlu na chlapi. Ale všímám si že to má snad každá žena která jednou zažije nějaký sexuální útok. Pak jakoby tou zkušeností v chlapech probouzela už jen sexuální touhu a nic víc. Je jako zkažené zboží které patří do smetí a soucit si nezaslouží.

05.02.2014 4 z 5

Řecký poklad Řecký poklad Irving Stone (p)

Docela poutavý příběh, nešlo od něj odtrhnout oči, určitě čtivé od první do poslední stránky.

2666 2666 Roberto Bolaño

Docela jsem se v tom ztratil uprostřed už jsem nevěděl jak to vlastně začalo a když jsem byl na konci měl jsem ve všem hrozný zmatek, možná by pomohlo si to přečíst ještě jednou, no uvidíme...

13.01.2014 3 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

No čekal jsem od toho víc vzhledem k hodnocení, byla to má první kniha, kterou jsem od Irvinga četl, nemohu tedy srovnávat s ostatními. Kniha na mě působila celkem pesimistickým dojmem, jako by se vše důležité odehrálo v prvních 18letech života a pak už to bylo jen paběrkování. Myslím že z daného tématu by šlo vymáčknout více.

04.03.2014 3 z 5

Už nejsem vaše dcera Už nejsem vaše dcera Karin Jäckel

Knihu jsem kdysi objevil u rodičů v knihovně, teď jsem se k ní po letech vrátil a opět mě velmi zasáhla, dokonce takovým způsobem že jsem z toho měl celou noc noční můry, jen málokterá kniha dokáže zasáhnout tak silně jako tato.

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

moje osudová kniha