Iamblichos Iamblichos komentáře u knih

Černý ostrov Černý ostrov Hergé (p)

Tento TinTin dako nezaujal...taky nijaky pribeh, akoby nasilu pisany

30.04.2020 3 z 5

Charles Manson: Život a doba Charles Manson: Život a doba Jeff Guinn

Ked som tak cital o Rodine a vobec o hippies, ako keby som mal pred ocami sucasnych mladych progresivnych liberalov, Fridays for future, Gretu, antifa....hrozne, kolko paralel a podobnosti som nasiel...

26.04.2020 5 z 5

Sochař Sochař Scott McCloud

No......malokedy som sa stretol s tak nesympatickou hlavnou postavou ako bol ten sochar /nakoniec ani jeho frajerka nebola nic moc.../, ktory v konecnom dosledku vytvaral diela typu Cumil

Naviac keby ten pribeh bol o cca 3/4 kratsi, uplne by stacilo. Ale Harry bol sympatak

19.04.2020 2 z 5

Prokletí Sherlocka Holmese Prokletí Sherlocka Holmese Nicholas Meyer

Nehodne postavy Sherlocka Holmesa a dr Watsona

10.04.2020 2 z 5

Třikrát ve vážném podezření Třikrát ve vážném podezření Margaret Yorke

No....rozvlacne, utahane, bez napatia - aspon pre mna...nedocitane

08.03.2020 2 z 5

Ráj a peklo Ráj a peklo Jón Kalman Stefánsson

Teda dost tazke citanie......uvidim, ake budu dalsie diely

27.01.2020 4 z 5

Kantos Hyperionu Kantos Hyperionu Dan Simmons

Bezkonkurencne 5*

23.01.2020 5 z 5

Knížka pro Robinsony (a taky pro Pátky) Knížka pro Robinsony (a taky pro Pátky) Ota Pavel

Zial, nedocital som to...Hrabal je PAN spisovatel, aj Ota Pavel sa mi pacil, aspon prve poviedky, avsak Polacka som absolutne nedal...

21.01.2020 3 z 5

Podivná smrt Evropy Podivná smrt Evropy Douglas Murray

Toto by malo byt povinne citanie

28.09.2019 5 z 5

Paměti pařížských katů Paměti pařížských katů Charles Henri Sanson

Trochu mi vadil preklad - niekedy nespravne mena, nazvy, obcas veta nedavala zmysel, ale aj tak svedectvo z prvej ruky o prisernej dobre. Nechapem, preco sa tato doba a vobec Francuzska revolucia oslavuje - to uz mozme rovnako oslavovat Pol Pota a jeho killing fields

19.08.2019 3 z 5

Motörhead Motörhead Lemmy Kilmister

Ku koncu to trochu stratilo tempo ale aj tak...Lemmy je KING

07.07.2019 4 z 5

Grónsko - Ostrov splněné touhy Grónsko - Ostrov splněné touhy Alena Klempířová

Na knihu som sa velmi tesil, ale nedal som to...skoncil som po cca 100 stranach o Mrovaskych bratoch a siahodlhych pribehoch o Navarane....mozno dam knihe este druhu sancu, ale cakal som asi nieco trochu ine

05.07.2019 2 z 5

Nedokončený život. John F. Kennedy 1917–1963 Nedokončený život. John F. Kennedy 1917–1963 Robert Dallek

Dorazene skoro po roku, tazsie citanie, najma co sa vnutornej americkej politiky tyka, ale asi fakt vycerpavajuci zivotopis, ktory vcelku odidealizoval Kennedyho v mojich ociach

05.07.2019 4 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Skvele....serial sa k tomu nepriblizuje ani nahodou

02.06.2019 5 z 5

Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka Rudolf Krautschneider

Asi bola chyba, ze som tuto knihu cital ako tretiu po sebe po ostatnych Krautschneiderovych knihach, ale postupne mi vsetky siahodlhe opisy zivota polobezdakov v roznych krajinach sveta zacali ist na nervy a preskakoval som ich..knihu som docital vo velmi zrychlenom mode

02.06.2019 3 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

No....je to dlhe...tak dlhe ze keby to bolo o polovicu kratsie tak by to aj tak bolo dlhe....autor by uz mohol vynechat siahodlhe opisy myslienkovych pochodov, opisy oblecenia, opisy skonzumovaneho menu atd atd...skutocne sily s postupujucimi dielmi a narasatjucou hrubkou knih klesaju..docitane s dost velkym usili

07.04.2019 3 z 5

O obrovi, který neměl srdce v těle: Norské pohádky O obrovi, který neměl srdce v těle: Norské pohádky Peter Christen Asbjørnsen

Nehovorim, ze rozpravky nemaju povab, ale strasne sa opakuju, resp pribehy sa podobaju jeden na druhy

26.03.2019 3 z 5

Vina Vina Arnaldur Indriðason

No....opakovany pokus o "severske krimi", opat absolutne sklamanie. Bez atmosfery, bez nejakeho vtiahnutia do deja, o napinavosti ani nevraviac...mal som problem to docitat

07.02.2019 2 z 5

Srdce v Atlantidě Srdce v Atlantidě Stephen King

Bezkonkurence doposial najlepsia kniha, ktoru som od Kinga cital. Tymto ma presvedcil, ze jeho dielo nie je len o horroroch a thrilleroch, ale ze dokaze napisat skutocnu Literaturu /cielene s velkym L/. Smutno-nostalgicke, s mnohymi otazkami, na ktore tazko najst odpoved

29.01.2019 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

V porovnaní s inými Kingovkami pomerne veľká slabota...asi k tomu prispel i slovenský preklad

02.01.2019 3 z 5