Iamblichos Iamblichos komentáře u knih

Motörhead Motörhead Lemmy Kilmister

Ku koncu to trochu stratilo tempo ale aj tak...Lemmy je KING

07.07.2019 4 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

V porovnaní s inými Kingovkami pomerne veľká slabota...asi k tomu prispel i slovenský preklad

02.01.2019 3 z 5

Třikrát inspektor West Třikrát inspektor West John Creasey

V porovnani s inymi britskymi detektivkami velmi slabe

05.05.2018 2 z 5

Kniha filozofie Kniha filozofie Peter J. King

Vyborny prehlad, zial, podla uvedenych osobnosti z 19 a najma 20 storocia je drviva vacsina laviciarov, socialistov, marxistov...ak je tomu skutocne tak, potom sa necudujem, ze sa svet nachadza v takych ......, ako zazivame v sucasnosti....

Budem asi aj trochu vynimka, ale za mna je neuveritelne, akymi - dovolim si povedat blbostami, odtrhnutymi od realneho zivota a praktickeho vyuzitia sa dokazu niektori ludia zaoberat,,,,za mna top Bertrand Russell s nazorom, ze cim menej budu ludia pracovat, tym budu stastnejsi /aj ked to zrejme nie je hlavna myslienka jeho diela/...bol by som zvedavy, ako by vacsina filizofickych myslienok fungovala v strete s realitou

28.04.2024 5 z 5

3x tiene veľkomesta 3x tiene veľkomesta Ed McBain

Bod dole za slovensky preklad a skutocnost, ze druha poviedka nie je z 87. reviru

18.02.2024 4 z 5

Zlo pod slnkom / Po pohrebe / Mačka medzi holubmi Zlo pod slnkom / Po pohrebe / Mačka medzi holubmi Agatha Christie

Az na posledny pribeh, ktory moc nezaujal, tradicne dobra Agáta

21.01.2024 4 z 5

Invaze Invaze Miloš Hubáček

Hubacka mam velmi rad, ale tu sa neviem ubranit dojmu, ze menej je niekedy viac...ked na desiatkach stranach som cital dokola o tom, ktora jednotka ktorej caty ktoreho praporu ktorej armady ktorej divizie oslobodila resp obsadila dalsiu malu osadu, skoncilo to tak, ze som sa v informaciach uplne stratil, kniho odlozil a presiel k pribehu o USS Indianapolis

31.10.2023 4 z 5

Prezidentův agent: románový seriál Lanny Budd / 1. + 2. část Prezidentův agent: románový seriál Lanny Budd / 1. + 2. část Upton Sinclair

Aby na 500 stranach riesil oslobodenie jednej komunistky, tak to je na mna trochu moc

13.10.2023 2 z 5

Život Život Keith Richards

(SPOILER) Bezpochyby zaujimave citanie, dobre by to bolo citat paralelne s Mickovym zivotopisom, https://www.databazeknih.cz/knihy/mick-jagger-183739
Ako hudobnik urcite top, ako clovek asi moc nie.....kydanie na vela ludi z jeho najblizsieho okolia - spolier - napriklad Mick Jagger o ktorom sa dozvieme, ze sa ako muz nema vraj anatomicky moc cim chvalit, zhadzovanie jeho solovych projektov, alebo Briana Jonesa, ktoremu prebral frajerku, pokial Jones lezal v nemocnici - ho neukazuje v moc dobrom svetle...

13.10.2023 4 z 5

Alexandrijský kvartet Alexandrijský kvartet Lawrence Durrell

3x zacate, posledny krat som sa dostal k tretej casti, ale.....nejde to....ten styl absolutne nie je pre mna

03.09.2023

Vplyv: Psychológia presviedčania Vplyv: Psychológia presviedčania Robert B. Cialdini

Az na poslednu kapitolu, ktora mi pripadala trochu moc multikulturne progresivna, je kniha super, mozem len doporucit

21.08.2023 4 z 5

Investování pro začátečníky Investování pro začátečníky Petr Syrový

Vynikajuci zaklad!

14.08.2023 5 z 5

Pekařka z Lýdie Pekařka z Lýdie David Wishart

Pochybujem, ze by sa v antickom Grecku a Rime ludia oslovovali "lord" Corvinus atd, ale celkom citatelne

02.04.2023 4 z 5

Konec světa Konec světa Upton Sinclair

Po dlhom presvediani otca precitany prvy diel, celkom to slo, len nie som stotozneny so socialisticko-lavicovou orientaciou hlavneho hrdinu

07.02.2023 4 z 5

Třikrát detektiv Pibble, Scotland Yard Třikrát detektiv Pibble, Scotland Yard Peter Dickinson

Kupene v antikvariate, skusil som dve detektivky, nedokoncil som ani jednu...moc sa to citat neda

07.02.2023 1 z 5

Třikrát Richard Jury ze Scotland Yardu Třikrát Richard Jury ze Scotland Yardu Martha Grimes

Takze.....je fajn, ked sa niekto rozhodne pisat detektivky, ale za prve - mal by vediet pisat, za druhe - aspon trochu by mal byt originalny. Pani Grimesova nevie ani jedno. O vykresleni postav ani nehovorim, o ich konani a motivoch takisto, zapletka a sposoby vrazd stoja na hlinenych nohach, resp vobec nie su vysvetlene -myslim priebeh vrazd... a je viac nez jasne, ze sa jedna o bohapusty pokus o napodobenie Dorothy Lucy Sayers a jej lorda Petra. len ta na rozdiel od Grimesovej pisat vie.

15.09.2022 odpad!

Obchodníci se strachem: Průvodce skeptika po klimatické apokalypse Obchodníci se strachem: Průvodce skeptika po klimatické apokalypse Vítězslav Kremlík

Ak je len spolovice pravda, co sa v knihe pise, tak je nieco moc zle. Privital by som podobnu knihu z druhej strany, resp analyzu naozaj nestranneho odbornika

22.01.2022 4 z 5

Povídky a Nové povídky Povídky a Nové povídky Zdeněk Svěrák

Nove povidky ma zaujali viac nez prvy diel, ale pravdupovediac cakal som trochu viac - poznajuc tvorbu pana Sveraka - cimrmanovsku i scenaristicku...

14.11.2021 4 z 5

Kaktusy a iné sukulenty Kaktusy a iné sukulenty Christian Grunert

Jazyk je vcelku komplikovany, plny neologizmov a nie bežných slov, dosť ma iritovali aj rady typu "zalievať netreba veľa, ale ani málo" a podobne

01.05.2021 3 z 5

Tajemství pražského Golema Tajemství pražského Golema Ivan Mackerle

Velmi putavo a podrobne spracovana problematika golema

06.12.2020 5 z 5